Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két éves yorkie fiúcskát...

Két éves yorkie fiúcskát hozok ma este haza, mit tegyek, hogy minél hamarabb beleszokjon az új környezetébe és új családjába?

Figyelt kérdés

Ahol lakom itt városon belül lakik egy család akiknek van(vagyis volt) egy yorkie kanuk,2 évig nevelték,de mivel közben a gyerekek is "felnőttek"már nem akaródzik levinni sétálni a kutyust és nem is foglalkoznak vele.Én elmentem látogatóba semmit nem csináltam csak néztem a kutyust meg leguggoltam és a kutya azonnal a lábam közé feküdt aztán hozta a labdáját és játszani akart:)

Lényeg megállapodtunk egy korrekt összegben és ma este hozom el a régi otthonából a fiúcskát.

Volt már yorkink de sajnos egy betegség következtében meghalt így sokáig nem is akartunk kutyát de most ezt a kis kant nagyon megsajnáltam és megvettem.

Gyönyörű kutya szép cser-fekete-ezüst nem szeleburdi szépen sétál,egészséges oltásai rendben tehát magával a kutyával nincs baj.Egyébként a "lusta"család" tenyésztőtől vette de t.k. nélkül.Mondjuk ez nekünk nem is fontos nem szeretném sem tenyésszemlére sem pároztatásra adni a kutyát.


Szóval mit tegyünk itthon,hogy mielöbb beilleszkedjen?Hogyan foglalkozzunk vele?Én,három gyerkőc és a férjem várja őt:))


Minden tanácsot,véleményt szívesen fogadok,köszönöm.


2011. szept. 22. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazából azt kellene tenni, amit a legnehezebb megtenni, pláne ha gyerekek is vannak. Békénhagyni eleinte. Hadd ismerkedjen a saját tempójában, hadd kezdeményezzen ő. Meg lesz illetődve, ezért semmiképp sem kellene rárohanni, föléhajolni, pláne nem egyszerre többen. Inkább földön ülni vagy guggolni, és hagyni, hogy feloldódjon az új helyzetben egyedül. Az ismerkedés után egy séta a környéken, azután megetetni és hagyni aludni - szerintem.
2011. szept. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen valami ilyen lassabb közeledésre gondoltam én is.Vajon jelölgetni fog a lakásban?Vagy már nem,hogy szobatiszta?

Legyen elöttem mindíg ennivaló vagy csak mindíg annyi amennyit megeszik?

A régi yorkinknak mindíg volt kitéve ennivaló és víz csak éppen ezért hízott is rendesen:))


Hol aludjon?Az ágyunkban vagy lehet oda fel sem jönne még?

Rendeltem sok jó kutyaholmit netről de az csak hétfő-kedd tájékán ér ide.Addig hogyan csináljuk az alvást?

Vagy majd ő kiválasztja?

Húú lesz ám még sok kérdésem így az elején:))

2011. szept. 22. 14:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a legelső három napban az egész család egyemberként kibírja, hogy nincs babusgatás, nincs szerelem, nincs ember részről közeledés, van viszont szigor és szabályok, akkor onnantól már nagyon könnyű lesz vele. Ahova nem mehet be, azt már most tiltsátok meg neki, ha jelölne, azt is tiltsátok le.


Enni való ne legyen előtte semmiképpen. Napi 1 max 2 etetés, amit nem evett meg, azt vegyétek el tőle és legközelebb a következő etetésnél kapja meg.

Én elsőre semmiképpen nem engedném meg neki az ágyban alvást. Ha már hetek óta együtt éltek, és nincsenek vele problémák, szót fogad, akkor ezt újra lehet gondolni, de elsőre semmiképpen.


Van két könyv, amiből a kérdéseid nagy részére választ kaphatsz:

Korom Gábor: Neked ugatok

Jan Fennel: Kutyapszihológia


Az utóbbit le is tudod tölteni: www.scribd.com/doc/8027039/Jan-Fennel-Kutyapszichologia

2011. szept. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon hasznos volt a második válasz is,köszönöm,próbálunk mindent betartani azért minden kezdet nehéz de bízom benne,hogy beérik és meghozza gyümölcsét:))

Pedig én úgy szerettem volna vele egy ágyban aludni(szegény férjem)de ha nem hát akkor egyenlőre nem.Alszik az ágy mellett:)

Majd írok,hogy mi van hol tartunk,köszi,de azért várok még tanácsokat:))

2011. szept. 22. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!