Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ami a kutyában volt bolha...

Ami a kutyában volt bolha belemehet-e emberbe?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 23. 17:40
 1/7 anonim válasza:
100%
Megcsíp, de nem marad meg az emberen.
2009. ápr. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint úgy vagyok vele h onnan tudom h bolha van a kutyámba hogy engem megtámadnak.Valami oknál fogva szertnek a bolhák és a szúnyogok!
2009. ápr. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem imádnak a kutyabolhák és a macskabolhák is, a kutyabolha nagyobbat csíp és még allergiás is vagyok rá, (begyullad és iszonyat viszket) a macsbolha nem olyan vészes, tényleg nem marad az emberben, csak az ágyadban, meg a ruhádban és ha nincs ott a kutya, nem tud hova visszamenni, viszont ennie azért mégis csak kell! :) Szóval keresőhadjárat indul! Sok szerencsét!
2009. ápr. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, lehet baja 4hós babámnak ha megcsípi?

az a helyzet h most kezdtem kutyakozmetika gyakornokságomat és egy elégé bolhás kutyát nyírtam, ahogy hazajöttem letusoltam, hajat mostam igy is odakerülhet a gyerekhez?

2009. ápr. 23. 18:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Kellemetlen az biztos.

Bár nekem semmilyen ilyen tapasztalatom nincs:)

Ha rendesen kimostál(azonnal) mindent ami rajtad volt,nem valószínű,hogy túlélték.

2009. ápr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A bolha egyféle, nincs belőle kutya- és macska- vagy ember változat. A bolhacsípéstől az emberek, állatok vakaróznak és az ezáltal sérült bőrfelületet megtámadhatják a gombák pl. Így alakulhatnak ki mondjuk komoly bőrbetegségek. Nem kell félni, hogy az otthoni kutyád bolhás lesz, ha gondoskodsz a számára jó minőségű bolhanyakörvről.
2009. ápr. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A bolhák 1-6 mm nagyságú sötétbarna, szárnyatlan rovarok. Testük oldalirányból összelapított, ami a szőrzet közti gyors mozgást segíti. Ugrólábuk segítségével emellett nagyon nagy távolságba és magasságba képesek ugrani.

Az egyes fajoknak megvannak a maguk jellegzetes bolha fajai, de ezek gazdafajlagossága nem szoros. Macskában leggyakoribb a macskabolha (Ctenacephalides felis), kutyában a kutyabolha (Ctenacephalides canis) és emberben az emberbolha (Pulex irritans), de ezek mindegyike képes a többi fajon is vért szívni.

2009. ápr. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!