Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Basset hound-ot készülünk...

Basset hound-ot készülünk venni. Milyen kutyus?

Figyelt kérdés
Kisgyerekünk is van.Mennyire aktív kutyus vagy inkább lusta?
2011. szept. 28. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%

vadász kutya, akinek még ma is él az őse, a basset egy csúfosan eltúlzott, hivatalosan ki nem mondhatóan nyomorék kutya.


rövid láb, hordó test, elefánt fül...

szegények általában nem túl aktívak, bár vannak mozgékonyabb egyedek is, de hát mihez képest mozgékony...:P


de ha Nektek ez a fajta tetszik, hát legyen.:)


azt sajnos nem tudom, kisgyerekekkel hogy jön ki, biztos van sok eltérő vélemény/tapasztalat...


akkor már inkább egy ölebet válasszatok, ne vadász kutyát.


(ha kertes házban laktok, készüljetek fel, hogy mindenféle pocokra, sünire, macskára ugatni fog jó eséllyel egész éjszaka.)

2011. szept. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
Mi is jól megszívtuk a két vadászkutyánkkal. Mivel 2 méter magas betonkerítésünk van, nem számítottunk túl sok állatra, de a békák állandó vendégeink, amire az egyik kutyánk különösen hevesen reagál: egész éjszakás ugatás. Ha legközelebb kutyát veszek, biztos nem vadászkutyát.
2011. szept. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Tehát már eldöntötted h azt veszel és most jut eszedbe h megtudd, mit is választottál. Jó hülye vagy bazze!
2011. szept. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Bemásolm: Nyugodt és érzelmes, de – vadászkutya lévén – zsákmányát (étel, játék vagy ezeknek vélt más tárgyak) egyes esetekben agresszívan megvédi.

Háziállatnak alkalmas: bolondos és kedves kutya. A felnőtt egyedek mély hangú, öblös ugatása első hallásra ijesztőnek tűnhet. Alkalmas városi és vidéki életre is. Szereti a gyerekeket. Néha csökönyös szokott lenni.


Én gyermek mellé nem ajánlanám,igaz azt írja a szakirodalom,hogy szereti a gyerekeket,de biztos vagy benne,ha a gyerek belenyúl a kutya táljába soha nem lesz baja? Nem volt még ilyen kutyám,ne vessenek meg azok akiknek ilyen van,én csak azt mondom vadász ösztönös kutyust nem vennék kisgyermek mellé.

2011. szept. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

nálunk van egy a kutyaiskolán. Jó pofa, aranyos kutya, de nem kéne. :)

Elég lusta féle állat..

Mondjuk én semmilyen vadászkutyát nem hoznék a házhoz.. számomra haszontalanok

2011. szept. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én ezzel úgy vagyok, hogy vadász kutyát vegyen az aki vadászni akar vele, vagy versenyekre járni, vagy valami olyan speciális okból, ami miatt épp rá van szükség! És ez igaz az összes többi specializált kutyára is: terelő kutya, örző-védő munkakutya, territoriális kutyák, stb... Aki meg nem tudja mire kell, vagy csak családi kedvencnek, akkor válaszon általános célú kutyát, azzal kisebb esellyel tud mellényúlni!
2011. szept. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A gyereknek nem kell a kutya tányérjába nyúlni. Bármelyik kutya védheti az ételék, de mást is ha rosszul van nevelve. Ugatni sem a vadászkutyák ugatnak hanem akiket nem nevelnek...

A kérdezőnek meg ajánlom, hogy mielőtt eldönt egy fajtát, nézzen utána és ne csak később. Vagy akkor hogy döntötted el hogy ilyet akarsz? Cuki volt a képen? A net tele van leírásokkal.

2011. szept. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Békés természetű, gyerekszerető, kedves kutya. Mivel azoknak a kutyáknak az egyike amik a bőrükön is képesek izzadni, lehetnek büdösebbek, mint a többi kutya. Szökősek, mint a vadászkutyák általában.

Basset gazdik, tőlük kérdezhetsz:

[link]

2011. szept. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat főleg egy kettőnek különösen! Igen,megtetszett a képen ! A neten Én is olvastam róla,tehát először utánanéztem !!! Gondoltam majd olyan is válaszol,akinek van.Olvasni a neten Én is tudok. Aki értelmeset írt,annak köszi,a tudorkák meg.... ha értik.
2011. szept. 30. 14:39
 10/13 A kérdező kommentje:
Little Red-re ha félreérthető voltam.
2011. szept. 30. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!