Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket a kuytátok "választot"...

Titeket a kuytátok "választot" vagy ti választottátok őt az alomból? Milyen ennek a kutyának a jelleme azóta?

Figyelt kérdés

Cesar Millan az egyik részben azt mondta, hogy minden alomban van legalább egy olyan kölyökkutya, amelyik úgymond a legrosszabb jellemel rendelkezik, azaz ő a legdominánsabb, ő a legerőszakosabb...stb, és ezek a kölyökkutyák szoktak szó szerint rácsimpaszkodni az emberre, amikor odalátogat kutyanézőbe, és, hogy sokan teljesen félreértelmezik a kutya rossz viselkedését, és a rózsaszín ködtől elvakultan azt a bizonyos kölyökkutyát választják azzal a tudattal, hogy ez a kölyökkutya őket "választotta".


Arra lennék kíváncsi, hogy ha van köztetek ilyen, akit a kutya választott és nem fordítva, annak azóta milyen a kutyájának a jelleme, viselkedése? Van benne igazság, hogy ezek a kölyökkutyák dominánsak, erőszakosak? Miért negedtetek a "csábításnak" és választottátok azt a kölyökkutyát, amelyik "rátok mászott"? Az, aki figyelmen kívül hagyta az erőszakos kiskutyát, miért nem őt választotta, miért egy másikat?


2010. dec. 17. 12:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%

Cesar Millanak fogalma sincsen a kutyáékról..csak teszi az agyát a sok naív ember meg bedől neki...az összes műsora megrendezett....

Vagy úgy választasz kutyt,hogy felméred mindegyik viselkedését jellemét és amelyik a legjobban bejön neked elhozod,vagy pedig azt a kutyát hozod amelyik kiválaszt téged....Éd ez az erőszakos kiskutya dolog baromság,mível mindenkihezmásik kiskutya megy oda ha pl egyszerre több gazdi jelőlt megy oda e gy alomhoz.

2010. dec. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%

Jaj és a kérdésedre válaszólva tesóm pl azt a kutyát hozta el ami legelőször odament hozzá.Tökéletesen kiegészítik egymást. Nálam más a helyzet én nem azt hoztam el az alomból amelyik odajött hozzám hanem egy másikat,mert szukát akartam amelyik meg odajött hozzám az kan volt,de a lényeg jól megvagyok akutyámmal, visziont igen nehezen kezelhető és ha máshoz keült volna tuti menhelyre adják. Egy ismerősöm szintén nem azt a kutyát hozta amelyik odament hozzá,hanem amelyik neki a legszimpatikusabb volt..azóta is bánja meg makacsa agressziv nehezen kezelhető ebje lett.

Szóval a szerencsén is múlik a dolog....

2010. dec. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%

Az első válaszadóval nem értek egyet! Ceasr Millan egy Isten! Minden epizódot megnézek a csodálatos kutyadokiból, és tény, hogy érti a dolgát. A tegnapi részben épp ez történt, hogy egy beteg kisfiúnak, és fogyatékkal élő családjának segített egy hozzájuk illő kutyát választani, és elment velük a menhelyre, ahol elmagyarázta, hogy miért nem szabad ezt, és ezt a kutyát választaniuk. Végül a saját falkájából adott a családnak.

Nem kéne bírálni, mert ő már letett valamit az asztalra!

Én egy rendkívül nyugodt kiskutyát hoztam el, 3 hónappal ezelőtt. Ő volt az egyetlen már csak, de hallomásból tudom csak, hogy én jártam a legjobban. Őt nem akarta senki, ő volt az utolsó, így választásom sem volt.Ehhez képest nekem egy okos jó természetű, de élénk, szófogadó kutyám van, míg a választási lehetőséggel rendelkezők nem jártak ilyen jól.

2010. dec. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
35%
Minden tiszteletem Cesar Millané, de ezzel nem tudok egyetérteni. Több olyan sztori forog az interneten, itt a fórumon és ismerősök körében ahol a kutya választotta ki gazdáját és boldogan megélnek együtt. Természetesen mindig vannak kivételek, de általánosságban véve nem igaz.
2010. dec. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

Az emberek többsége nem ismeri a kutyákat, a kutyák jelzéseit, nem nagyon tudják mit kéne nézni egy kiskutyán (vagy nagy kutyán), ahhoz h hozzájuk illő társat tudjanak választani. De a nagyobb probléma h az emberek többsége azzal sincs tisztában h valójában milyen kutyát is szeretne (és h az mivel jár). Így a nagyon hangzatos és romantikus történethez ragaszkodnak: "kiválasztott engem". Persze...

