Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyek kutyát vagy ne?

Vegyek kutyát vagy ne?

Figyelt kérdés
Mi szól mellette, mi ellene? (nagyjából tudom, csak érdekelnek a személyes tapasztalatok. Főleg a váratlanul befogadott kutyáknál, olyanok tapasztalatai, akik nem számítottak rá, hogy az elkövetkezendő 10 évre új családtagjuk érkezik)
2011. szept. 8. 12:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha van anyagi háttered az ellátására,és a váratlan kiadásokra(állatorvos,stb.),rengeteg szabadidőd a vele való foglalkozásra,sétákra,és van aki gondozza,ha esetleg elutazol,meg persze nincs egyedül napi 16-18 órát,mert dolgozol,akkor egy (kutya)életre szóló hűséges barátod lesz.
2011. szept. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%

@ ma 12:54


ha mindig főztök neki, és nem drága kutyatáppal etetitek, akkor a kaja 12-ből kijön, lehet, hogy még annyi sincs. oltások, egyéb egészségügyi kiadások, kozmetika havi szinten úgy 2000 ft. tehát 15-ből biztos kijön.

2011. szept. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%

hát ha tudsz vele eleget foglalkozni és állatbarát vagy, akkor mindenképpen!:)



nekem 6 kutyám van.:D


először befogadtam menhelyről egy holland juhász szerű kutyát. - iszonyú félős volt, ölben kellett elhozni, mert az autóktól és az emberektől sokkot kapott, remegett és maga alá pisilt szegénykém...

nagyon sokat foglalkoztam vele, egész nap együtt voltunk, mára teljesen egészséges, a kutyasuli sztárja.:D

voltak vicces dolgok - nekem a saját kutyáim a világ legszebbjei, nagymamámat meg hívogatták a szomszéd banyák, hogy úristen, hogy lehet az unokádnak ilyen ronda kutyája?:D:D

Manót egyáltalán nem kellett nevelnem, mindent magától csinál, soha kiabálni sem kiabáltam vele, egyszerűen beleroppanna...

imádja, ha kettesben vagyunk, én biciklivel megyek, ő meg rohan. egy nap alatt nem lehet kifárasztani így.:D



4 hónapos volt Manó, amikor a Déli pu-nál jártam, és szembe jött egy 2 hónap körüli plüsskutyus.:D

kb. 100 méterről egyenesen kiszúrt magának, odajött és lepacsiztunk... kiderült, hogy otthagyták, reggel 8 óra nem viszi el senki. (akkor lehetett du. 2 óra)

mondom akkor hát saaaajnos nekem kell hazavinnem.:)


ő lett Pocak.

a doki azt mondta, hogy húúú, hát ez valami nagy német juhászos kutya lesz!

örültem, mert világ életemben csak nagyobb testű kutyák vettek körül, ehhez voltam szokva.:)


aztán Pocika lett egy 17 kg-s, 30 cm marmagasságú óóóriás.:D

de imádom!:D

volt egy időszak, amikor nem lehetett vele bírni, akár mennyit sétáltunk, kiszökött és zabálta a szomszédok csirkéit...

majd' megőrültem, már ott tartottunk, hogy el kell ajándékozni mert SEMMI nem tartja vissza.

Utolsó esélyként elmentünk kutyasuliba.


Csak heccből beálltam agilityzni Pocival...

na, azóta se csirkézés, se kiszökés, ez a mániája, IMÁDJA az agilityt, azóta már saját pályát is építettem neki a kertben!:D

voilá, megoldódott a nagy probléma.:)


Viszont az én drága szüleim nem hallgattak rám, hogy fél évesen már tüzel és bizony kölykei lesznek, hát nekem lett igazam, Pocak vemhes lett...


a szüleim viszont nagyon szerettek volna egy közép-ázsiait is, és nagyon felelősségteljesen (...) be is szereztek egy kölyköt.

csak arra nem gondoltak, hogy ezt a 3 kutyát én fogom egyedül sétáltatni...

és mondjuk egy felnőtt kájt nem engedhetek el a réten, mert csak egyszer ne vegyem észre, hogy jön egy futó, és kész a baj...


no, aztán megszülettek Pocak kölykei...

(Manó ivartalaníttatására én kerestem meg a pénzt, Pocakra már nem volt, történetesen kölcsön adtam mind a 200.000 ezremet a szüleimnek, amit én a kuytatartásra kerestem...)


nos.

