Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak úgy ösztönből neveled a...

Csak úgy ösztönből neveled a kutyád vagy valamilyen elv szerint?

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ösztön szerint neveltem/neveltük, együtt nőttünk fel szinte. Most 15 éves, semmi baja sincs, amíg jó volt a hallása addig hallgatott ránk, mindig szót fogadott, okos kutyus volt.

Kisiskolás voltam mikor megkaptam.

2011. szept. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Mivel én már eltávolodtam annyira a természettől, hogy nem működnek ezek az ösztöneim, ezért "valamilyen elv" szerint nevelem.
2011. szept. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem mindenki bizonyos elvek szerint nevel. Aki úgy tart kutyát, hogy annak a legjobbat akarja megadni, az törődik vele, iskolába viszi, utána olvas, kérdez.

Ha ösztönből csinálnám, akkor valószínűleg jól fejbe vágnám, amiért (pl.) belefetrengett egy kupac kakiba.

De Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét elolvasva megtanultam, hogy a nevelésnek nem ez a módja.

Én az ott leírtakat alkalmazom, ha nem is mindet, és nem is olyan szigorúan, de nekünk ez így megfelel. Ennél jól neveltebb kutyáról álmodni sem tudnék:)

2011. szept. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első kutyám ösztönből nevelve is tökéletes álomkutya volt. A második kutyám meg egy faragatlan tuskó, akinek a viselkedését az ösztönös neveléssemmel csak méginkább elrontottam. Azóta Tükör-módszer szerint nevelem a saját kutyámat is, és az ideigleneseket is.
2011. szept. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ösztönből neveltem mind 3-at,engedelmes jó kutyák lettek.mostanában kezdtem el kutyás könyveket olvasni,és nagyrészt én magamtól rájöttem ezekre a dolgokra,amiket írnak,anno könyv nélkül is.úgyhogy örülök,hogy sikerült,de most majd még alaposabb tudok lenni ezután
2011. szept. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ösztön :) egy csomó mindent tud, mi családmon belül úgy hívjuk, hogy "5 in 1" kutya:) sokat tud, nemegyszer megvédett hajléktalanoktól...
2011. szept. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetlen szabály van: 2 lehetősége van engedelmeskedni. Ha elsőre nem reagál, akkor másodikra már mérgesen mondom, ha akkor se, annak már következménye van. Nekem bejött.
2011. szept. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!