Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy fegyelmezzem a kutyám?

Hogy fegyelmezzem a kutyám?

Figyelt kérdés
minden alkalommal, amikor leveszem a polcról a pórázt, bekattan, összevissza szaladgál, szóval nagyon örül, mert tudja, hogy jó dolog következik-a séta. de nem szeretném hogy ennyire kezelhetetlen legyen, az előbb is bicajjal szerettem volna kimenni vele, rakotottem a porazt, de lerantotta, és ugralt, szoval nem jo otlet. de szeretnem biccajal is kivinni. cesar alkamazta azt, hogy osszekot bizonyos dolgokat, egy masik dologgal, hogy tudja a kutya mi kovetkezik, hogy csinaljam, hogy fegyelmezzem???? kerlek segitsetek, egy 15 eves lany.
2011. szept. 20. 15:43
 1/8 anonim válasza:
Hát először is milyen kutyád van? Milyen fajta, Kan vagy szuka?
2011. szept. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Amikor elkezd ugrálni, ne figyelj rá.Ha kell, tedd le a pórázt és menj el onnan.Amint megnyugszik, vagy leül és figyel, menj oda megint a pórázért és vedd elő újra.Ha ugrálni kezd, ismételd ez meg.Elsőre sokáig fog tartani, de valahányszor sikerül nyugton maradnia, dicsérd meg.Finomságot ne adj neki, a jutalom ilyenkor a séta.Mindenképp figyelj arra hogy nyugodt legyen a kutya, különben el se induljatok.És egy dolgot tanuljatok egyszerre.Ha ez már megy, előbb csak told mellette a bicajt.Ha már nem figyeli, de neked szót fogad és nem húzza a pórázt, próbálj tekerni mellette lassan.És nagyon figyelj hogy soha ne menjen a bicaj elé.A póráz ne flex legyen, hanem rövid.Ne menj gyorsan mert nem biztos hogy bírni fogja.Pláne ne melegben.


Sok sikert

2011. szept. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
8 hónapos német boxer kan.
2011. szept. 20. 15:56
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm..egy mező mellett lakunk nem messze, a bicaj csak arra kell hogy ne kelljen gyalogolnom, szóval a kutya jönne mellettem én meg tekernék
2011. szept. 20. 15:57
 5/8 A kérdező kommentje:
szóval póraz nélkul lenne majd a mezőn és ugy jonne utanam.
2011. szept. 20. 15:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Naneee, a kutyájától követel, de ő meg lusta példát mutatni...
2011. szept. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hm..?
2011. szept. 20. 17:14
 8/8 anonim válasza:
Nekünk is boxerünk van.Okos kutya, de arra figyelj hogy szeret tesztelni.Legyél nagyon következetes, ne engedj és csak akkor jutalmazz(akár sétával akár finomfalattal) ha nyugodt és figyel rád.
2011. szept. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!