Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Együtt tartott kutyákat lehet...

Együtt tartott kutyákat lehet úgy nevelni, hogy ne egy gazdihoz kötődjenek mindketten?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva hoznánk tenyésztőtől, törzskönyvvel két szuka kiskutyát, egy alomból (előre leszögezem, nincsenek szaporítói terveink!).


"Gazdifüggő" fajtáról lenne szó (kistestű magyar terelőkutya). Szeretnénk úgy nevelni őket, hogy egyikük jobban kötődjön a vőlegényemhez, a másik hozzám, de ne legyen probléma se abból, ha mondjuk egyedül vinném sétálni mindkettőt, ne essen meg az, hogy a másik nem hallgat majd rám, olyankor mindkettő jöjjön a hívó szóra.


Tanyán lakunk, terelni is fognak, de csak úgy "hobbiból", tehát nem lesz az, hogy ha esetleg nem felelne meg valamelyikük hajtókutyaként, akkor megy a háztól...

Többféle kutyás sportban is szeretnénk kipróbálni magunkat, de mindnek az a célja, hogy a kutya-gazdi kapcsolat erősödjön, szórakozva tudjuk lefárasztani őket, mert elsősorban családi kutyát, társat szeretnénk. Nyaralni, túrázni, táborozni, lovagolni se mennénk kutya nélkül. Szeretünk különféle kutyás vagy hagyományőrző rendezvényekre is járni, de ha alkalmasak lesznek rá, kiállításra is mennénk.


Úgy nagyjából meg van fogalmazódva bennem, mit hogy kellene csinálni majd, de örülnék, ha írnának olyanok, akik ugyanígy tartanak kutyát a párjukkal, hogy oldják meg?


Tehát: ne legyen egy gazdiért versengés, egyikünk hozzám, másikuk a páromhoz kötődjön inkább, de abból se legyen gond, ha mondjuk a másik kutyájának szólunk?



Köszönöm szépen a tanácsokat!


2011. szept. 26. 10:50
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
12:53: Remélhetőleg ez a probléma kiküszöbölhető akkor, ha nincsenek mindig együtt, külön-külön is van velük foglalkozva. Így meglehetősen összeszokott páros lesznek remélhetőleg. A tenyésztőnél ritka jó alom van most, igazság szerint nem is nagyon tudnék választani kettejük közül... Talán az elválasztás sem lesz akkora sokk nekik így, hogy együtt maradnak.
2011. szept. 26. 13:17
 22/24 anonim ***** válasza:
66%
Hát a kutyák fogják el dönten hogy kihez kötődjenek. Nálunk pl. a Foxi apumhoz pedig az az én kutyám volna a Puli meg hozzám az meg az ővé. Pedig ő eteti mind a 2 megyünk sétálni velük. Együtt de halgatnak mind a 2-re.
2011. szept. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
66%

13:58 vagyok


Ja és a kutyákkal én foglalkozom külön külön ls van valük. De a puli még is engem a foxi meg apumat fogadta el vezérnek.

2011. szept. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
nem olvastam el a többoldalas hozzászólásokat, elnézést, ha emiatt ismétlek. lehet, persze. Nálunk már volt két felnőtt kutya a családban, amikor kaptam születésnapomra egy kölyökkutyát.a másik kettővel együtt nőtt fel (akiknek az édesanyám a gazdija), de őt én tanítgattam, nevelgettem, ha beteg volt, én vittem orvoshoz, sétálni, kiránduli, kutyával végezhető programokra, így neki már gyerekkorában leesett a tantusz, hogy én vagyok a gazdi. anyunak is szót fogad, mint minden családtagnak (pl a párom és a bátyám), de a viselkedéséből látszik, hogy tudja, hozzám tartozik.
2011. okt. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!