Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sorrendbe tennétek őket az...

Sorrendbe tennétek őket az alapján, h melyik a legerősebb kutya?

Figyelt kérdés

argentín dog, kaukázusi, nápolyi masztiff

Volt nektek valamelyik közülök? Mondanátok róla valamit (tapasztalat stb..)?


2010. máj. 13. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Miért érdekel mindenkir hogy milyen erőviszonyok vannak a kutyák között? Egy csomó ilyen kérdés van. Ha neked csak ez a fontos akkor nem kell hogy kutyád legyen.
2010. máj. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A kérdés nem ez volt, tanulj meg olvasni, please!
2010. máj. 13. 18:52
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt Nápolyi Mastiffom, roszz körülmények közül hoztuk el 7 hónapos korában. az előző gazdája szerint nevelhetetlen volt és agresszív, és elmondása szerint ezen az sem segített, hogy vaslapáttal verte, de még fájdalomérzéke sincs. Olyan állapotban volt a kutya, hogy mikor kimondta, hogy eladó, apám gondolkodás nélkül letette a pénzt, hogy elhozza onnan.


Szóval nyilván egy lelkisérült példányról beszélünk, de mi aztán nagyon szerettük, és nem is volt nevelhetetlen, viszont fürdés után egy kicsit felhízlalva gyönyörű volt. Imádtam.


Ugyanakkor nem lehetett vele packázni. A családdal szemben vajszívű volt, de pl nem fogadta el, hogy a területét a kerítéssel ki akarjuk jelölni, ő kicsivel messzebb gondolta a határokat, mint mi, ezért kiugrott. Nem balhézott, vagy ilyesmi, csak úgy gondolta, hogy jobb ha az utca házunk utáni végébe már nem megy senki (csak üres telkek voltak akkor még) Kifeküdt az út közepére, és senkit nem engedett ott át, az autósok inkább visszafordultak, mert hiába nyomták a dudát, vagy bőgették a motort, nem tágított onnan. Nehéz személyiség volt, az biztos.


Azt a kérdést, meg nem is értem, hogy melyik erősebb. Milyen szempontból? Mennyit tud emelni, vgay mi? Ennek semmi értelme. A masztiff kemény de békés kutya, nem olyan fitt. Az ergetin Sokkal fürgébb.


Miért tetted fel ezt a kérdést?

2010. máj. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mert fogadtam 2 emberrel, nem pénzben..

Nekem kaukázusi van, az egyik barátomnak argentín dog és a bátyám most akar venni nápolyi masztiffot, Erről a témáról beszélgettünk délután. Egyikünk sem azért tart kutyát (meg még egyéb állatot, pl. én törpenyulat és gekkót), mert egymásnak akarjuk őket uszítani, vagy mert a fizikai erejük alapján szeretnék őket. Nem kell mindjárt rosszat feltételezni.De álszent dolognak tartom nem megjegyezni, hogy mivel sokat mászkálok ide-oda, és ráadásul nem jó környékem lakom (remélem érted mire célzok), nagyobb biztonságot nyújt nekem (és gondolom nemcsak nekem) az ilyen típusú kutya.

De ez nem azt jelenti, hogy a kistestű, keverék vagy nem keverék kutyákat nem szeretném.

2010. máj. 13. 19:09
 5/10 Akiteki ***** válasza:

Attól függ, miben szeretnéd mérni az erejét.

Mekkorát tud harapni? Vagy mekkora súlyt képes elhúzni?

Pontosítsd a kérdést.

2010. máj. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Akármekkora kutyát el lehet tenni láb alól. Főleg egy veszélyes környéken vannak erre hajlamos emberek.
2010. máj. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocs, de a kerdesed igy ertelmetlen. Mit jelent az, hogy erosebb? Sokmindenben le lehet merni egy kutya erejet. Mekkora tomeget tud elhuzni, mekkorat tud harapni, stb.

Ezek kozul a kutyak kozul mindegyik masban jobb, de ha megtamadnak, mindegyik erosebb, mint egy ember. Ha pedig hazorzesrol van szo, ott nem kerdes, az ember erosebb. Egy kis mergezett husi es a kutyanak annyi.

2010. máj. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Úgy általában:

1. Kaukázusi

2. Argentin dog

3. Nápolyi masztiff

2010. máj. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát... védőösztöne van mind3-nak. Kiállításokon mindig agresszív argentin dogokat látok de nem hinném hogy az embernek is nekirontana. A napály masztiff nehézsúlyú és hihetlen külseje van ezért ha "rossz környéken" élsz, akkor ez jó elfélemlítés céljból.A kaukázusiból is akadnak agresszív,kedves vagy pont jó "példányok". Szerintem mind3-nak a külseje már idézi elő a nagy erőt, ezért szerintem harapás vagy izom esetleg terhelhetőség céljából kkérded hogy erős?
2010. máj. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
bocsesz : napály/nápolyi* xDDD
2010. máj. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!