Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha 2 fajta kutyát "kevernek"...

Ha 2 fajta kutyát "kevernek" (kereszteznek) akkor mindegy hogy milyen sorrendbe?

Figyelt kérdés

Tehát mind1 az, hogy melyik fajta szüli a kutyát, akkor ugyan azok a tulajdonságai lesznek mintha a másik fajta szülné?


Nem tudtam megfogalmazni rendesen, bocsi ha nem lehetett érteni:D


2011. szept. 16. 19:52
1 2
 1/12 x) ***** válasza:
Rengeteg dologtól függhet hogy melyik fajta jellegzetességeit örökli, de attól nem hogy melyik fajta a szuka...
2011. szept. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.
2011. szept. 16. 19:54
 3/12 anonim ***** válasza:

ezt nem nagyon értem :/

tehát ha 2 különböző kutyának kölykei lesznek, akkor melyik fajta lesz rá jobban jellemzőbb? vagy hogy érted?

2011. szept. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát pedig a szuka méretét nagyobb eséllyel öröklik az utódok.


A genotípus (az X és az Y kromoszóma kivételével, azaz nagyjából) azonos lesz de a fenotípus azért már rendesen múlik a szukán is. Persze a domináns génekkel ez sokszor össze lesz zavarva.

2011. szept. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:00


Szerintem igen az kérdezi, Hogy számít-e melyik a két fajta közül a szuka és melyik a kan.

2011. szept. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: igen azt kérdeztem.
2011. szept. 16. 20:11
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
mindig a szuka legyen a nagyobb ha nem fajtatiszta kutyáról van szó.mert a kis termetű szuka elpusztul az ellésben mert nagyok a kölykök.ha fordítva ha a kan a kisebb és a szuka a nagyobb az már jó.De NE SZAPORÍTS!!!!!
2011. szept. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Általában a szuka örökíti tovább a géneket. Vagyis nagyobb mértékben.
2011. szept. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem akarok tenyészteni, szaporitani csak kérdeztem, mert érdekelt.
2011. szept. 16. 20:41
 10/12 Platypus ***** válasza:
100%

Ha tisztán a géneket nézed, akkor nagyrészt nem számít, azonos arányban öröklődnek az apától és az anyától is. 50-50%. Néhány gén, ami konkrétan az X vagy az Y kromoszómán található, érdekesebben viselkedik, de konkrét példát csak macskákról meg emberről tudok, kutyánál még nem hallottam. A mitokondriális gének csak az anyától öröklődnek, de ezek nagyon alapvető dolgokat kódolnak, nem hinném, hogy fajtánként lényegi eltérés lenne.


Viszont az anya bizonyos tulajdonságai,pl. testmérete, hormonszintjei...stb. olyan nagy hatással vannak a magzat fejlődésére, hogy ezek maradandó, de nem örökletes változásokat okoznak az utódban.

Lovaknál pl. vannak olyan fajták, amiket két másik keresztezésével állítanak elő, és ott nagyon is figyelembe veszik a nemeket.

2011. szept. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!