Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem olyan kutya kell amelyik...

Nekem olyan kutya kell amelyik ugat ha valaki behatol a portára de alapjában véve egy szelid kutya van ilyen?

Figyelt kérdés
Feleségem fél a nagy kutyáktól:kuvasz,roti,doberman stb,de a labrador,vizsla ilyeneket szereti viszont én olyan kutyát szeretnék hogy azért este ne pakolják ki az udvart úgy hogy ha mást nem ugatni tudjon :)
2011. szept. 19. 22:23
1 2
 11/17 x) ***** válasza:
Igazából a mozgásérzékelő sem rossz de az minden kis sz@rtól hülyét kap. :) Például elmegy előtte egy macska és máris kezdi a villogást. De nem árt ha van lámpa ami mozgásra kapcsolódik föl, mert attól kicsit megijedne a betörő.
2011. szept. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

szia!


nekem egy 2 éves fekete mudi kanom van. bárhol elengedhetem közterületen, szocializált, szelíd eb.

de a mudi jó őrző védő is egyben. Tegnap egy biztosítós csak úgy be akart jönni a házba, de még a csengőt se merte megnyomni. Ha valaki bejön az udvarra hívatlanul, felugrik a combjára, és ugatja. Tudom, hogy bármi áron megvédene engem.

Amellett pedig, okos, és imádja mindenki. Hihetetlen bújós, imádja a simogatást.


Sajnos, ha valaki(k) be akar törni a házba, egy kutya nem akadály számára. De maga a tudat megnyugtat, hogy ő vigyáz rám. Sokszor vagyok egyedül éjjel, és csak a kutyában bízhatok.

2011. szept. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Nekem volt egy szuka közép-ázsiaim, még őt is ki tudták játszani a betörők...

(az egyik a ház egyik végében hergelte, míg a másik vígan kiszedte a bringáinkat...)


Azóta 2 közép-ázsiaim van, aki ide be akar jönni, az öngyilkos, nem betörő.


Azt javaslom, vagy legyen egy kis jelző kutyátok és egy németjuhász, vagy 2 németjuhász.


vagy a menhelyre besétáltok, és megmondják, melyik kutyákat ajánlják...


a retrieverek mindenre jók, csak házőrzésre nem.:D

minden embert imádnak...

jár egy golden ŐV-re, minden kutya habzó szájjal őrjöng, az meg csak bámulja a pillangókat...:D

2011. szept. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Magyarán egy jelzőkutyára lenne szükségetek. Nálunk tacsi és collie-keverék van, mindkettő ugatással jelzi az ismeretlen autót, ha megáll a ház előtt, családtagokon kívül bárki bejön, intenzíven ugatnak, de meg nem harapják. viszont feleslegesen nem ugatnak, ha valaki csak elmegy a kerítés előtt, nem verik ki a hisztit.
2011. szept. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ezt alapvetően minden kutya tudja. Minden kutya védi a területét, és jelzi az idegent.
2011. szept. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
most irják hogy a labrador pl nem igazán :)
2011. szept. 20. 12:59
 17/17 anonim ***** válasza:

a "minden kutya tudja" tulajdonképpen igaz, minden kutya vérében ott van...

csakhogy nem véletlenül vannak külön őrző-védő, vadász, pásztor, juhász, öleb stb. kategóriába sorolva a kutyafajták.:)


Egy francia bulldogban, egy labradorban nem a területvédő ösztön dominál. egy vadászkutyában sem...


vannak olyan fajták, amikben direkt elnyomták ezeket az ösztönöket...


a legjobban tényleg a pásztor és ŐV kutyák.

(én a pásztorra esküszöm.)


a németjuhászt csak akkor javaslom, ha sok időtök van foglalkozni vele, nagyon megsínyli, ha nincs szellemileg is (!) lefárasztva.

(meg ti is, mert onnantól kezdődnek a gondok.)


figyelembe véve a feleséged igényeit én még mindig a menhely mellett voksolok.:)

ugyanis szinte minden pásztorkutyának hihetetlen mozgásigénye van...


a menhelyi kutyák viszont szegénykék kevesebbel is beérik (nem mintha kevesebbet érdemelnének!!!!) csak ha mondjuk mindketten később értek haza munkából és nem minden nap van energiátok/időtök még a kutyával is 2-3 órát foglalkozni, akkor érdemes szétnézni egy menhelyen.

2011. szept. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!