Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy is van ez a bologneseknél?

Hogy is van ez a bologneseknél?

Figyelt kérdés

Szóval a bolognese kutyáról lenne szó. Tudom,hogy csak fehérek lehetnek, de egy csomó helyen láttam már bézs foltosat. Pl egyik ismerősöméknek is van, neki is foltos a füle,igaz nem törzskönyves, de láttam olyat is, hogy törzskönyves szülők kölykének is van.

Mielőtt mi is megvettük 3helyen is bézs folt volt rajtuk. De az állatorvos nem mondta h.ez akkora baj lenne. Állítólag a túltenyésztés miatt. Szerintetek?


2011. szept. 27. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:

A bolognesén fajtaleírás szerint nem lehet semmilyen folt.bézs se.

Nem a túltenyésztés miatt vannak foltosak,hanem a szaporítók miatt. A törzskönyv nélküli kutyákat keverik havanese-vel,és természetesen az utódokon kiüt a felmenők közötti havanese.

valamint a szaporítók nem veszik figyelembe,hogyha mégis szinhibás kutya születik, azt azonnal ki kell vonni a tenyésztésből (sőt a szülőket is illene), nem ők csak szaporítanak bátran tovább.

2011. szept. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De írtam azt is, hogy törzsjtönyves szülőknél is láttam már. Meg eyt a folt ha havanese el lenne keverve, akkor nemcsak bézs hanem más szín is ennyire állandósulna és nemcsak egy pici folt lenne nem?
2011. szept. 27. 14:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Kijöhet törzskönyvesnél (tenyésztettnél is) de akkor felülbélyegzik a törzskönyvét és ivartalanítási szerződéssel adják hobbikutyának.

Nehéz a fehér fajtákat fehéren tartani,nagyon gondosan kell válogatni a tenyészkutyákat.

Mivel a havanese és a bolognese őse egy fajta volt, ma is visszaüthetnek erre egyeskölykök.Ha egy havanese bekevert a vérvonalba,akkor fokozottan.

2011. szept. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!