Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomszédom közölte, hogy...

Szomszédom közölte, hogy megmérgezi kaukázusi juhász kutyáimat! Már a fenyegetés miatt is feljelenthetem?

Figyelt kérdés

1 lány, és 2 kan kaukázusink van...A szomszédom szerint örjöngő vadállatok, és ő ezt nem bírja,fél tőlük..(az örjöngő vadállatság abban merül ki, hogy ugatnak,tombolnak a kapunál ha valaki elmegy a házelőtt...)Napi 1 x viszem őket sétálni, területükön kívül sosem bántanának senkit...Ezt onnan tudom, hogy a nagyobbik kanom (6 éves) egyszer kiszökött sajnos, és 2 hétig mászkált a faluban, és egy anyuka hozta vissza a kislányával!Azóta jobban figyelek rá, akkor is egy macska miatt futott el...kergette több utcán keresztül..aztán hiába kerestük, nemtaláltuk a kutyát, pedig falun belül volt..namindegy, visszahozta a nőci, tehát ez is bizonyítja, hogy kapun kívül nagyon szelíd ez a fajta..Az meg hogy kapun belül ugatnak meg őrjöngnek azzal nemtudok mit kezdeni, házörző kutyák...Megbolondulok ha valamelyiküknek is baja esik !Mit csináljak?Vigyem be őket a lakásba?Ha beviszem őket, megsülnek a melegben...(15 fokban már rosszulvannak..)Kenneljük nincs, soha nem zárnám be őket.Szerintetek mit tehetnék/tehetnénk?Nagyon szeretem őket,lehet ha valameiyket megmérgezné utána olyat tennék, hogy engem csuknának le érte:( Most itt vannak az előszobában, ahol nincs meleg,de nemérzik jól magukat,mert ők a hideget szeretik.Nyáron is locsolom őket félóránként...Nem merem őket kiengedni, mert bár átnéztem az udvart, de lehet hogy ha még nem, akkor majd később fog bedobni valamit!



19/L


2011. jan. 25. 15:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%

Húha. Micsoda szemétség! Én is kilennék akadva a helyedben. Esetleg a szomszédodnak nincs gyengepontja, állata stb. ?

Mond el hogy a területet védik a kutyáid, de te mindent megteszel hogy jobb legyen a helyzet. Nagyon remélem hogy nem mérgezi meg!

2011. jan. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
28%
Szomszédodnak van kutyája vagy valami állata?
2011. jan. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
ja és félreértés ne essék, több ilyen kiszökős dolog nemtörtént...és mint mondtam, az is csak egy macska miatt volt..azóta meglett emelve a kerítés is.
2011. jan. 25. 15:23
 4/24 anonim ***** válasza:
77%
Amikor látod, hogy a közelben van és szólni akar, a telefonodon kapcsold be a hangfelvételt, és vedd fel miket mond. Ha megmérgezné a kutyusaidat (ami remélem nem fog bekövetkezni), akkor ez már bizonyíték lehet. Az állatorvos úgy is meg tudná állapítani miben pusztultak el.
2011. jan. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nincs neki állata, ő gyűlöli a kutyákat..azthiszem volt egy németjuhásza még régebben, azt is láncon tartotta, a fia vette el tőle.Még a saját fia is utálja az apját..nagyon mogorva ember.
2011. jan. 25. 15:24
 6/24 anonim ***** válasza:
64%

Pedig ha szereted és félted a kutyáidat, akkor éjjelre kennelbe zárod őket.

Lehetőleg olyan helyen kell az ilyet kialakítani, ahol véglegesen marad: ne a szomszéd ablaka alá, jó messze a kerítéstől, nehogy az utcáról csalétket vagy mérget dobhassanak.


Annyit tehetsz, hogy közlöd a szomszéddal, ha baja lesz a kutyának, akkor tanúd van rá, hogy mit mondott, és feljelented állatkínzásért, cirka két évet kap érte.

Nem kell ordítani, meg hőbölögni.


A kaukázusi tényleg nagy, és elég vad fajta, sokaknak van vele rossz tapasztalta, ne csodáld, ha fél a szomszéd.


Miért akarja őket megmérgezni?

2011. jan. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
66%
Jogos a felháborodásod, de valamennyire a szomszédodat is meg tudom érteni. A mi utcánkban is van egy németjuhász, ami állandóan felugrál a kapura, ha elmegyek előtte, és bizony már rohadtul idegesít, hogy állandóan ki kell mennem az úttestre, ha azt akarom, hogy ne ugasson meg kapkodjon az a nagy kutya az arcomnál. Az ugatás a kutyával jár, de az is rohadtul idegesítő tud lenni. A szomszédunk szintén 3 kutyát tart, és egész nap az ugatást kell hallgatnunk. Nem adok igazat a szomszédodnak, mert nem kell bántani az állatot, de te is gondolhattad volna, hogy ilyen problémák fel fognak merülni, ha szomszédok mellett 3 ilyen kutyát tartasz. Próbáljátok meg elkeríteni a kaputokat elől, és akkor a kutyáknak is lesz mozgásigényük, a járókelőkre se fognak ugrálni meg ugatni, éjjel meg nyugodtan kiengedheted őket. Amúgy abban veled nem értek egyet, hogy milyen szelídek, mivel az állatok kiszámíthatatlanok, elég nekik egy olyan szag, vagy jelzés, amitől beindulnak az ösztöneik, és esetleg nekirontanak valakinek, úgyhogy azt meg te sem várhatod el, hogy a járókelők meg a szomszédok ne szóljanak semmit, ha esetleg kiszöknek. Esetleg próbálj meg beszélni a szomszédoddal, vagy egy olyan részre tedd a kutyákat, ahol nem éri el őket. Mást nem nagyon tehetsz. A rendőrség meg nem fog foglalkozni a dologgal. Nagyobb ügyeket is leszarnak.
2011. jan. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
A kaukázusi annyira vad fajta, hogy első ilyen kutyánk akkor került hozzánk amikor 5 éves voltam.Vele nőttem fel,télen ő húzott a szánkón,és a hátára is felültem jópárszor.Soha nem bántott volna minket. Azóta mind a szüleim, mind én beleszerelmesedtünk a fajtába.Semmilyen más kutyába nem bíznék meg így, mint ebbe a háromba.Az tény, hogy kapun belül az idegent széttépnék..de kapun kívül egyik sem támad..akkor ugyan mért fél tőlük?ő nemjár be hozzánk, a kutyák nemjárnak át hozzájuuk...egyszerűen bunkó
2011. jan. 25. 15:34
 9/24 A kérdező kommentje:
A kutyák nem tudnak kiszökni, egyetlen egy eset volt amikor az idősebb kanom megtette !Azóta jobban figyelek rájuk, megemeltük a kerítést is..minden megvan ami egy ilyen kutya tartásához kell.
2011. jan. 25. 15:37
 10/24 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=6ghdF5ukfac



kb az enyémek is ugyanezt csinálják amikor valaki elmegy a kapu előtt..csak az eleje a lényeg, amikor a kiképző szórakozik a kapu előtt...az enyémek is így ugrálnak..

2011. jan. 25. 15:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!