Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a benyomásotok/véleményetek...

Mi a benyomásotok/véleményetek a Border Collie kutyafajtáról?

Figyelt kérdés
Pl mekkora a mozgásigénye?
2011. szept. 15. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Tulajdonságai


Leírás:

Közepes termetű, a skót juhászkutyához hasonló, de annál kisebb eb. Feje elkeskenyedő. Szeme sötétbarna, füle lelóg. Törzse karcsú, izmos. Végtagjai egyenesek, párhuzamosak. Farka hosszú, lelóg. Szőrzete középhosszú, kicsit hullámos; a fején és a lábai elülső részén rövid. Színe fehér és fekete, fehér, fekete és cserbarna, fekete és szürke, vörös és fehér vagy egyszínű fekete.


Tulajdonságai: Értelmes, tanulékony, aktív, kissé félénk, érzékeny.


Alkalmazása: Eredeti foglalkozása a csorda, a nyáj őrzése; önállóan tevékenykedik a jószágok körül. Főként Amerikában népszerű – kedvencként tartják.


Marmagasság: kan 50-56 cm, szuka 48-53 cm


Testtömeg: 18-23 kg


Alomszám: 5-7 kölyök


Várható élettartam: 12-14 év


Imádom!!! okos és minden kutyás sport!

2011. szept. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik a fajta. A mivel juhász kutya elég nagy. Én a Pulimból indultam ki. Napi 3 óra és még pörög!
2011. szept. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Huhuúú a mozgásigény:D Igen, gondoltam hogy erre leszel kíváncsi:D Hát szépen magyarul k..vanagy:) Nemelég 2 órás séta. A minimum a 2. óra + aktív foglalkozás, játék és jó egy hobby is pl. dogdancing, flyball, freezbe, terelés, agility. Ha nem mozgatod le, rombol. Kertes házba ajánlott, jól kijön az állatokkal ha hozzávan szokva. Ezt a fajtát is simán el lehet rontani, bár nagyon ragaszkodó, és hihetetlen okos fajta. A szőre ápolást igényel, fésülést. Nyírni nem szokták, esetleg nyáron. Amúgy ha jól tudom már vannak olyan macis fajták is. Hogy olyan tömzsibb vagy milyen, am én is csak hallottam. Amúgy nekem ennyi időm a suli mellett nemhiszem hogy lenne, ott a barátok, a lovaglás, a saját kutyám, a tanulás stb. Sok mindent hallottam róla, jót is meg rosszat is. De hirtelen ennyi jutott az eszembe
2011. szept. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Imádnivaló, de nincs annyi pénz, hogy leéljek vele egy kutyaéletet. Az a baj vele, hogy a vizslákkal ellentétben neki nem csak mozgásigénye van, hanem iszonyatos feladatigénye. Arra tenyésztették, hogy napi 10-15 órákat dolgozzon a nyájjal. Mondjuk mozgásból kell neki annyi, mint egy vizsinek, meg még egyszer annyi tanulás, foglalkozás, agymunka.


Hobbikutyásnak meggondolatlanul semmiképpen sem ajánlanám.

2011. szept. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én személy szerint nem bírom. De szerintem a fajta leírását bárhol megtalálhatod a neten, több helyen, röviden, hosszan, tulajdonosok meg tenysztők tollából. Erről már újat nem nagyon lehet mondani.
2011. szept. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!