Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős kutya a társadalomban....

Félős kutya a társadalomban. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Tacskó keverék 1 éves kutyám van. Ha sétáltatom, és más kutyákkal ismerkedik, mindig megijed, legyen az nála tízszer nagyobb, vagy egyforma vele.


Azt még hozzátenném, hogy a félelme nem akkor tör ki, amikor meglátja őket, vagy felé közelednek, hanem az egymást szaglászás után 1-2 perccel.


Mit tudnék tenni, milyen módszereket ajánlanátok, hogy javítsak a helyzeten?


2010. jún. 28. 00:35
 1/3 anonim ***** válasza:
De miben nyilvánul meg a félőssége? Hogy reagál? Mit csinál? Mert ha pár perc ismerkedés után lelapít, esetleg hanyatt fekszik, akkor csak simán behódol a másiknak.
2010. jún. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ilyen volt. Vinni kell szocializálni és kész. Vidd kutyás helyekre, engedd el velük, szaladgálni, szaglászni és megfogja szokni. Én én antiszoc kutyám is fél év alatt teljesen kinyílt, ma már teljesen jól elvan bármilyen más kutyával. Játszani nem szeret, és ezen sajnos már nem tudok változtatni, de büszke vagyok hogy elértem vele ezt a szintet, pedig még a menhelyiek akiktől elhoztam is kételkedtek benne.
2010. jún. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Semmi vész, nincs nagy baj. Legyél nyugodt, kiegyensúlyozott, ne törődj a félelmével. Ha érzi a te pozitív kisugárzásod, az rá is hatással van.

Vidd kitartóan kutyák közé, ha behívható, engedd el, hadd bandázzon. A sok pozitív tapasztalat majd fel fogja oldani idővel a félelmét.

Ha van időd, energiád, kapcsolódj be kutyás túrákba (Budapesten pl. ott vannak a mixxx túrások), vagy esetleg még te is szervezhetsz a környékbeli kutyásokkal közös esti sétákat. Ahol én lakom, van egy ilyen nagy társaság, legalább 20 kutya megy egyszerre minden este :D.

2010. jún. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!