Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy oldjam meg a kutyaszag...

Hogy oldjam meg a kutyaszag dolgot?

Figyelt kérdés
3 hete hoztunk el a menhelyről egy kicsi szőrcsomót (sitzu keverék)és sokat vagyok vele a szabadban amúgy lakásban tartjuk.Imád más kutyával hemperegni a koszban és hát valljuk be másfél hét után nem túl kellemes aromája van a drágának :D de túl gyakran nem lehet fürdetni mert a bőréről feloldom a zsírréteget a napi 3x-i fésülés meg nem sokat segít a szagon :S... van száraz samponja(hintőpor szerű csak bele kell dörzsölni a száraz bundájába majd kifésülni) de ez max. 1 napig hat.Mit tehetnék még? Próbálkozzak speckó kutyaparfümmel?de az olyan abszurd...:S
2011. szept. 17. 17:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
30%
Pöxcse körül vágd le a szőrt, állatorvos nyomja ki a bűzmirigyeit.
2011. szept. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Miért kellene kinyomni a bűzmirigyét???

Azt nem szabad csak úgy kinyomni. Csak, ha már baj van vele. Egy-két ilyen felesleges kinyomás és többet nem fog tudni funkcionálni rendesen, onnantól mindíg nyomni kell majd, mert nem tud majd működni.


S nem a nemiszerve büdös, magyarul írta a kérdező, hogy a szőre a büdös a kutyának.


Istenem. :-)


Én gyakrabban szoktam fürdetni a kutyámat az ajánlottnál, van mikor kéthavonta vagy havonta is. Állatorvos szerint nem baj, mert úgy is benti kutya, télen meg úgy is van rajta pulóver.

2011. szept. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
de nálunk másfél hét után már hamarabb érződik a szaga mint a kutya jön és átveszi minden miejst hozzáér :S a havonta nálunk már sok :S... babaszőre van még és hosszú göndör de levágni nem akarjuk mert így szép
2011. szept. 17. 18:55
 4/26 A kérdező kommentje:
a nemi szerve nem büdös mert miejst felérünk az utcáról tappancs mosás vizes wc papírral meg megtörlöm a popsiját meg a nemi szervét is
2011. szept. 17. 18:57
 5/26 A kérdező kommentje:
plusz fésülés szóval naponta mióta megfürdettük vcagy 5-6x fésűlve van ,hogy a port legalább meg a koszt kiszedjük belőle
2011. szept. 17. 18:58
 6/26 anonim ***** válasza:

ilyen gondoskodás mellett akkor azzal nem lehet gondja a kutyának, hogy koszos :)


viszont lehet olyan gondja, hogy nem megfelelő a takarmányozása. ahogy az embernél is változik a testszag egy diéta során (meg a bőr tónusa is, ha korábban nagyon egészségtelenül evett), úgy a kutyáknál is. próbálj meg tápot váltani, ez a mostani valószínűleg nem megfelelő neki. de ha 3 hete hoztátok el, akkor még lehet, hogy nem "tisztult ki" a szervezetéből a menhelyes kaja (nem tudom ott mit kapott, de gondolom nem egy szuperprémium minőséget).

2011. szept. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Menhelyi kutyám van, neki is hetekig volt egy jellegzetes szaga. Szerintem még fürdetheted gyakrabban, cserélhetted gyakrabban a takaróit, párnáit. Ha belegondolsz, sokáig el volt hanyagolva a bundája, kell egy kis idő amíg helyre jön, lecserélődik, kitisztul, megerősödik. Kb fél éve múlva mondtam azt, hogy már normális a kutyám bundája, selymes, fényes, illatos stb.
2011. szept. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Lehet kapni direkt gyakori fürdetésre kifejlesztett kutyasampont. 2 napja vettem az állatorvostól Dermilen a neve.
2011. szept. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Lehet bőrgombától is büdi a kutya!!
2011. szept. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
hát igen a tápozás az lehet nem megfelelő száraz kaját pl nem hajlandó enni ami szilárdat eszik az a sajt meg a jutalomfalat mikor ügyi és lent végzi el a dolgát.Egyébként kap még konzerv kaját abból is a csirkéset eszi,kapott speckó kutyamájast zsömlével meg azt akarja enni amit i tehát voltár h kapott spagettit,bablevest, sült csirkecombot csontostól(ezt imádja) kutyatészta töltött paprika szafttal :D tehát néha próbáljuk átverni de azt szereti legjobban amit látja h mi eszünk :D a száraz kajából meg pedigree juniorral akartunk indítani de pár szem volt és ott is hagyta...bőrgomba?hát nem tudom annak gondolom látszódnia kell a bőrén nem? csak mert az orvos átnézte a bőrét is a szőre alatt és mondta ,hogy szép tiszta...ha a kaja így befolyásolja akkor nem tudom mit ajánlotok mi tévő legyek?
2011. szept. 18. 10:33
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!