Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem olyan kutya kell amelyik...

Nekem olyan kutya kell amelyik ugat ha valaki behatol a portára de alapjában véve egy szelid kutya van ilyen?

Figyelt kérdés
Feleségem fél a nagy kutyáktól:kuvasz,roti,doberman stb,de a labrador,vizsla ilyeneket szereti viszont én olyan kutyát szeretnék hogy azért este ne pakolják ki az udvart úgy hogy ha mást nem ugatni tudjon :)
2011. szept. 19. 22:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Németjuhász! :)
2011. szept. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Akiteki ***** válasza:
100%

Rengeteg ilyen kutya van. Elsősorban a juhászkutyák. Egy puli mondjuk a mozgó falevélre is ugat, de sok más fajta csak akkor, ha tényleg történik valami.

Még az agaraim is szólnak, ha megáll egy kocsi a ház előtt vagy a sötétben valaki túl közel jön a kerítéshez.

2011. szept. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 x) ***** válasza:
100%
Hát ez alapjában véve nem fajtától, inkább kiképzéstől függ. Mert sok mindent bele lehet nevelni egy kutyába. Talán a legjobb módszer ha csak azokat engedi be akiket ismer. Vagy az ismeretleneket csak akkor ha ott vagytok ti is. Szerintem egy labrador megfelelne erre a célra ha a feleséged nem szereti a nagyobb kutyákat. De hozzá kell tennem hogy keverék kutyáim vannak, ha ismeretlent látnak azonnal ugatnak, "támadnak" (mert nem támadnak csak ijesztgetnek) de egy szóra jönnek is vissza hozzám. :) úgyhogy keressetek egy nektek tetsző fajtát és vagy vigyétek el kutyaiskolába vagy lehet könyvekből és filmekből is tanítgatni.
2011. szept. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
beagle - nagy hangja van, de kicsi és a házba is be lehet engedni.
2011. szept. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%
Az én spiccem mindig ugat ha valaki áll az ajtó előtt, vagy csak ha egy kis zajt is csapnak. Amikor anyámékhoz betörtek a lakásukba úgy, hogy otthon voltak, akkor a kutya épp ott volt és miatta vették észre, hogy valaki bejött, mert veszettül ugatott. (csak sajnos szegény be volt zárva a szobába, így hiába ugatott az elején) Persze az enyém csak egy középspicc, de a nagyobb fajta wolfspitzek is kiváló jelzőkutyák (és még aranyosak is).
2011. szept. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A spiccek tényleg nagyon jó jelzőkutyák.

De a magyar terelőkutyák, mint a puli, pumi szintén.

2011. szept. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Kuvasz kutyám van. Ha valaki velem jön be, akkor azzal nagyon aranyos, játékos, barátságos. Ha valaki egyedül, akkor viszont sanszos, hogy átszabja a gatyáját. Nevelés kérdése. A kuvasz elég "vadállat", de neveléssel nagyon barátságos tud lenni, és mégis csak megmarad kuvasznak. Első osztályú házőrző.
2011. szept. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Van puli is, az is nagyon jó. De állandóan ugat, hangos, és kis méregzsák. Én tuti nem mennék be egy olyan udvarba, ahol puli vagy kuvasz van.
2011. szept. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

szerintem is németjuhász kellene nektek

a labrador, retriver nem kifejezetten házőrző típus, elvétve ugatnak, és betörő ellen max. akkor hatásosak, ha az illető kórosan retteg az összenyalástól.

A vizsla, amit szintén említettél, hatalmas tér-és mozgásigényű, örökmozgó (vadász)kutya - szintén nem a házőrzés az erőssége

Ha szereztek egy kis nj-t, azzal a feleséged szerintem jól kijönne. A mérete ugyan nagy - de ha kölyköt vesztek, akkor ehhez ugye hozzászokna. A külseje sem olyan vad. És barátságos - de hamis, ha jól neveled.

2011. szept. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
mozgásérzékelő
2011. szept. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!