Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsok kutya felfázásával...

Tanácsok kutya felfázásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a tanácsotokra lenne szükségem. A kutyám (2.5 éves szuka) felfázott. Vasárnap kezdődött, nagyon sokszor próbált pisilni, 3 óránként le kellett vinni, még éjszaka is. Hétfőn vittem el orvoshoz, ahol kapott injekciót és napi 1 Enroxil tablettát, illetve C vitamint. Az állapota javult, már nem próbálkozik olyan sokszor pisilni, de azért még nem az igazi. A szokásos napi 4 sétánkkal már jól elvan, viszont látom, hogy többször guggol le mint szokott. Tehetek még érte valami, hogy gyorsabban gyógyuljon? A válaszaitokat előre is köszönöm!
2011. szept. 28. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt már ilyen a tacsimmal. Nekem is kapot inekciót + gyógyszert és a doki mondta hogy főzzek neki kamilla teát mert ugye az ugyulladás csökkentő. És egy nagyon kevés cukorral vagy ha van mézzel(abból lehet többet is) azzal ízesítsem meg neki. Na szt nagyon szerett.
2011. szept. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

engedj jó meleg vizet a kádba, és ültesd bele.

esetleg 1-2 filter kamillateát is kioldhatsz a vízben!


gondolj bele, amikor mi emberek fel vagyunk fázva, milyen jól esik a meleg vízben ülni...


amikor kiszáll a vízből, jól töröld át, hajszárítózd meg alaposan, és biztosíts neki minél melegebb fekhelyet...

(pl. ha van otthon polifóm, az nagyon jól visszasugározza a hőt!)

2011. szept. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsaitokat, ki fogjuk őket próbálni :-)
2011. szept. 28. 10:39
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

bármí fura, de nem csak a felfázás lehet a ludas.

nekünk egy nagyobb pásztorkutyánk van. ivartalanított.

mivel lógó fülű így különösen ügyelnünk kell a fül tisztán tartására.

és amikor fülgyulladása van ,... akkor érdekes módon nagyon könnyen felfázik !!!!???

a doki szerint a szervezetük ilyenkor kevésbé ellenálló ,a fülgyulladását kezeljük, a felfázása érdekes mód megszűnik !!

mivel lakásban tartott kutya ,azonnal észrevesszük ,ha felfázik, ez legtöbbször akkor lehet,amikor a felhevült kutya ,megfürdik!........ semmi gond sincs,akkor amikor télen feltöri a jeget,hogy úszhasson!!! de nyáron,nagy melegben érdekes módon ,könnyebben jöhet a felfázás ?!!

persze ivartalanított szuka kutyáknál, a felfázás gyakoribb lehet,mivel nagyon rövid a hugycső és sokkal hamarabb kaphatnak fertőzést ???!

mondja a dokink ??!

de tény, csak olyankor van felfázás amikor gond van valahol máshol is a szervezetben ??!

2011. szept. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tenyésztést csináltatok? Csak, hogy biztosan lehessen tudni, hogy mi okozza a gyulladást. Nálunk E-coli volt (van?), megszenvedtünk vele rendesen. Bár kizártak minden olyan betegséget, ami makacs, visszatérő másodlagos fertőzésekért felelős lehet, az antibiotikumok egyáltalán nem hatottak. Annak ellenére, hogy csak olyat kapott, ami labor körülmények között működött... A C-vitamin jó ötlet, én is adtam (400-600 mg/nap), mert ez a baktérium nem szereti a savas közeget, de ami még nálunk nagyon bevált (bármilyen hihetetlen) a nyers kaja. Táp+c-vitaminnal pisis volt, mikor elkezdtem nyersen adni nekik a husijukat, meglepődve tapasztaltam, hogy nagyon jó hatással van erre a dologra, a kutya gyakorlatilag tünetmentes lett...
2011. szept. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsaitokat még egyszer! Kipróbáltuk a kádas fürdőt kamillával (nagyon szerette :-)) Most úgy tűnik kezd rendeződni a helyzet, a reggeli sétánkon már csak 3-szor pisilt, ami nála normálisnak tekinthető. Az E-coli fertőzés nagyon komolyan hangzik! Tenyésztést mi még nem csináltunk, gondolom ahhoz meg kell katéterezni. A doki azt mondta, hogy ha 1 hét múlva sem javul az állapota, akkor vigyem majd vissza. Az a helyzet, hogy pénteken leszedték a fogköveit, szombat délelőtt pisilt véreset. Persze rögtön hívtam az állatorvost, aki mondta hogy ne aggódjak, ez az altatás mellékhatása, ritkán, de előfordul. Délutánra elmúlt a véres pisi, vasárnap hajnalban pedig kezdődött a 3 óránkénti rohangászás. Lehet, hogy hülye kérdés, de ti próbálkoznátok tőzegáfonya kapszulával? Arra gondoltam, hogy egy 1/2-et esetleg kaphatna.
2011. szept. 29. 09:01
 7/10 anonim ***** válasza:

