Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az nagy baj hogyha a kutyám...

Az nagy baj hogyha a kutyám lépcsőzik (napi 3x 3emeletet)?

Figyelt kérdés
kis testű, elég alacsony kutya(kb 20centis lábakkal...és olyan tacskó hosszúság. aztmondják nemjó neki de nembirom cipelni 7kilo..mit tegyek?
2011. nov. 3. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem nagyon tudsz mit tenni, de egy tacskó alakú kutya gerincét nagyon megterheli a lépcsőzés.
2011. nov. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is laktam a 3. emeleten. Nekünk is keverék tacskónk volt. Naponta többször is lement egyedül "sétálni",és hazajönni. 10 éves elmúlt,amikor elpusztult,mert valami elütötte. A gerincének soha nem volt semmi baja.

Igaz a mai kutyák többsége túltenyésztett.

2011. nov. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nem tesz jót neki. Nekünk németjuhászunk volt, le-föl rohangált a lépcsőn, az állatkórházban azt mondták, hogy ez nagyban hozzájárult a gerincbajához, ami miatt végül el is kellett altatni, mert a műtét sem segített rajta, nem tudott járni. Pedig összesen 6 lépcsőfok van az ajtónk előtt.
2011. nov. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
úristen :/
2011. nov. 3. 17:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Jajj ne!

akkor én kutyámnak se etsz jót :S

2011. nov. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért 7 kg nem a világ vége. Egy jobban megpakolt bevásárló szatyor/táska is nyom annyit. Amúgy a tacskó hosszúságú kutyáknak főként nem jó a lépcsőzés!Amíg 10kg-s kölyök volt a kutyám addig cipeltem minden nap 5x a 4re. Sztem ki lehet bírni, csak hozzá kell szokni, ha már annak a szerencsétlen kutyának miattunk kell lépcsőzni :)
2012. okt. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

7 kiló? Ez most vicc? Ha csak nem 90 éves mamóka, az nem számít soknak, egy bevásárlás a kajaboltban is simán megvan annyi, sőt, amikor 8 éves kis iskolás voltam, 10 kilós iskolatáskát kellett cipelni, úgyhogy a kutyád érdekében igenis cipeld fel!


Ha elfáradsz, emeletenként tedd le egy kicsit. És a megfelelő módon emeled fel, így:

[link]

Egyik kezeddel nyúlj a feneke alá, a másikkal pedig a mellkasa alá - így neki is kényelmes és neked is, ráadásul nem nyomod össze semmijét és nem is tud annyira ficánkolni. Ja és amikor emeled, a TE hátad legyen egyenes, így nem fogsz sehol meghúzódni.


Egy kis testedzés, 3-4. alkalommal már nem is lesz olyan nehéz. :D Én hosszú-hosszú évek óta cipelem a 6 kilós kutyámat fel-le a lépcsőn, pont a fentebb leírtak miatt. Nincs is semmi baja.

2012. okt. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!