Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisgyermek mellé a kistestű...

Kisgyermek mellé a kistestű kutya ugye nem tanácsos, vagy rosszul tudom?

Figyelt kérdés

Kutyás családoktól kérdezem, hogy milyen az együttélés. A kislány 4 éves, a család pedig tapasztalatlan.


Hozzáteszem, az én két kutyámat már kellett a gyerek elől menteni, mert olyan hisztirohamokat kap néha, úgy visít, hogy a frászt hozza a kutyáimra, legutóbb pl. a "frissebbik" kutyám majdnem nekiment az egyik rokonnak, mert azt hitte, hogy bántja a gyereket, pedig csak a kislány próbálta hisztivel megszelidíteni a felnőttet (olyan volt, mintha ölték volna...). :S


Szerintem a nagyobb testűek között vannak toleránsabbak, erősebb idegrendszerűek; egy állatorvostól például azt hallottam, hogy a kistermetűek ingerlékenyebbek, mert fejletlenebb az idegrendszerük... (kis koponya)...


A családfőnek viszont van az a "kiskutya-elmélete", hogy mivel aranyosak, valószínűleg jobb pajtásai is az embereknek. Kb. az anya az egyetlen normális ember abban a családban, neki szeretném az érveket és mások tapasztalatait összegyűjteni, mert ő sokkal rugalmasabb.


(Kutyájuk mindenképp lesz, erről nem lehet őket lebeszélni, sétára és kutyasuliba is vinni fogják, csak sajnos tapasztalatlanok, és vannak még egyfajta hiedelmeik a kutyákról... :/ )


Előre is köszönöm a válaszT!


2011. szept. 22. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek veled egyet. Ha megnevelik a kutyát is és a gyereket is, akkor nem lesz baj. Nekem Jack Russel terrierem van, előbb hagyná kitépni az egyik lábát a kisgyereknek, minthogy megharapja, pedig kistestű. De ez is egyénenként változó, engem 8 évesen a saját németjuhászunk harapott fejbe, pedig nyugodt kutya volt ő, csak nekem senki nem mondta, hogy az alvó kutyát ne simogassam meg...
2011. szept. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek veled egyet. Fejletlenebb idegrendszer, a kisebb koponya miatt? -.- A páromnak nagyobb feje van, mint nekem, de... :D

Pl a Cavailer king charles spániel nagyon gyerekszerető kutya, és több kistestű is. Én inkább kisebb kutyát választanék, hogy a sétákkor a gyerek is "közreműködjön", mert gondolom a szülők a gyerek miatt is veszik a kutyát.

2011. szept. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nagyon kistestűt tényleg nem ajánlatos a csivavát,yorkit zárd ki mert ezeket felnőtteknek tervezték inkább mint gyereknek törékenyek könnyen oda kaphatnak mivel érzékenyebbek is, a bullodogok ,mopsz azok is kicsik de jóval erősebb csontozatuak és jó fejek egyik ismimnek is van és szereti a gyerekeket de ők nem annyira kicsik...


én szívem szerint nem vennék kutyát 4 éves gyerek mellé mert a kis gyerek nem érti a kutya jelzéseit amit persze a szülő elmagyarázhat és a kutyát is nevelni kell de akkor is...egyik barátomnál volt olyan neki arany retriverük van 10 év körüli nyugodt kutya meg miden aztán jött egy rokonuk akiknek volt egy kisgyerekük 5-6 éves lehetet és mondták hogy ne húzza a kutya farkát mert megharpja de a gyerek nem foglalkozott ezzel és továbbra is a kutya farkát húzta az volt sztem a szerencséje hogy a kutya egy baromi nyugodt, gyerek szerető és nagy a tűrő képessége..


persze a fő hogy a gyerek tudjon viselkedni a kutyával, és a kutya is jól nevelt legyen akkor nem lesz gond viszont amikor a kisgyerekek síkítoznak azt minden kutya utálja ilyenkor van esély az odakapásra vagy vmi..


nekem bichonom van nyugodt jól nevelt kutya unokatesóm (7 évesen )meg szaladgált és sikítozott a kutyám nem bírta és megkapta , amikor nálunk voltak akkor már nem csinálta ezt uncsi tesóm pedig elmagyaráztam hogy ezt nem szabad mert meg kap a kutya pedig az én kutyám tényleg egy nyugodt eb de a sikitozást és éles ,hangos dolgokat nem szereti..persze azóta uncsi tesóm is nagyobb lett és ugyan úgy simogatja a kutyám és semmi nincs...

2011. szept. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3. vok

vagyis úgy értem az ucsó mondatot hogy normálisan viselkedik uncsi tesóm és a kutya is vele....nincs több sikítozás és futkározás..

2011. szept. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 4 éves yorkim, és egy 2 éves unokaöcsém, a gyerkőc a kutya mellett nőtt fel, és imádják egymást.

De ehhez az kell, hogy a kutya is nagyon meg legyen nevelve, és bizony a gyereket is nagyon komolyan kell nevelni.

A sógornőm (aki amúgy nem is egy nagy kutyabarát) odacsapott a gyerkőc kezére, és megszídta, amikor fél éve megfogta a kutya farkát, és elkezdte húzni. (és a kutyám akkor sem harapott)

De egy neveletlen, hisztis gyerek mellé semmilyen kutyát nem vennék.

Bárhogy vesszük, állatokról van szó. Soha nem fogják írásba adni, hogy ők nem fognak harapni. Engem egy golden retriever harapott meg, akit kölyök kora óta ismerek. Pedig azt mondják ez a fajta igazi családi kutya.


Az állatorvos ismerősöddel pedig vitatkoznék, mert szerintem hülyeség, amit mond...itt nem az idegrendszerről van szó, hanem a vérmérsékletükről.

2011. szept. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Golden Retriver a nekek való kutya.Szereti a gyerekeket,bírja a tögönyözést,és tapasztalatlanoknak is jó.
2011. szept. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a gyerekneveléssel kellene kezdeni ha ez nincs rendben a kutyával sem fogtok boldogulni és elszabadul a pokol ....

teljesen mindegy, hogy kicsi vagy nagytestű a kutya...felelős gondolkodású és következetes emberekre van szüksége(akárcsak egy gyermeknek)

2011. szept. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!