Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a Foxterr...

Hogyan szoktassam le a Foxterrieremet a tyúk/csirke vadászatról?

Figyelt kérdés

3 kutyám van 2 Puli és egy Foxterrier. A Foxim eddig soha nem bántotta a csirkéket, de egyszer valahol beszökött és szét tépte ráadásul nem sokkal az után hogy evett. A tyúkokat soha sem bántotta. Minden nap este viszont a baromfik helyén vannak. Az egyik tyúkom este nem ült be. Arra megyek ki hogy nagy szivítozás és a Foxi harapdálja a tyúkot. Szeretncsére csak a combjából szedett ki egy darabot és semmi komoly. Már próbáltam magam is fegyelmezni, vittem kutya iskolába(elég jó helyre) és nem használtak semmi! Mit tegyek? Ja és a kutya az én jelenlétemben nem bántja őket csak akkor ha nem vagyok ott ha ott vagyok akkor csak nyalaotja a szája szélét és mereven bámulja a tyúkot/csirkét. Csak normális válaszokat kérek.


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. szept. 22. 16:27
 1/9 x) ***** válasza:
100%
Sajnos ugyan ezzel a problémával küzdünk.. bocsánat hogy írok, segíteni nem tudok de engem is nagyon érdekelnének a válaszok. :)
2011. szept. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Tudatni kell a kutyával hogy tiszteljen téged, és az állatokat is. Most jelen esetben a tyúkot/csirkét. A Csodálatos Kutyadoki műsorában láttam egy ugyanilyen problémás kutyát. Ugyan ez volt a gond, bár ott a gazdi jelenlétében is elkapta a baromfit. A lényeg, hogy mutasd meg neki, hogy az a Te tulajdonod, amit tisztelnie kell. Fogd meg a kezedbe azt a baromfit, vidd közel a kutyához, mutasd meg neki. Megbarátkozik vele, és nem fogja bántani. A lényeg hogy mindezt magabiztosan 100%os NYUGALOMMAL tedd!!!
2011. szept. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
puli és a foxi soha az életben nem tudod le szoktatni , sajna ami él és mozog az ellenség !!! tisztelhet téged de a mozgó lényeket viszont imádja , a puli a birkát és a szarvas marhát tereli de ők nem kiabálnak mint a tyúkok. a foxit meg patkányozni használjuk a vérükben van!!! egyet tudsz csinálni bezárod a tyúkjaidat!
2011. szept. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
17 :17 vidd te a saját tyúkodat ki veszi a kezedből !!!! tisztelet ide ,vagy oda !!!
2011. szept. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

a foxterrier vadászkutya. Az ösztöne hajtja.

Zárd el a csirkéket

2011. szept. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha megvan a gazdi és a kutya között a megfelelő tisztelet, és Te vagy a falkavezér, akkor nem veszi ki a kezedből, rá sem kell szólnod!!!!!
2011. szept. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
vadász kutya ami él és mozog azt megöli még a kezedből is ez ,ha már patkányoztál vele akkor meg különösen megteszi!
2011. szept. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A kézhez szoktatós módszer már használtam. Megszagolja és kész. Akkor nem bátja csak ha nem vagyok ott. Amúgy már nem is tudom ki írta de a pulim nam bántja a csirkéket csak telelei arral meg nincsen gondom. Amúgy a válaszokat köszönöm!
2011. szept. 23. 20:26
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen. Kérdező érti miről beszélek, ezt a módszert már próbálta. Bár, keményen le lettem pontozva. 17:17 voltam.
2011. szept. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!