Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek?

Milyen kutyát vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát.

Nem ismerem a kutyafajtákat, de itt van pár feltétel, aminek meg kell felelnie:

-rövid legyen a szőre

-kedves, barátkozós

-ne legyen nagy a mozgásigénye

-ne ugasson mindenért

-kistestű kutya legyen

Sajnos délelőtt egyedül kell lennie, mert nem vagyok itthon.

Gondoltam, hogy menhelyről hozok egy felnőtt kutyát, de inkább a kiskutyához húz a szívem.

Mindegy hogy fajtiszta vagy sem. És ne kerüljön azért több százezerbe (max 50 ezret tudok rákölteni).

Nincs udvarom.


2011. szept. 24. 18:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Max 50 ezer?? Hááááát...............................

Nemhiszem hogy találni fogsz 50ezerért tenyésztőtől ebet. Biztosan van a menhelyeken is kiskutya!! Nézz körül ott.

2011. szept. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
menhelyről szeretném hozni mindenféleképpen. :)
2011. szept. 24. 18:15
 3/18 anonim válasza:
Westerrier:D csak menhelyen nemhiszem hogy van:S és annyira nem kicsi a szőre:).. 1. válaszoló: a 50ezer neked sok vagy kevés?:O
2011. szept. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem tenyésztőtől is tudsz venni ennyiért,ha pl. nem kérsz törzskönyvet,vagy nem tenyésztésre kell,mert pl. picit hibás(a foga állása nem tökéletes,picit görbe a lába,stb.)Mi így vettünk egy westit(westhighland white terrier).Picit görbe a lába(a hátsó),amúgy tökéletes(van.A Te kritériumaidnak abszolút megfelel.
2011. szept. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
18.20-as vagyok:az igaz,hogy nem rövid a szőre,ám nem hullik!Mi lakásba kerestünk kutyust,és ezért is választottuk ezt a fajtát.Mi rendszeresen nyíratjuk(trimmeltetni nem engedjük,mert az fájdalmas),és nincs szőr a lakásban.
2011. szept. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Szerintem keveréket vegyél mindenképpen,mert több van a menhelyeken és nincs probléma azzal,hogy netálántán a fajtájához kapcsolódó betegsége lesz: pl.: tacskóbénulás stb. A keverékek ráadásul sokoldalúak is. Rajtad áll a döntés ;D
2011. szept. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

az jó, mert féltem attól, hogy minden tiszta szőr lesz.

2011. szept. 24. 18:26
 8/18 anonim válasza:
0%
Yorkshire terrier, nekem ilyen van, az elvárásaidnak megfelel és 50 ezer forintból kijön. ( 45 ezerért vettük )
2011. szept. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Döne válasza:
53%
Nem akarlak megbántani, de azok alapján amiket leírtál, tényleg nem ismered, de nem is értessz még egy kicsit sem a kutyákhoz. A kutyát is nevelni kell, mégpedig hasonlóan, mint egy gyereket. Következetesen, de nagy szeretetben. Mozgásigénye minden kutyának van, persze fajtától függően azért van kis különbség. Az, hogy ne ugasson mindenért, rögtön nem derül ki mkor magadhoz veszed, sokmindentől függhet, ugyanúgy az is, hogy mennyire barátkozós. Ha fajtatiszta akkor az bizony sokba kerülhet. A menhelyi nem kerül semmibe, de ha már magadhoz veszed az mindenképpen költségeket jelent, ami lehet olykor több is ezzel kell számolnod. Mindenképpen meg kell az eljén tanulnia, hogy Te vagy a falkavezér, mert különben nem nagyon fog szót fogadni. De ez kicsit bonyolult, főleg ha ennyire nem értessz a kutyákhoz. Én egyenlőre, legalábbis addig amíg utána nem érdeklődsz, vagy olvasol a kutyákkal és a kutyatartással kapcsolatos dolgoknak, csak egy arnyos plüsskutyát javaslok neked. (Annak nincs mozgásigénye, nem is ugat, és eléggé barátkozós, bárki megsimogathatja. Az sem baj ha egész napra egyedül marad. Tuti nem lesz vele semmi gond, még be sem piszkít a lakásba. Úgyhogy gondold át a dolgot, mert egy kutya nagyon sok örömöt, szeretetet ad, de sok gondoskodásra, nevelésre, sétáltatásra, szeretetre van szüksége.
2011. szept. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Képzeld tudom, hogy a kutyának sok mozgásra van szüksége, de azért van különbség (mert egy németjuhásznak több a mozgásigénye, mint egy csivavának)

Tudom, hogy meg kell tanítani dolgokra, mert különben nem fogja tudni, de olvastam, hogy van olyan kutya, amelyiket nem tudod arra megtanítani, hogy ne ugasson, ha jön valaki.

Köszönöm de nem szeretnék plüsskutyát.

2011. szept. 24. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!