Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy minimalizálhatom a...

Hogy minimalizálhatom a staffordom védőösztönét?

Figyelt kérdés

Főleg ha sötétben sétálunk és jön valaki az utcán, vagy nappal is, ha valaki "gyanús" neki pl. lassan sétál, netán megáll telefonálni stb., akkor odaszalad ugatva.

Rögtön visszajön hívásra és nem agresszív, vagy támadó, de én ezt is szeretném megszüntetni, hisz érthető, ha megijednek tőle, valószínűleg én is ezt tenném.


Mielőtt leteremtenétek, van egy rét a házunk mellett, ahol a kutyások futtatni szokták a kutyáik, csak ott engedem el, de nincs elkerítve és mellette a járdán jöhetnek emberek.


2011. febr. 21. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk, ha átvennéd tőle a falkavezérséget?


2 amstaff gazdája

2011. febr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
A védőösztön és a zsákmányösztön kezelése sem könnyű egy ilyen kutyánál. Leginkább pályán, ÖV tréningen lehet megtanulni, ahol kontrollált a szitu, és ezért te is tudod kontrollálni a kutyát.
2011. febr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 zsuzsabazsa ***** válasza:

Próbáld a kutyát megelőzni. Ha ismered a kutyádat akkor tudod, mikor fog reagálni valami neki nem tetsző dologra.

Ilyenkor tereld el a figyelmét.

Ha valaki lassan sétál vagy éppen dülöngél vagy rendellenesen viselkedik (a kutya szemszögéből nézve), vagy csomagokat visz, neked kell először észrevenni és ilyenkor elterelni a kutya figyelmét.

2011. febr. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A falkavezér én vagyok, azzal nincs gond és ha előbb veszem észre az embert, kutyát, akkor is vagy elterelem a figyelmét, vagy rászólok és akkor már oda sem megy.

De van olyan így is, mikor előbb veszi észre, megindul és már csak azt hallom, hogy ugatva rohan.

Ezért vagyok kíváncsi hogyan lehetne megszüntetni ezt a viselkedést.

2011. febr. 21. 22:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a behívásokat kéne gyakorolnod többet. Pontosan azért, hogy futás közben is hátraarcot csináljon és hozzád jöjjön be.
2011. febr. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!