Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy oldjam meg a kutyaszag...

Hogy oldjam meg a kutyaszag dolgot?

Figyelt kérdés
3 hete hoztunk el a menhelyről egy kicsi szőrcsomót (sitzu keverék)és sokat vagyok vele a szabadban amúgy lakásban tartjuk.Imád más kutyával hemperegni a koszban és hát valljuk be másfél hét után nem túl kellemes aromája van a drágának :D de túl gyakran nem lehet fürdetni mert a bőréről feloldom a zsírréteget a napi 3x-i fésülés meg nem sokat segít a szagon :S... van száraz samponja(hintőpor szerű csak bele kell dörzsölni a száraz bundájába majd kifésülni) de ez max. 1 napig hat.Mit tehetnék még? Próbálkozzak speckó kutyaparfümmel?de az olyan abszurd...:S
2011. szept. 17. 17:50
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
mi először kölyök sampont vettünk neki ,hogy hát úgyis elég lesz kevésszer..most ilyen kutyák részére készült csalán samponja van
2011. szept. 18. 10:34
 12/26 A kérdező kommentje:
amire rávan írva ,hogy akár minden napos használatra i...persze hülye leszek mindennap :D ígyis agyon gyakorinak tartom a másfél v 1 hetet is..:S
2011. szept. 18. 10:35
 13/26 anonim ***** válasza:
49%

Huhú. Nagyon rosszul eteted!


Ilyen emberi kajákat nem szabadna neki adni. Főleg nem fűszereset. A kutyák gyomra egy, max 2 féle kajára van berendezve. Ilyen sokféle étel nem tesz jót neki. Nagyon nem.


Prémiumtápot kellene neki venned. Acana,Royal Canin...stb. Abban 50-60 % hús van, sok vitamin, tápanyag, de nincs benne olyan ételszínezék, tartósítószer és ízfokozó, mint a rossz minőségű tápokban (Pedigree, Friskies, Darling...stb).


Ezekből is a konzerv a legrosszabb. Olvasd majd el a hátlapját, 80% víz, 0.1 % hús...stb



[link]


Jah és a kutyáknak alig van ízlelőbimbójuk, nem nagyon érzik az ízeket, azért, hogy "szegény kutya is egyen valami "finomat" kár is vesződni, mert úgy sem érez nagy különbséget.

2011. szept. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
sorry konzerv marad akármit mondasz tisztába vagyok vele ,hogy nem olyan mint a száraz kaja de értsd már meg hogy ahhoz hozzá se nyúl... és az állatorvos ajánlotta ,hogy ha nem eszi akkor kapásból ne adjunk még neki mert kölyök így lehet konzerv...mellesleg házi koszt...igenis ehet a kutya is -.-"...nem egy helyről hallottam és olvastam is ,hogy totál semmi baja nem lesz tőle és tény ugyanis olyankor kicsit szilárdabb is a széklete plusz anya nem is főz fűszeresen na mind1...krumplisat meg nem kap ne fogok ráerőltetni párezres száraz kaját ha nem szereti ...jha és h nem érez különbséget ezt mond akkor mikor a főtt sárgarépát kiköpi ellenben a sajtot megeszi...
2011. szept. 18. 12:21
 15/26 anonim ***** válasza:

itt egy könyv a kutya etetéséről

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. szept. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
63%

Nem bántásból mondtam, amit mondtam, csak tanácsot szerettem volna neked adni.


Válogatós a kutyus, ezt sem szabadna neki hagyni. Nekem is volt egy befogadott 6-7 éves Bichonom, olyan válogatós volt, hogy én olyat még nem láttam. Az volt a taktikám, hogy letettem elé az ételt, hagytam neki 10-15 percet, hogy megegye, ha akarja. Ha nem ette meg, elvettem előle. És következő etetésnél újra ugyanazt tettem elé. Akkor már éhes volt, megette.


Azért köpdösi ki a répát a kutyád, mert a szaga vagy az állaga nem tetszik neki. S, ha kiköpi, ti adtok neki valami mást. Amíg hagyjátok neki, hogy válogasson, válogatni is fog. :-/


Az én kutyám egyenesen imádja a répát, mikor tanítottam láb mellett jönni, akkor répát használtam jutalomfalatnak.