8 kölyök született, 5-nek találtam jó gazdát, 3 itt maradt a nyakamon...

szülők be akarták adni menhelyre.

mondtam, hogy felejtsék el, a kölykök itt maradnak, mi "gyártottuk" őket, akkor vállaljuk is a felelősséget...

(szerencsére belátták, hogy nem árt Pocakot ivartalaníttatni...)



szóóóval...


most van manó, Pocak, Rasid - a káj, és 3 cica méretűre nőtt kölyök...:D


nem egyszerű az élet, még jó, hogy Rasid ritka jó természetű - igaz más kutyákat már megenne, de nem hagyom...



a 3 kölyök mind más természet, az egyik egy visszahúzódó kislány, nagyon ragaszkodik hozzánk...

a másik kislány is ragaszkodó, de elég vagány, és hát a kis Betyár, na ő mindent visz...:D

mint egy kis magyar pásztorkutya, úgy néz ki, nagy bajkeverő, de egyszerűen imádnivaló...:D

amilyen hangokat kiadnak,...


Szerencsére egy héten csak 2x járok suliba, és vihetem magammal az egyik kutyát (pszichiáter írja elő, hagyjuk...), a többi napon reggeli séta, utána egy 2-3 órás délutáni-esti séta...

nap közben meg állandóan kint dolgozom a kertben, játszom velük, gyakorolunk a kutyasulira...


hétvégén 2x kutyasuli, agility...:)



az egész életünk a kutyák körül forog azóta...:)

+ van 2 cica is.


minden állatunkat olyannak szeretjük, amilyen, Pocak a mitfahrer, ha autóval megyünk kirándulni, ő tuti az ölemben ül és egész úton be sem húzza a fejét...:D


Manó egyszerűen Manó, ő csak rám hallgat, a kutyasuliban ha apu/anyu viszi kezelhetetlen, ha én, állandóan ő a mintakutya.:D


Rasid szintén elképesztően kezelhető, nekem mindent hagy, hatalmasakat játszunk a kertben, de ha idegent érez akár séta közben is, rögtön bekapcsol a védőösztöne, mellette nincs mitől félnem, ha egyedül vagyok a sötét erdőben.:)



A piciket már leírtam, ők félig szobakutyák, elképesztő, amikor alszom, és Mica - a lány cicám - bebújik Mogyoró (az egyik kölyök) és közém...:)



nem bántuk meg, hogy így alakult, igaz nem kis pénzt esznek el, de én inkább nem kérek új ruhát stb-t, ha kérdezik, hozzanak-e valamit a Tescoból, akkor csirkefarhátat kérek...:D



na szóval nyugodtan fogadj be szerintem kutyust, szeretettel minden megoldható.:)

2011. szept. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Huh, kb. egy órája adtam föl a kérdésem, és máris úgy néz ki, hamarosan dönteni tudok a kérdés felől(: nagyon hasznos válaszok, köszönöm! Utolsó hozzászóló: ennyi kutya mellet hogyan oldod meg, hogy elutazz otthonról olyan helyre, ahova nem vihetsz kutyát? Mondjuk nyáron, ha úgy alakul, hogy 1 vagy akár 2 hónapra is elutazom, elég nehéz elhelyezni egy kutyát...
2011. szept. 8. 13:26
 5/16 anonim ***** válasza:

[link]

Milyen kiskutyát szeretnél, milyen fajtát?:D

Vegyél!!!:D

2011. szept. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

13:11 hiába VIGYorogsz egy nagy szaporító idióta vagy .

IVARTALNÍTÁSRÓL HALLOTTÁL MÁR??? ÁLLATKINZÓ.

2011. szept. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó Hozzászóló, részben egyetértek, részben nem. Az ivartalanítás sem éppen természetes dolog, ha már az állatkínzásnál tartunk. Ha meg becsúszott nekik a kiskutya és elvállalták, azzal semmi gond nincs. Ha a kiskutyák rossz helyre kerültek volna, megérteném a fölháborodásod, de így, hogy semmi bajuk nincs, nem hiszem, hogy szaporító idiótának nevezhetnénk az előző hozzászólót...
2011. szept. 8. 13:57
 8/16 anonim ***** válasza:
nekem van és én vennék ha nem lenne!
2011. szept. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
kérdezd a szomszédokat! Ők majd segítenek eldönteni!
2011. szept. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
a szomszéd nem viccből írtam ha szereti a kutyát akkor ő át tudja vállalni ,ha elmégy valahova.!
2011. szept. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!