Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Együtt tartott kutyákat lehet...

Együtt tartott kutyákat lehet úgy nevelni, hogy ne egy gazdihoz kötődjenek mindketten?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva hoznánk tenyésztőtől, törzskönyvvel két szuka kiskutyát, egy alomból (előre leszögezem, nincsenek szaporítói terveink!).


"Gazdifüggő" fajtáról lenne szó (kistestű magyar terelőkutya). Szeretnénk úgy nevelni őket, hogy egyikük jobban kötődjön a vőlegényemhez, a másik hozzám, de ne legyen probléma se abból, ha mondjuk egyedül vinném sétálni mindkettőt, ne essen meg az, hogy a másik nem hallgat majd rám, olyankor mindkettő jöjjön a hívó szóra.


Tanyán lakunk, terelni is fognak, de csak úgy "hobbiból", tehát nem lesz az, hogy ha esetleg nem felelne meg valamelyikük hajtókutyaként, akkor megy a háztól...

Többféle kutyás sportban is szeretnénk kipróbálni magunkat, de mindnek az a célja, hogy a kutya-gazdi kapcsolat erősödjön, szórakozva tudjuk lefárasztani őket, mert elsősorban családi kutyát, társat szeretnénk. Nyaralni, túrázni, táborozni, lovagolni se mennénk kutya nélkül. Szeretünk különféle kutyás vagy hagyományőrző rendezvényekre is járni, de ha alkalmasak lesznek rá, kiállításra is mennénk.


Úgy nagyjából meg van fogalmazódva bennem, mit hogy kellene csinálni majd, de örülnék, ha írnának olyanok, akik ugyanígy tartanak kutyát a párjukkal, hogy oldják meg?


Tehát: ne legyen egy gazdiért versengés, egyikünk hozzám, másikuk a páromhoz kötődjön inkább, de abból se legyen gond, ha mondjuk a másik kutyájának szólunk?



Köszönöm szépen a tanácsokat!


2011. szept. 26. 10:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Nekem is több kutyám van, kutyás családban nőttem fel, nem csak neked lehetnek tapasztalataid és nem hinném, hogy véletlen, ha a magamnak vett kutyák csak engem tiszteltek, mert nem hagytam nekik más lehetőséget egyszerűen...
2011. szept. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét számtalanszor ajánlottam már problémás kutyák gazdáinak itt :-)


Leendő apósom azzal az indokkal akar két ilyen fajtájú kutyáról lebeszélni, hogy állandóan versengenek egymással, nem képesek összedolgozni, neki volt, hogy az egyik tudatosan ráhajtotta a másikra a tehenet... De szerintem ez csak foglalkozás, nevelés kérdése. Hallottam ellenpéldát is erre az indokra bőven. Ezért is érdekelnek a Ti tapasztalataitok, ötleteitek, hogy ne ejtsünk hibákat már az elején.

2011. szept. 26. 11:34
 13/24 anonim ***** válasza:

Szerintem is van rangsor a kutyáknál, főleg ha családban élnek. Vesznek fel bizonyos viselkedésformákat, amiket látnak. Pl. én vagyok a kutyáim gazdái, én etetek, tanítok, sétáltatok, természetesen mindent megtesznek amit mondok. Az anyukám viszont felettem áll :) és most nem kell félreérteni, de ha ő mond valamit akkor én is rögtön ugrok (sajnálom, mi ilyen maradi család vagyunk)holott elmúltam már 18. Szerintem ezt a kutya is tudja és anyura legalább annyira hallgatnak mint rám, sőt!


Szerintem ha a kezdeti pár hónapban jobban foglalkoztok velük (mindenki a sajátjával) akkor nem lesz gond. Amit leírtam sem probléma, szerintem természetes, hogy a családban tartott kutyák így viselkednek. Ha más terepen vagyunk, akkor pedig csak rám figyelnek, de az otthon más :)

2011. szept. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Ugye említettem hogy nekem is magyar terelőkutyáim vannak, hogy mit ne mondjak beképzelt lesz, de utánam rögtön egymást IMÁDJÁK legjobban. Igen, idegen kutyákkal valóban kicsit másak mint a többi kutya de ez sem vészes, egymást pedig nagyon, nagyon szeretik. Fel is áldnák magukat egymásért (megesett). Az összedolgozást meg tanítani kell nekik tereléskor, szerintem. Nevelés kérdése.
2011. szept. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Főleg ha rokonok. Az én kutyáim is rokonok. Tudom, hogy nem emlékeznek egymásra, de a rokoni kapcsolat miatt együtt nőttek fel és ez számít.
2011. szept. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
48%
Előző vagyok! Versenyezni tényleg fognak, de nem vészes. Akkor a rosszabb, ha egy gazdának akarnak ketten megfelelni, de ha ezt is külön tudjátok választani akkor nincs gond. Az egyik kutyám terápiázik, és tud együtt dolgozni más kutyákkal, és nem kap egyik sem idegbajt ha megsimogatok egy macskát. Az egyik pásztor a másik vadász eb egyébként.
2011. szept. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Az egyémek sosem próbálkoztak versenyzéssel értem, de lehet én vagyok túl zsarnoki T_T xD Annyi volt, hogy mióta öregszik a nagy, a középső előretör, de sosem bántja. A kicsinek meg érzékelteti hogy ő van följebb. De mindezt játékosan és ennyi. Ha kell egy tányérból esznek.
2011. szept. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat! Ha még eszetekbe jut valami, kérlek osszátok meg, fogom olvasgatni ezt a kérdést folyamatosan! :-)
2011. szept. 26. 11:54
 19/24 A kérdező kommentje:
Ja, és természetesen minden válaszra zöld kezet nyomtam!
2011. szept. 26. 12:16
 20/24 anonim ***** válasza:
68%

Ha egyszerre veszel egy testvérpárt, akkor az első és legfontosabb és egyben legnehezebb dolog a kötődéssel kapcsolatban az lesz, hogy ne egymáshoz kötődjenek jobban, mint hozzátok. Emiatt szerintem nem is szerencsés egyszerre tesókat hazavinni, mert csak egymást viszik bele a rosszalkodásba.


Az, hogy kettőtök közül majd kinek lesz nagyobb a tekintélye, azt tényleg ők fogják eldönteni, és szerintem ez is a normális. Nálunk is van egy árnyalatnyi különbség kettőnk között a pasim javára, pedig ő sosem foglalkozik a kutyával egy kicsit sem (talán pont ezért nagyobb a tekintélye). Szerintem a kötődés és a tekintély egymástól valamennyire független dolgok. Arra gondolok, hogy nálunk a kötődés egyértelműen erősebb felém, mint a párom elé annak ellenére, hogy az ő tekinélye nagyobb. Velem dolgozik a kutyám, neki egy lávhoz igazodást nem csinál meg normálisan, viszont ha valami rosszalkodás van, akkor neki első rászólásra abbahagyja, nekem meg nyomatékosítanom kell, hogy szóltam, és a behívása is jobb, ha a párom hívja, mintha én. De mondom, neki meg nem dolgozik a kutya.

A lényeg, hogy a tanítást mindig az csinálja, akié a kutya.

2011. szept. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!