Néhány alap dolog a kutya etetésével kapcsolatban:


-Naponta kétszer ajánlott az etetés.

-Egyszer reggel, egyszer este.

-Ha a kutya nem eszi meg az elé rakott ételt, várni kell 10-15 percet, majd elvenni az ételt, következő etetésnél újra próbálkozni.

-Nap közben nem szabad össze-vissza etetni, max, ha tanítás van és jutalomfalatos (pozitív megerősítéses) módszer.

-A kutya ehet házi kosztot, de nem fűszeres ételeket és nem bármit. Ajánlott natúr húsételek, mellé egy kis rizs.

-A prémiumtáp természetesen nem olyan illatos, mint egy pörkölt, így a kutya egyértelműen a pörköltet választaná, hiszen 4-szer annyi szaglósejt van az orrában, mint nekünk embereknek, érzi, ha egy ételnek jobb az illata. De!

-Nem az a megfeleőbb étel a kutya számára, amit ő választ.

-A minőségi táp erősen ajánlott, például reggeleire, vacsorára is, de ha valaki vacsorára szivesebben adna főtt húsételt, az is megengedett, de a kutya számára megfelelően elkészítve.


Amit nem ehet a kutya, vagy csak óvatosan:


[link]


A kutya számára a táp nem csak azért fontos, mert mindenből a megfelelő mennyiségü és minőségü tápanyag van benne, hanem mert a fogainak is nélkülözhetetlen a száraztáp. A jó minőségü száraztáp csökkenti a fogkő kialakulását.


Szerintem fogadd meg a tanácsaimat, nem csak neked lesz könnyebb, ha nem lesz válogatós a kutya, hanem neki is jobb lesz. :-)


Én még javasolnám azt is, hogy etetés előtt ültesd le a kutyust, és csinálj úgy, mintha ennél a kajájából. A falkában a falkavezér eszik először. S még az is lehet, hogy ha a kutya látja, hogy te jó ízüen eszed a kaját, neki is jobban megjön majd az étvágya. Majd tett le a földre a kaját, ha ismeri a kutya a 'Marad' parancsot, akkor maradjon egyhelyben és csak akkor állhat neki az evésnek, ha te azt mondod: Okos!. Ezzel is erősíted a falkavezéri szerepedet.


Ha van valami kérdésed, szívesen segítek. :-)

2011. szept. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Igen lenne..:) a kutyámban jobban kiütött a tibeti terrier vonal int a sitzu ám ez a kutyafajta tudtommal úgy tanul ha egyen ragúnak érzi magát a gazdájával(wikipédia) így a falkavezér szerepe..nem túl tuti :S vagy nem tudom a kajálás egy kölyök kutyánál tudtommal nem kettő hanem minimum 3 alkalmat jelent és ha nagyobb akkor csökkenteni kettőre.Illetve azt ,hogy l kezdetektől fogva vágta (pedig nem hiszem ,hogy menhelyen ilyenre tanították volna és mégis leüll ha mondom)a kérdésem az ,hogy hogyan taníthatom meg ,hogy ne kóboroljon el ha más kedvesen szól neki(hülye öregasszonyokkal a tököm kivan h elkezdenek neki nyávogni h menjen oda én meg mondjuk épp azt akarom h végezze a dolgát erre szalad is és hiába hívom olyankor cseszik rá máskor meg odajön)póráz nélkül nincs baj nem szalad el csak nagyon kell vigyáznom mer nem egyszer volt olyan ,hogy majdnem hasra estem a kutyámba ert nem képes egy oldalon maradni.A másik ilyen tanítási dolog meg az ,hogy a fekszik parancsra hogy tanítsam meg ,hogy olyankor feküdnie kell?A legutolsó meg ,hogy milyen idős korától kezd el szobatiszta lenni kb. ?Az enyémnek már többször volt olyan ,hogy levittem 9-kor este és bírta reggel 6-ig vagy reggel hattól délután kettőig míg haza nem értem ez volt az oltása előtt azt múlt héten kapta meg utána ment a hasa(mellékhatás) és azóta nem nagyon volt ilyen tegnap 6-tól délig kibírta aztán vittük is le mert hazaérünk visszük is ezek ár próbálkozások lehetnek részéről?
2011. szept. 18. 16:35
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igazad van, pici korban a napi háromszori etetés a javasolt, majd később kell a napi kétszeri etetésre áttérni. Azt nem láttam, hogy mennyi idős a kutyus... :-)


A Wikipédia abszolút megbízhatatlan, egyáltalán nem jó információ forrás. Oda bárki regsiztrálhat (akár te is), s azt ír oda, amit csak akar, egy szabad/nyitott "enciklopédia", bárki írhat oda bármit sajnos.


