Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kis probléma! Hogyan...

Van egy kis probléma! Hogyan tudom Jó utra téríteni? S. OS.

Figyelt kérdés
Van egy 2éves amstaffom. Lakásban van (nem panel) Napi kétszer sétál,. így suli mellett. Van egy füves terület nem messze, ott szoktuk elengedni. Nos az a nagy baj, hogy apának 10ből 9szer szótfogad, és visszajön, ha hivjuk. Nekem már nem jön vissza csak maximum 10ből 4szer. És mivel nagyrészt én sétáltatom, jó lenne ha hallgatna rám, és maximálisan behivható lenne. Iskolára nincs úgy anyagilag. Pórázon meg nem nagyon szeret jönni. Tud, csak nem szeret. Hogyan tanítsam meg neki, hogy ha hivom, jöjjön?? Amugy lehet az a baj, hogy stresszelek, és érzi. 14/f.
2011. szept. 13. 20:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vigyél magaddal virslikarikákat, ha odamegy adj neki belőle és nagyon dicsérd meg. Lehetőleg egyszer hangosan és határozottan hívd. Ha nem megy oda, akkor próbálkozz tovább, de soha ne büntesd meg, amikor odament. Ha nagyon ideged vagy már, akkor inkább kösd pórázra és menjetek haza. :)
2011. szept. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ideges -t akartam írni :)
2011. szept. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem behívható, miért engeded el?

Az sem helyes, hogy pórázon "nem szeret jönni" A kutya sétáltat téged, vagy Te a kutyát?

Hosszú póráz, elengedni, amikor a legnagyobb sebességben startol, megállni, pórázt megfogni és mehet a HOZZÁM szó.

Utána újra elengedni.

2011. szept. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
elektromos nyakörv, távirányítóval...
2011. szept. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

ma 21:02

Hogy képzeled? Az ÁLLATKÍNZÁS!

Persze, az sem számít, hogy akár 3 nap alatt kisangyalként behívható lesz minden szituációban:))

2011. szept. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%
Itt az volt a kérdés, hogyan lehet hatékonyan rászoktatni a kutyát a parancsra. Az állatkínzás pedig relatív.
2011. szept. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
nálunk is ez volt régen, hogy apunak jött egyből , nekem pedig nem, nekem bejött az, hogy az ellenkező irányba kezdek el futni, próbáld ki te is
2011. szept. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez leírtam egy másik kérdésnél, nekem bevált:


Behívásnál sokan elkövetik azt a hibát, hogy csak akkor hívják oda a kutyát, amikor valami, számára kellemetlen esemény éri, pl. pórázra veszik és ezzel megszűnik a szabadsága. A megoldás, hogy ha kimentek sétálni, a legváratlanabb helyzetben magadhoz hívod, jól megdicséred, jutalomfalat és mehet tovább. Ha ismerős kutyákkal játszik, szintén.


Megtanulja, hogy odamenni hozzád jó, örülsz neki, jutalmat is kap, és még visszamehet szaladgálni, játszani a többi kutyával, ennél nagyobb jutalom nem is kell. Sosem tudja, hogy éppen miért lesz odahívva hozzád, de mivel döntő többségben pozitív élmény éri, ezért oda fog menni. Később el lehet hagyni a falatot, de nem teljesen, néha érje ez a váratlan meglepetés még felnőttkorában is. Egész életében hívd néha magadhoz céltalanul, csak megdicsérni és elengedni.


Ismeretlen kutya esetében én megkérnék pár környékbeli kutyást, akiket nem ismerek, hogy épp tanítom a kutyám arra, hogy ne jöjjön izgalomba attól, ha idegen kutyát lát, megtenné -e, hogy segít nekem? Csak annyit kellene tennie, hogy áll nyugodtan a kutyájával, ha intek, lassan közelebb jönnek.


A kutyám leültetem, falatkával magamra irányítom a figyelmét, és akkor kapja meg, ha nyugodt, nem jön izgalomba a másik ebtől. Ha nem így történik, rendetlen, intek a kutyásnak hogy álljanak meg, a kutyával ellenkező irányba megyünk egy kicsit, és kezdjük elölről. Meg fogja tanulni előbb-utóbb, mit vársz el tőle, az lesz az igazi eredmény, ha húzás nélkül, semlegesen sétál el a másik kutya mellett. Mellesleg ezután lett egy új cimborátok.


Ezt a gyakorlatot több kutyással megismételném, hogy ne csak az adott kutyussal működjön, hanem megtanulja, hogy mindegyikre érvényes ez az új szabály.

2011. szept. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ja, és ez nagyon jó cikk, a folytatásai is, olvasd el!

[link]

2011. szept. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

Az elektromos nyakörv leggyengébb fokozata, ha jól tudom a rezgés, ami egyáltalán nem állatkínzás!

Szerintem téged nem vesz komolyan, és nem szabad olyan túl nagy teret engedni neki hogy nem szeret pórázon jönni.

Kellenek a szabályok!

Ajánlom A csodálatos kutyadoki című műsort a nat. geo.-n vagy letölthető a netről. Ebből megtudhatod hogyan válhatsz 100%-os falkavezérré!

2011. szept. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!