Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 2 honapos kiskutyam,...

Van egy 2 honapos kiskutyam, es elvittem setalni.2 nagy kutyat poraz nelkul meg lattam, es hirtelen a kezembe kaptam a kutyam. Attol felek, hogy a masik kutya meg tamadja az enyemet. Miert van az ha meglatok egy kutyat megijedek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
És a kiskutya megkapta már az összes oltását??? A veszettségtől és egyéb súlyos betegségektől jobban kéne védened!!!
2011. szept. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert félsz, hogy baja esik. De igazából ezzel ártasz a kutyád szellemi fejlődésének. Félni fog ő is ahogy te, ebből könnyen lehet agresszió. Meglát majd egy akármilyen kutyát és szét akarja szedni. Azt javasolnám, hogy menjetek kutyasuliba. Ott meg egy idő után ha akarod találkozhat jól szocializált nagy méretű kutyákkal és látni fogod te is, hogy nem lesz semmi gond. Valószínűleg. De ha a másik kutya meg akarja támadni a te kiskutyádat, azt a kezedben is meg fogja tenni. E felől szemernyi kétséged se legyen. Inkább sétáltasd szabadon olyan helyen, ahol kevés kutya rohangál. Mondjuk én ilyen szempontból szerencsés helyen lakok, de tudom hogy ezt sokfelé nehéz megvalósítani.
2011. szept. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet valami rossz emléked van. De ha félsz a kiskutya is félni fog, és ez jó alap ahhoz hogy viselkedési zavarokat válts ki belőle.

Amúgy általában a kölyköket nem bántják, hacsak nem viselkedés zavaros az a kutya is, bár ha a gazdája így el meri engedni, akkor valószínűleg megbízik bennük. De ez még nem jelenti azt hogy azok is! Ne mutasd a félelmedet de ha kétségeid vannak inkább kerüld ki őket. Annyi manapság a hülye kutya, először olyanoknak mutasd be akikről tudod hogy nem bántják és akkor pozitív tapasztalatokat fog szerezni, és Te is.

Nagyon ajánlom A csodálatos kutyadoki című sorozatot a nat.geo.-n vagy letölthető a netről. Ebből mindent megtudhatsz a kutyákról és a helyes nevelésükről. Ha egy kicsit is érdekel, imádni fogod!

2011. szept. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert a Te kutyád egy kis pöttöm, és az emberben persze, hogy benne van a félsz, ha nagytestűekkel találkozik.

Nekem is yorkim van, igaz ő masszívabb példány, 5 kilós:) Soha nem vettem fel. Nem mondom, hogy soha nem volt acsarkodás nagyobb testűekkel, de eddig (4 és fél éve) még egyik sem ment neki durván, vagy agresszívan.

Idővel megismered a kutyákat a környéken, a kutyád is megismeri őket, tudni fogod, hogy kihez lehet simán odaengedni.

De én az idegen kutyákat sem szoktam kikerülni, a kutyának szoknia kell, hogy vannak új arcok is, és meg kell tanulnia viselkedni. Ha azt látom, hogy egy kicsit bizonytalan, akkor le szoktam guggolni a másik kutyához, hogy az enyém lássa, hogy én sem félek, és akkor ő is bátrabban szokott odajönni.

Mifelénk azért elég intelligens kutyatartás van, a kutyák nagy részét póráz nélkül sétáltatják, és nem is emlékszem, hogy láttam e valaha komoly összetűzést.

De nem muszáj minden kutyához odaengedni. Fölvenni, elrángatni nem kell onnan, tartsd magad mellett, de legyen lehetőségük megszagolni egymást.

Mellesleg azt fontos tudni, hogy egy ivartalanított kutyával sokkal kevesebb konfliktus szokott lenni;)

2011. szept. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
koszi a tanacsokat
2011. szept. 13. 22:50
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tennék hozzá az előzőkhöz, hogy ilyen esetben célszerű neked is elengedni a kutyádat, mert jobb, ha nem pórázon találkoznak. Tényleg nem szokták a kölyköket bántani, amelyik mégis bántja, azzal nagyon komoly problémák vannak! Nem tudom, hogy te hol találkozol szabadon kószáló kutyákkal, de ha ott a gazdája is, akkor nyugodtan megkérheted, hogy legyen szíves behívni, mert félsz tőle! Aztán ha összeismerkedtek és megnyugtat, hogy nem bánt a kutyája, akkor összeengedhetitek a tieddel. Én a kutyafuttatón is gyakran találkozom pórázon sétáltaott kisebb testű kutyákkal, olyankor mindig behívom az enyémet, mert nem tudhatom, hogy az a másik kutya miért van pórázon. Jellemzően azért "mert különben elszalad". :) Sokszor meg a szembejövők kiabálnak, hogy fogjam meg a kutyámat, mert az övé agresszív. Pedig a kutyafuttatónak pont az lenne az értelme, hogy nem pórázon vannak a kutyák és találkozhatnak egymással.
2011. szept. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

az én kutyámat,amikor először levittem sétálni betámadta egy -bocsánat a szóért- kurógép jack russel terrier .maga alá gyömöszölte,a kicsi meg sírt,úgy kellett szó szerint kitépnem a mancsai közül és mikor emeltem fel akkoris belekapaszkodott.

na a lényeg a lényeg,hogy ilyen esetekben fel KELL venni.egyébként nem lett félős ezek után,amúgy meg elvileg hagyhatod hogy barátkozzanak,a kutyákban is van egy "fék" a kölyköket illetően.tehát ha nem full hülye és normálisan van nevelve az idegen kutya nem fogja megtámadni a kicsit

2011. szept. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha atrocitás éri akkor nyilván ki kell szabadítani ahogy tudod, akkor nem lesz attól félős, hogy egyszer-kétszer felvetted. Ha csak meglátsz egy másik kutyát NEM KELL, nem is ajánlott felvenni.
2011. szept. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben sem kell felvenni, de be kell védeni a saját kutyádat! Ha így letámadja egy másik, akkor ideális esetben még akkor el kell zavarni a támadót, mielőtt bármit tenne, de ha már rajta van a kicsin, akkor le kell róla hajítani és elzavarni! Aztán a gazdája meg ugasson, ha akar, vagy máskor lesz szíves ő fegyelmezni a saját kutyáját. A felkapkodással nem sokra mész, már egy kicsit nagyobb testű kutya is símán felugrik abba a magasságba, ahol a saját kutyádat tartod, márpedig a kiskutyával a kezedben sokkal nehezebb lesz őt megvédened, mintha mindkét kezed szabad, és úgy elzavarod a kellemetlenkedőt!
2011. szept. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

15:36 Utolsó, hallottál már külföldi billentyűzetről vagy internetezésre alkalmas mobiltelefonról? Kötekedni jöttél? Egyébként meg a kérdésre kéne válaszolni.

Korábban már válaszoltam, most bocs mindenkitől az offért, de úgy fel tudom húzni magam ilyeneken.

2011. szept. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!