A Tibeti terrier a nevével ellentétben egyáltalán nem terrier. Ő egy társasági kutya. Egyébként a Shi-tzu az egyik őse, amiből kitenyésztették. :-)


Elég okos kutyafajta, úgyhogy szerintem nem lesz gond a tanításával.


Az egy hüly*eség, hogy a gazdájával egyenragúnak kell éreznie magát, s csak így lehet tanítani. Sőt, csak nehezebb lenne így.


A legjobb tanítási módszer a pozitív megerősítéses tanítás. Ez annyiból áll, hogy ha kiadsz például egy 'Ül' parancsot, és a kutya megcsinálja neked, megdícséred és adsz neki jutalaomfalatot.


Ugyanígy tanítsd meg neki a fekszik gyakorlatot is. Van egy könyv, 101 kutytrükk a címe. Ott az első pár trükk az alap engedelmességi gyakorlat (ül, fekszik, marad...stb)


Azért könnyebb onnan ellesni, mert képekkel van illusztrálva. Be is linkelem neked, innen le tudod elvileg tölteni:


*****


Többféle módszer is van arra, hogy a kutyát feküdni tanísd. Az egyik, hogy kiadod a 'Fekszik' parancsot és egyszerűen vársz, míg megunja a banánt és lekekszik, akkor dícséret és jutifalat. És ezt ismételgeted, amíg meg nem tanulja. A másik (ami a könyvben is van), hogy leteszed a kezed a földre, a kezedben egy jutalomfalattal, elvileg a kutya le fog hajolni a falat után, s utána le is fekszik, ha a kezedet elkezdet a kutya felé tolni a földön. Ha lefekszik, dícséret és jutifalat. Van egy harmadik módszer, ha a kutya kisebb testű fajta, hogy kiadod a parancsot (fekszik, feküdj...stb), leülsz a földre és a térdeidet felhúzod, a lábaid alatt mutatod a kutyának a jutalomfalatot, ő odamegy a jutifalathoz, de te elkezded elhúzni az orra elől, így kénytelen átkúszni a lábad alatt, ha már fekfő testhelyzetben van a kutya és a feneke is a földön van, akkor dícséret és jutifalat.


folyt.köv. :-)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. szept. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Szóval. Azt hogy másokhoz ne menjen oda. Ilyet még soha nem tanítottam kutyáimnak, még nem volt olyan kutyám, amleyik annyira barátságos lett volna, hogy odamenjen másokhoz.


Szerintem erről úgy szoktasd le, hogy valami nagyon finom illatú jutalomfalatot kellene készítened, például fokhagymás (nem túl sok fokhagymával!, csak, hogy az illata jó erős legyen) csirkehusi...stb. Azt betenni övtáskába vagy jutalomfalattartóba, ha van neked. Elindulni a szokásos sétára. Ha egy ember odahívja magához a kutyát, akkor te is hívd magadhoz, s ha melletted marad, vagy visszafordul hozzád, alaposan dícsérd meg és adj neki egy jutalomfalatot. Közben mondhatod a másik embernek, hogy legyen szíves, ne hívja magához a kutyádat, mert ez nagyon illetlen dolog, s te éppen tanítod a kutyát!


