Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám leszoktatni az...

Hogy tudnám leszoktatni az irigységből adódó agresszióról a kutyámat?

Figyelt kérdés
Van egy 2,5 éves német dogom.Van mellette 2 kistermetű drótszőrű tacsi,a kicsik a hátsóudvaron a nagy elöl van.Ha összeengedem őket egészen addig nincs gond,amíg meg nem simogatom a kicsiket,vagy a nagy kedvenc játékához hozzá nem érnek,akkor nagyon megveri őket.ugyan ez a helyzet az étellel is.ezt a problámát szeretném megoldani
2011. szept. 18. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
A kutyák nem irigyek. A rangsor valószínűleg nem egyértelmű ami azt jelenti hogy a te helyed nem elég szilárd a falkában. Ha az lenne akkor elfogadnák, hogy te most épp a másikat simogatod.
2011. szept. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kutyák nem írigyek... jó vicc. De igenis lehetnek, vagy ha így jobban tetszik, féltékenyek. közbe kell lépned, ha nekik akar esni, + megteheted, hogy pl te adod oda a játékát a kicsiknek. Ha vissza akarja venni, egy erőteljes NEM-mel, ha kell 1-2 pofonnal tartod vissza. Addig ne hagyd magára őket együtt, amíg nem szokik le erről...
2011. szept. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, a kutyák nem emberek. Lehet hogy irígységnek tűnik a dolog, de a gyökere teljesen más. Ja hogy az semmiség?
2011. szept. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
persze. Az embernél is teljesen más a gyökere... de hál' istennek nem a kérdéshez kapcsolódik.
2011. szept. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Dehogynem a kérdéshez kapcsolódik, mert ha csak a látszatot kezeli, a felszínt akkor annak nem lesz nagy hatása. A kutya az kutya és nem ember, nem az emberi tulajdonságokat kell rávetíteni. Szerintem teljesen egyértelmű, hogy a nagy kutya fejében él egy kép a rangsorról, valószínűleg saját magát helyezi legelőlre, és amikor a gazdi a másikat simogatja stb, akkor ez a rangsor nem valósul meg, tehát amikor a nagy kutya morog akkor csak a saját, rangsorról alkotott elképzelését próbálja gyakorlatba áthelyezni, mégpedig azt, hogy ő az első, neki jár a simogatás, övé a játék. Hát persze, az emberek is biztos ezért féltékenyek, ugye? :) Mit sem számít...
2011. szept. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%
A kutyák nem tudnak sem féltékenyek sem irigyek lenni. Csak a tudatlan ember nevezi annak, mert nem ismeri fel a valódi okot. Egyetértek a 15:21-el, ez is rangsor probléma, mint annyi minden más.
2011. szept. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
az embernek kellene az irányító szerepet betöltenie és akkor nincs versengés, nincs erőszak, nincs probléma...
2011. szept. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
tök mindegy minek nevezem a probléma attól még probléma marad, és ez nem azt jelenti, hogy tudatlan vagyok, csak nem tudom mi ennek az oka. Na mindegy ne menjünk ebbe bele, szóval az agresszió csak akkor nyilvánul meg, amikor én pl bemegyek a házba, mondjuk kezet mosni vagy ilyesmi, amíg ott vagyok addig nincs gond
2011. szept. 20. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!