Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász, Kuvasz, Rotwiler...

Német juhász, Kuvasz, Rotwiler? A 3 kutyafajta közül melyik a számomra a leg megfelelőbb?

Figyelt kérdés

A 3 fajtán gondolkodom. Következők az elvárásaim:


-Ne bántsa a házi állatokat főleg a tyúkot/csirkét ne.


-Jó terület védő öszteni legyenek. Védje a csládot a jószágokat és a portát a behatolóktól.


-Szerese a gyereket. (14 éves gyerek)


Tapasztalatok esetleg a 3 fajta közül valamelyikkel? Miért az ajánlanátok?


A válaszokat köszönöm!


2011. szept. 25. 19:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nekem volt nj.-om, rottweilerem és kuvaszom. A fiamat mindegyik rajongásig szerette. A saját kutyáimról tudok nyilatkozni, egy fajtán belül is eltérő lehet a kutyák viselkedése.


Roti: a legóvatosabb ő volt a gyerekkel, a fiam 2 éves volt amikor a kutya hozzánk került kölyökként. Sosem lökte fel sem kölyök korában, sem felnőttként a pici gyereket, mindig óvatosan, szeretettel közeledett felé. A mi rotink nem volt egy ugatós, csak akkor ugatott, ha arra alapos oka volt. Kerítésen keresztül simogatták a járókelők, de pl. amikor a ház előtt álló autónkból le akarták szívni a benzint, akkor vadállat módjára tombolt, védte az autót, ha elérte volna a tolvajokat abból komoly gond lett volna. Mindig megérezte a jó és a rossz szándékot az embereken, különösen jó érzéke volt ehhez és aszerint viselkedett. Csodás kutya volt.


Németjuhász:

Sajnos őt megmérgezték 1 éves korában. A fiam 10 éves volt ekkor, imádták egymást. Egy gond volt vele, hogy ráugrált a gyerekre, rajta kívül senkire. Beengedni bárkit beengedett, a kifelé menettel volt a gond. Nagyon okos volt, könnyen tanítható és irányítható, örömmel teljesítette a feladatokat, mindig meg akart felelni. Nagyon szerettük!


Kuvasz:

Most 2 éves a kutya, a fiam igaz már 16, de azért érzi, hogy Ő a gyerek a családban. Rajongásig szereti. Kemény kutya, határozott nevelést igényel, keményebb dió, mint a másik 2, mert a kuvasz nem az a mindenáron megfelelni akaró fajta, ki kell vívni a tiszteletét, hogy elismerje a gazda fölötte áll. Minden utcán lévő mozgásra, idegenre reagál, sokat ugat, kemény megvesztegethetetlen házőrző. Nagyon okos, de makacs, nagy szeretettel, de határozottan kell vele bánni, ha a gazda lazábbra engedi a gyeplőt egyből veszi a jeleket és elkanászodik. Megfelelő irányítás mellett, családtagként nevelve, nem láncon tartva, nem verve, kiváló kutya, de nem biztos, hogy a család minden tagjának engedelmeskedik.


A család állatait egyik sem bántotta.

2011. szept. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 garika válasza:
mindhárom kutya fajtát kilőném. Staffordshire terrier amit erre a célra ajánlani tudok. rendkivül jól képezhető munka kutya, család centrikus ( két kicsi lányom van és két stafim, ha a lányom beteg volt ott aludt a kutya az ágya mellett és vigyázott rá), tökéletesen alkalmazható örző védő feladatokra, és remek kis energia bomba :)
2011. szept. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

szerintem a rottweilert felejtsd el ezek közül...

az állatokat nagy valószínűséggel vadászni fogja.


még a németjuhásszal is lehetnek ilyen gondok.


a kuvasz lenne a jó választás, a betörők ellen is sokkal hatásosabb.


a roti ha fogást talál a betörőn, nem engedi el. így a betörő a másik ezében lévő késsel pl. simán hason szúrhatja...


a pásztorkutyák támadási technikája a harap-ereszt...

sokkal értelmesebb - a védekezésre is gondol...


és hát nem véletlenül bízták rá a jószágot, ha egy kuvasz csirkézni kezd, ott már nagy gáz van...

2011. szept. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
még azt elfelejtettem, hogy ha egy pásztorkutya harap, akkor amibe beleharapott, azt ki is tépi. a roti nem.
2011. szept. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
51%
Én a rotit vagy a németjuhászt ajánlanám. Hiába mondja nekem bárki, h a kuvasz nem hülyül meg, én ahányat láttam eddig, mindig megharapott valakit a családból. Legutóbb az ismerősömé bolondult meg. A palit szó nélkül megtámadta (több, mint 6 éve élnek együtt, imádták egymást), és ha nem sikerült volna magát bezárni a garázsba, akkor gondolom rosszabb vége lett volna, mint néhány harapott seb. Pedig normálisan tartották, séta, nevelés, minden megvolt.
2011. szept. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Rotit ajánlom ,de hogy egyszerűbb legyen vele inkább szukát .Nagyon értelmes kutya könnyen tanul,nagyon ritkán ugat,van tekintélye,félnek tőle.Az egy helyen fog és nem ereszt,az minden képzett kutya sajátja ,mert az iskolában ez az örzővédőzés lényege, karra fogni tartani,amíg nem szólnak rá hogy ereszd.Én nagyon nem értek egyet ezzel a módszerrel de minden suliban ez van ,sőt ami még nagyobb hülyeség ,nem azt tanítják hogy a botot fegyvert tartó karra támadjon hanem pont a másikra,had tudja közben szúrni lőni ütni éles helyzetben a támadó...Ha nincs képezve akkor a roti is harap ahol ér,és harapásereje óriási.Régebben volt ilyen kutyám, szétrepesztette a csibészkarvédőt.Vadászszenvedélye nemigazán van ,ha kiskorától együtt van más állatokkal nem lesz baj.Gyereket is szereti,elég magas a fájdalomküszöbe bírja a nyúzást.
2011. szept. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!