Másik ötletem, hogy a saját kertetekben (ha van), vagy a lakásban, betanítod a kutyának a 'Marad' parancsot. Ezt úgy kell, hogy először leülteted, majd mondod neki 'Marad'. De te is maradj egyhelyben, ne menj el, meg semmi, csak mondd a kutyának, hogy Marad, ha egyhelyben marad egy-két másodpercig, rögtön mondd Okos kutya, és jutalomfalat. Ezt ismételgesd. Ha egyszer-kétszer a kutya nem marad egyhelyben, mondd ü-ümm, és ültesd le, mondd megint Marad, pár másodpercig várj, majd Okos kutya, jutifalat. Utána, ha ezmár megy neki, akkor miután leültetted és kiadtad a 'Marad' parancsot, lépj párat hátra, ha elkezd téged követni, mondd ü-ümm, ültesd vissza és újra mondd: Marad!, lépj párat hátra, ezt ismételgesd addig, míg ott nem marad, és ha egyhelyben marad, akkor lépj oda hozzá, adjneki egy jutalomfalatot.


Ezt fokozhatod majd addig, hogy mászkálhatsz a szobában, vagy akár le is ülhetsz a földre, vagy ugrálhatsz, de a kutya maradjon egyhelyben, ha te kiadod a 'Marad' parancsot. Ha bármikor is elmozdul a helyéről, mikor nem kellene, akkor mondd, hogy ü-ümm, és tereld vissza oda, ahol lennie kell, ültesd le...s a többit tudod.


Ezt még tovább fokozhatod addig, hogy megkérsz egy szomszédot vagy valakit (aki NEM családtag), hogy utcán gyakoroljatok úgy, hogy valaki esetleg odahívja magához a kutyát. S neki akkor is maradnia kell, mikor azt mondod Marad, ha valaki más közben elhívja.


A jutalomfalatokat néha váltogasd, hogy ne legyen unalmas a kutyusnak. A lényeg, hogy valami erős illatú kaja legyen. :-)


folyt.köv. :D

2011. szept. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha séta közben szaladgál a lábaid között, akkor döntsd el, hogy melyik oldaladon szeretnéd, ha sétálna a kutya. Jobb vagy bal, ha kiválasztottad, akkor mindíg azon az oldaladon dobálj le méterenként vagy másfélméterenként egy jutalomfalatot. Azt fogja majd szedegetni a földről, s végül mindíg azon az oldaladon fog melletted sétálni.


Arra figyelj oda, hogy egyszerre egy dolgot taníts a kutyának. Egy nap, max kétszer-háromszor tanítsd, és egy tanítás maximum 10-15 percig tartson. Ennyi ideig tudnak odafigyelni. Ha túl sokszor, túl sokáig, vagy túl sokmindent akarsz neki tanítani, akkor összezavarodik és mindent össze-vissza csinál majd.


Szóval csak szép nyugodtan, lassan és türelmesen.


A szobatisztaság miatt ne aggódj, ha rendesen jutalmazzátok, ha kint ürít (utcán vagy kertben), akkor meg fogja tanulni. Minden kiskutya más és más, van amelyik könnyen megtanulja, van amelyik nehezebben. Ha bent pisil vagy kakil a házban, akkor ne büntessétek meg utólag. Még ha bele is nyomod az orrát, akkor sem fogja tudni, hogy miért kapja a büntit, így csak feszült lesz a kutya feleslegesen. Ha rajtakapjátok a lakásban, hogy ürít, kapd fel a kutyát, mond, hogy ü-ümm és szaladj vele sétálni. Ilyenkor mindíg legyen kikészítve olyan jutalomfalat, amit könnyen fel tudsz kapni és vinni magaddal, és ne legyen romlandó, valami száraz jutifalat. Minél gyorsabban kiérsz a kutyával sétálni, annál jobb. Tudom elég körülményes, én volt, mikor papucsban szaladgáltam a kutyával az utcán. :D Ha kint elvégzi a dolgát, akkor értelemszerűen nagy dícséret és jutifalat. Minél idősebb lesz a kutya, annál jobban, könnyebben tudja mart tartani a vizeletés és a kakit. :-)


Az még tanácsolnám, hogy a falkavezéri szerepedet mindenképpen erősísd. Olyan apróságokkal, mint pl.: te mész ki/be előbb az ajtón, s csak utánad a kutya. Ha hazaérsz, ne rögtön a kutyával foglalkozz, várj 10 percet, várd meg, míg a kutya is megnyugszik, s csak utána örülj neki, símogatsd... stb. Asztalnál soha nem kapjon enni tőletek, s főleg akkor ne, mikor ti esztek. A kutya mindíg utoljára egyen, ti először. ...stb. :-)

2011. szept. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!