Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy oldjam meg a kutyaszag...

Hogy oldjam meg a kutyaszag dolgot?

Figyelt kérdés
3 hete hoztunk el a menhelyről egy kicsi szőrcsomót (sitzu keverék)és sokat vagyok vele a szabadban amúgy lakásban tartjuk.Imád más kutyával hemperegni a koszban és hát valljuk be másfél hét után nem túl kellemes aromája van a drágának :D de túl gyakran nem lehet fürdetni mert a bőréről feloldom a zsírréteget a napi 3x-i fésülés meg nem sokat segít a szagon :S... van száraz samponja(hintőpor szerű csak bele kell dörzsölni a száraz bundájába majd kifésülni) de ez max. 1 napig hat.Mit tehetnék még? Próbálkozzak speckó kutyaparfümmel?de az olyan abszurd...:S
2011. szept. 17. 17:50
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Igen ma én is olvasgattam egy kicsit a tanításról és mivel az ül megy neki és kint szoktunk labdázni néha visszahozza azt kezdtem el erősíteni benne ,hogy a labdával együtt ha mondom neki "gyere ide" akkor jöjjön oda és kap érte jutifalit hát ez ma 8-9x gyönyörűen ment neki de abbahagytam mivel én is olvastam max 10 perces legyen a tanulási ideje :)de volt mikor nem volt nála a labda de hívtam a nevén és odajött hozzám ilyenkor is nagyon megdicsértem :)Illetve 3 hete itt van de eddig nem láttam a kis fekhelyén feküdni indig a csempén vagy a papucsomon aludt :D (nem tesz benne kárt meg semmi csak rárakja a fejét :D) ma ár a kis helyén feküdt vagy 3 órá át illetve van az én szobám meg anyu szobája .Mitől lehet ,hogy oda bepisil ha nem bírja de az enyémbe nem?Ha nálam van és kell neki akkor kimegy az előszobába ott le van neki rakva egy neylon zsákdarabra újság papír házi készítésű "kutyapelenka" és arra meg napközbe is ha be van csukva anyu szobája oda megy és ha kell ott elvégzi de ha nincs becsukva (már párnapja mondjuk nem) de hiába kaptuk fel csomószor és vittük le rögtön van h oda pisil de csak pisi
2011. szept. 18. 21:54
 22/26 A kérdező kommentje:
jha meg az ,hogy ne foglalkozzak vele 10 percig mikor feljövünk....igen csak hát lakásba élünk és úgy szokta ha feljövünk nem mehet semerre rögtön felveszem mancs mosás ,nemiszerv vizes wc papírral letakarítom illetve kifésülöm a szőrét mert jó hosszú és ígyis tisztul szóval akkor ha ez a szertartás után (2 napja csinálom a kutyaszag eltüntetése véget és már egész nyugis mert tudja a végén ha szót fogad és hagyja magát jutalomfalat jár)nem foglalkozok vele az úgy jó?Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszaidat jó tudni ,hogy vannak még akik ennyire segítőkészek és bocsánat utólag is az első válaszomban lévő kis támadásért!
2011. szept. 18. 21:59
 23/26 anonim ***** válasza:

Hát, akkor nagyon jól haladtok. Ha behívható a kutya, nem csak azt jelenti, hogy "sikerült erre megtanítani", hanem hogy falkavezérként tekint rád. A te szobádba is valószinü azért nem piszkít, mert az a "ti helyetek", vagyis a falka helye. És oda nem nagyon piszkítanak, ahol alszanak, vagy ahol sokat vannak...


Az újságpapírt majd idővel fel kell venni a földről. Ha ott hagyod, akkor használni is fogja, de túl korán sem szabad felvenni, legyen még neki hely a földön, ahova piszkíthat, még elég kicsi (gondolom), és a kölyökkutya még nem nagyon tudja visszatartani a pisit. :-)


Csak akkor hagyd figyelmen kívül az "örülését", mikor épp hazaérsz mondjuk suliból. De mikor együtt értek haza mondjuk sétából, nyugodtan tisztogathatod, játszhatsz vele...stb.

A 10 percet is csak akkor kell betartani pontosan, ha olyan kitartóan sokáig akarja magára vonni a figyelmed. Ha ő csak két percig örül neked, aztán lenyugszik, akkor nyugodtan üdvözölheted őt.


Szerintem nem lesz gond semmivel. Látszik, hogy szereted a kutyust és feleősségteljes vagy. Jó helye van nálad. :-)


Nincs semmi baj, bizti ideges voltál. :D

2011. szept. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
haladunk csak nem mindig figyel de ne szidom le soha mivel úgy gondolom ha rosszat csinál vagy nem figyel rám az csakis a gazdi jelenleg az én hibám vagy kudarcom a papírt addig hagyom lent amíg ki nem bír minimum 4-5 napot piszkolás nélkül a lakásunkban egyáltalán nem bánt ,hogy ne mindig bírja tartani hisz még csak 3 és fél hónapos és 6 órát már simán kibír baleset nélkül a haverja(az is 3 és fél hónapos csak pitbull keverék)3 óráként viszik le és ígyis becsinál első pár napba őt is 3 óráként kellett levinni de már hosszabbodik az idő amit kibír illetve kezdi szokni az időpontokat mikor visszük le. :) Néztem száraz tápokat is délután a neten meg több fórumot és a happy dogot is ajánlják azt meg lehet kapni ne messze tőlünk állat kereskedésbe te esetleg tudsz erről a kajáról véleményt mondani?
2011. szept. 18. 22:26
 25/26 anonim ***** válasza:
Hát a Happy Dog nem a legjobb kutyatáp, de a Pedigree-nél és társainál százszor jobb. Úgyhogy ha neked az a szimpiatikus táp, vegyél olyat. Tápanyagtartalma sokkal jobb, mint annak a tápnak, amit most kap a kutyusod. És hozzáadott vitaminmennyiség is nagyobb. Nekem a kedvencem a Royal Canin. Nagyobb a hústartalma, mint a Happy Dog-nak, és az összetevői is megfelelőbbek a kutyának. És ugyanolyan árban van. 1 kg 1400 forint. Mégis jobb, mit a Happy Dog, de ismétlem a Happy Dog sem rossz, azt is nyugodtan adhatod a kutyusnak, ha neked az tetszik jobban! :-)
2011. szept. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Neked milyen kutyusod van?(amúgy leírtam párszor nem eszik a drága semilyen száraztápot egyellőre :) )szóval em túl olcsók ezek a kaják ...mennyibe kerül egy havi adag?
2011. szept. 19. 14:52
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!