Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha tartok egy kan és egy...

Ha tartok egy kan és egy szuka kutyát (ugyanazon fajta), akkor választhatom-e Őket egy alomból?

Figyelt kérdés
Létezik olyan fogamzásgátló, ami tutira hat (egyiket sem akarom ivartalanítani), vagy ne kockáztassak és inkább két külön alomból való kutyát válasszak?
2009. ápr. 23. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Igen van, az ivartalanítás!


a külön alomból választod akkor sem kellene szaporodniuk, csak ha bizonyosan tenyészminőségű egyedek!


egyébként az ivartalanított kutya ugyanolyan boldog, ugyanolyan energikus, sz és kedves, plusz csökken nála az ivarszerveket érintő daganatos betegségek kialakulásának esélye!

2009. ápr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

biztos h nem akarod ivartalanítani elég az egyiket is !

ha nem akarod akk ne kockáztass mondjuk sztem egy alomból és ivartalanítás mert jó a tesóknak h eggyütt kerülnek új helyre kisebb megrászkodtatás ja és kül ha kétalomból akk pároztatni fogod őket vagy mi kül milyen fajtájú kutyik?

2009. ápr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
ha feltétlenül kant és szukát akarsz tartani akkor mindegy, hogy egy alomból vagy sem, ha nem tenyészteni akarod őket( testvéreket amúgy sem szabad) akkor legalább az egyiket ivartalanítsd
2009. ápr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Még véletlenül sem szeretném tenyészteni, a szaporítás meg eszembe se jut!!! De inkább választok egyneműeket, pont a nem kívánt "szaporodás" miatt. Eddig csak kan kutyáim voltak (egyszerre kettő), ezért a kérdés.
2009. ápr. 23. 16:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem két szukám van,direkt ebből az okból nálunk is.semmi gond nincs velük,szeretik egymást.
2009. ápr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátlók hatnak, de veszélyesek is lehetnek, nem szabad rendszeresen alkalmazni, csak pl. tenyészkutyáknál, ha éppen nem szeretnének kölyköket, de egyébként igen.inkább az ivartalanítás.
2009. ápr. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Mindenképp ivartalanítsd őket!

Sok betegséget,idegességet megspórolsz. A tablettának is van hátránya: pl. petefészekcisztát okozhat.

2009. ápr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Én is az ivartalanításra voksolok, legalább az egyik félnél. A fogamzásgátlónak megvannak amaga kockázatai. Egyik ismerősöm így próbálta a kutyáját "kezelni_" a nemvárt kölykök miatt. Sajnos, a kutya rosszul reagált rá. Minden voltak vele problémák, ami odáig fajult, hogy méhnyak rákja lett a kutyusnak. el is távolították a méhét, majd később a kutyát is el kellett altatni, mert rákos daganatai lettek...Persze, az egész történetet nem ismerem, csak részleteket. Meglehet, hogy emellett más problémái is voltak a kutyának, sajnos ezt nem tudom..DE én nem használnék fogamzás gátlót.

KoBa

2009. ápr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ivartalanításnak csak jó hatása van a kutyákra! Nincs tudományosan bizonyítható negatívuma. Egyszerű urbán legenda, hogy a kan kutya attól "férfi", ha töke van. Felesleges kutyákat gyártani otthon a meglévő 2 millió otthontalan mellé. Városi tartás mellett csak negatív hatása van az ivarosságnak egy nem tenyészkutya számára(szívesen felsorolom...). Ezek sajnos tények.
2009. ápr. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!