szia, a kamillafürdős vagyok!:)


örülök, hogy élvezte a kutyus!:)


a tenyésztéshez szerintem nem kell katéter, elég egy vizeletminta.


a tőzegáfonyáról mindenképpen kérdezd meg a dokit, nem minden működik a kutyáknál, ami az embernél beválhat - bár sokszor kapnak embernek való gyógyszert, ez tény.


a tenyésztés kérése lehet, hogy nem lenne hülyeség...:)

az E-coli, ha jól tudom (de lehet, hogy rosszat mondok!) semmi más, mint hogy a bélsárból került a nemi szerv tájékára. (gondolom, szuka kutyáról van szó)

Ezt is érdemes a dokival megbeszélni, mert teljesen más kezelést igényel, mint a felfázás, de a tünetei nagyon hasonlóak.

ha E-coliról van szó (és az az, aminek gondolom), akkor a c-vitamin tényleg segíthet!:)


a kamillás fürdőt minden esetre érdemes minél többször megejteni!



jobbulást a kutyusnak, remélem, hamarosan meggyógyul!:)

2011. szept. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :-) A tőzegáfonyára csak azért gondoltam, mert az Acana összetevői között is megtalálható, ezért feltételeztem, hogy adhatnám neki. Persze előtte felhívom ezzel kapcsolatban a dokit :-) A tenyésztést komolyan fontolóra veszem! Ha nem kell hozzá katéterezni (azt csak a legvégső esetben szeretném), akkor mindenképpen megkérem az orvosunkat, hogy csináltassuk meg. Azt még egyenlőre nem tudom elképzelni, hogyan fogok vizeletmintát venni tőle, de valahogy majd megoldom :-) Ja, és igen, szuka kutya :-)
2011. szept. 29. 10:29
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia Kamillafürdős és kedves kérdező! Az E-coli a normál bélflóra része, olyan képessége van, amivel gyakorlatilag hozzátapad a sejtekhez, és ez sajnos a húgyhólyag falára is érvényes. Sajnos piszok ellenálló kis dög, a nőknél is a visszatérő hólyaghurut legnagyobb részét ez okozza. Mindegy, hogy a dolgot minek nevezzük, felfázás, hólyaghurut vagy gyulladás, a lényeg, hogy kivétel nélkül mindegyik ugyanazt jelenti és mindegyik valamilyen kórokozó miatt van. Ha szerencséd van, akkor nem olyan, mint amit nekünk sikerült kifogni és egy sima antibiotikus kúrától rendben lesz. Amit ilyen esetben nem 4-5, hanem minimum 10 napig kell adni. A tenyésztéshez pedig nem elég a vizelet-minta, ahhoz cystocentesissel kell vizeletminát venni. Ez azt jelenti, hogy a hólyagot kívülről egy tűvel megszúrják és kiszívnak belőle egy kis vizeletet. Ez elsőre borzasztóan hangzik, de gyakorlati tapasztalat, hogy a katéterezés sokkal kellemetlenebb a kutya számára, ezt meg sem szokták érezni. Tőzegáfonyát nyugodtan adhatod, nem lesz semmi baja tőle. Hetek-hónapok tapasztalatával beszélek, tízreket hagytam miatta az Állatorvosi Egyetem klinikáján, de arra hallgatsz, akire akarsz.
2011. szept. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Noi1996 válasza:
Fel fázott a kutyám mit tegyek? nagyon felek mert sokszor jarunk vele pisilni.Létszi agzj egz jo tanacsot! koszi
2013. dec. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!