Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fegyelmezzem meg a kutyám?

Hogyan fegyelmezzem meg a kutyám?

Figyelt kérdés
Mikor rászólók állandóan megugat és össze vissza rohangál,nem hallgat rám.6 hónapos fiú,keverék kutya.
2008. okt. 16. 15:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%

Hát picit elkéstél vele..:S

Az én yorkim,5 hónapos,de már tudja h vacsit csak akkor kap ha leül,akk ha mondom h ül,leül,és ha aztmondom gyere ide!Idejön...

Mindenesetre,ha sikerül h vmiben szót fogad,nagyon dícsérd meg+jutifali..Ha nem akk ne vedd figyelembe.Ez a kutya legnagyobb büntije..Azért vislkedik így,mert úgy érzi ő a domináns..Ezt avval tudod kiküszöbölni pl.:Séta után,előszőr te lépsz be az ajtón,aztán a kutya,először ti/te eszel/esztek (a családdal),utána kap ő is kaját.Amit ti esztek,nem adtok belőle.Ha sikerül elérned annyit,h ha nem is hallgat rád,de nem morog,ugat stb.. ha mondasz vmit,akkor megvan az első nagy lépés.A következő:Megtanítasz neki alap "parancsokat":Ül.Gyereide.Fexiik.Nemszabad.Hozdvissza.Fúúj.Ennyilenne:)

Mondjuk én először az ül-t ajánlom,amit a legegyszerűbb megtanítani:A feje fölé tartod a jutifalit,amit először megszagoltatsz vele,utána,ha "kapkod" a jutifali után, te csak nyugodtan húzd a feje fölött.Egyszercsak lefog ülni,mert más h neméri el.Te pedig természetesen eközben mondod neki h ül folyamatosan.Ezt 3-4 napig,napi 10-15percig gyakorolod vele,utána már jutifali nélkül is lefog ülni,és az 1.nagy lépés megvan:))

2008. okt. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%
Menj el vele kutyaiskolába! Szerintem ott megtanítanak a kutyanevelés rejtelmeire téged is...
2008. okt. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Szia köszi a válasz nagyon hasznos,de leülni már megtanítottam meg a hozzám szóra is.Nekem csak ezzel a megugatással van a bajom amikor rászólók
2008. okt. 16. 17:33
 4/19 A kérdező kommentje:
A kutyasulira meg hát nemnagyon van keret.
2008. okt. 16. 17:33
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

1.válaszoló vagyok.Akkor kövesd a többi tanácsot:))

Nekem bevállt:)

2008. okt. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

Mit értesz az alatt, hogy rászólsz? Ha elkiáltod a névét hangosan te azt hiszed rászólsz, ő meg nem tudja mit akarsz tőle, mert ez neki hívójel. Csak akor szólítsd meg a nevén,ha hívod, vagy dícséred. Minden más esetben a nem , fuujj, nem szabad szavakat használd.

Nem kell ahhoz kuyaiskola, hogy tisztába kerülj az alapvető dolgokkal, pár ezer forintért jó könyveket lehet kapni

2008. okt. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%

És egyáltalán nem késtél el vele, egy kutya idomítása

6-8 hónapos korban kezdődhet!!

2008. okt. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
34%
Na most néézdmeg..Magyarázza egy kutyaidomító lányának h mivel késeettt el és mivel nem..Apa mondta..10év tapasztalat után csaktudja..
2008. okt. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
33%
Ja és 1. válaszoló voltam
2008. okt. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%
1.válaszoló vagyok..Elfelejtettem leírni h már akkor elkésett vele,amikor a kutya elkezdett dominánsként viselkedni a gazdijával;)
2008. okt. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!