Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Konzerv, vagy inkább száraztáp...

Konzerv, vagy inkább száraztáp legyen a kutya fő tápláléka?

Figyelt kérdés

Sok kérdés volt már ezzel kapcsolatban, de még mindig nem világos. Ártok neki azzal, hogy inkább konzervre alapozok, és amellé kap (kb. feleannyi) száraztápot?

Egyébként egy talált, négy hónap körüli keverék kutyáról van szó (egy rész németjuhász, a többi tisztázatlan :). Természetesen mindkét féle táplálékból a junior változatokat kapja, de persze szívesen eszik házi kosztot is (rizsre, tésztára, főtt leveszöldségekre, burgonyára az orvos is áldását adta).


2009. ápr. 24. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Mi fele-fele arányban adunk nekik konzervet meg tápot. Kiegészítésként husit és házikaját.

A krumplit nem tudja megemszteni a kutya,felesleges adnod neki. A milyeink nem kapnak.

A táp azért is jó, mert még rágós korszakában van, ráadásul a fogait is tisztítja veleerősebb lesz a rágóizma.

2009. ápr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én eléggé utána jártam az etetés témának, és mindenből a legjobbat veszem a kutyáimnak. A táp legyen túlsúlyban, mivel még egy jó minőségű konzervben is csak 8-12% fehérje van, és egy kölyökkutyának minimum 30-33% fehérje kell. Mindezek mellett a konzervekben csak 3 féle vitamin van, míg a jobb száraztápokban ennél sokkal több és ásványi agyag is van bennük. Én Orijen vagy Acana táppal etetek, ezekben még gyógynövény is van és nagyon sok hús (60-75%) és ehhez rakok egy pici (tényleg nem sok) jó minőségű konzervet, Real Nature vagy Premiere Best Meat-et, (ezekben is 60-70% hús van) és hétvégén kapnak főtt kaját (nem abból amit mi eszünk, hanem külön főzök nekik) nyulat, kacsát, marhát rizzsel és répával.
2009. ápr. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igaz. Akkor külön jó, hogy jutalomfalatkának is ilyesmit kap (száraztáp-féleséget), illetve direkt olyat, ami a fogait is "tisztítja" elvileg... :)

Köszönöm a választ :)

2009. ápr. 24. 15:40
 4/10 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm, második válaszoló :)

Van valami alapja annak a feltételezésnek, hogy a keverék kutyák kevésbé "kényesek" táplálkozás terén is? Vagy etessük ugyanolyan körültekintéssel, mint bármelyik fajtatiszta kutyát?

2009. ápr. 24. 15:42
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
2. vagyok. Nekem még nem volt keverék kutyusom csak fajtatiszta, így tapasztalatot nem tudok mondani. Én úgy hallottam hogy kevésbé igényesek táplálkozás terén. Mindemellett ha keverék kutyám lenne, én akkoris azokkal etetném amiket leírtam:)
2009. ápr. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, lehetséges, hogy átállunk erre mi is, egyelőre még tapasztalgatom, milyen az ízlése (a tészta nem nagyon jött be neki :().

Még annyit, hogy ezeket a jobb minőségű kutyaeledeleket kifejezetten állat-áruházakban lehet vásárolni? Mert egy egyszerű szuper- vagy hipermarketben még nem találkoztam velük.

2009. ápr. 24. 15:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen ezeket ott tudod megvenni (Acana vagy Orijen pl csak kisebb szaküzletekben van), de netről is tudsz rendelni. Tésztára (azaz gabonára) amúgy sincs szüksége a kutyusnak, mivel húsevő. De egy kis zöldség, gyümi az kell nekik (ezek vannak az általam ajánlott tápokban). Nézd meg az oldalukat, szerintem szimpinek találod majd a tápjaikat. www.acana.hu és www.orijen.hu
2009. ápr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben, még egyszer nagyon köszönöm, mindenképp utánanézek, hogy egészséges, hosszú életű legyen a kutyusunk :)
2009. ápr. 24. 16:15
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazán nincs mit:) Sok örömöt hozzá!
2009. ápr. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Na persze.
2009. ápr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!