Ahhoz h az emberhez jellemben a legmegfelelőbb kutya kerüljön minimum a tenyésztőnek értenie kell a kutyákhoz, látnia kell, h egy-egy kiskutya azok alapján a jegyek alapján amit 8 hetesen mutat, milyen lesz felnőttnek. Erre vannak nagyon jó kölyök tesztek. [link]

Nem véletlen h pl. epilepszia rohamjelző kutyát 1 naposan(!!) választanak 100%-os pontossággal.


Én a saját kutyámat a tenyésztő elmondása, segítsége és számos videó alapján választottam - mivel nem tudtam leutazni választani - és én voltam az első választású. És amikor odamentem elhozni volt egy tesója amelyik állandóan jött, mivel ő sokkal emberközpontúbb volt mint az enyém. Lehet ha már nem választok előre én is "bedőlök" ennek a "de ééédes" dolognak.

Így, egy év után visszanézve az alomtesókat és a kapcsolatomat a saját kutyámmal, maximálisan jól döntöttem :o))

2010. dec. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Előző vagyok: nem feltétlen dominánsabb az a kutya amelyik odadúródik az emberhez amint meglátja. Ahogy a saját példámat említettem ott amelyik kiskutya jött folyton az emberekhez és nagyon emberközpontú volt egyáltalán nem volt/lett domináns. Míg az enyémre már 6 hetesen azt mondta a tenyésztője h a legerősebb, legkeményebb kiskutya (szuka) és így is lett... És ő egyáltalán nem jött, nem foglalkozott az emberekkel.
2010. dec. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

ma 12:38 peerrrsszeeee Cesar Millan egy istenn...h áhogyne :D

Akkor menj át az egyik szomszédba ahol 5-6kau van és mondd nekik,hogy ssssssss fekszik!..csak ne csodálkozz hogyha szététpnek vagy kiröhögnek. ^^

Am senkit se szabad elvakúltan követni......és nem viccből írtam,hogy megrendezi a műsorait :s

Nézz utána neten.

2010. dec. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

Hozzám sem jött oda a kutyám amikor elmentem a tenyésztőhöz. Konrkétan ő ott ült a tenyésztő mellett és figyelte a többieket, akike engem rágcsáltak. Idővel ő is odajött (egyébként utolsó kan volt) és elkezdett tépni, de csak amikor ő akart.

Mostmár én is tudom, hogy az a dominánsabb amelyik tojik a fejedre. :D Na nem félelemből nem mert közelíteni, hanem mert nem volt hozzám kedve. :) De mikor megkérdeztem tőle, "haza akarsz jönni velem" akkor arcon nyalt. :D Most 5 hónapos, és elég kemény kutya lesz belőle.. már most látszik. Kötözködős

2010. dec. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Utolsó: azt te se írtad le h miért őt választottad? vagy azért mert arcon nyalt? Nem is volt semmilyen elképzelésed a jellemét illetően?


Általánosítani az alapján h odajön -> domináns, tojik a fejemre -> domináns, nem jön oda -> félénk stb. nem szabad. Ezek pillanatnyi benyomások, nem adják vissza a kutya jellemét. Egy komplex kölyök teszt, az már igen. Az alapján viszonylag teljes képet lehet kapni egy kölyök tulajdonságairól, viszonyáról a világhoz. De az semmiképpen nem mérvadó h hogy viselkedik velem, idegennel, aki akkor lép épp be, lehet h előtte kolbászt ettem és azt érzi, lehet h előtte fürdőkádat sikáltam és még domestos szagú a kezem és azt érzi és nem jön oda. Ezek nagyon felszínes ítéletek - bár az emberek egymást is így kezelik...pedig lelke mélyén minden embernek vágya h jól megismerjék és az alapján mondjanak róla véleményt, ne csak első - lehet téves - benyomás alapján. A kutyaválasztás - legyen az kölyök, vagy felnőtt kutya - ugyanilyen.

2010. dec. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor választottam a mudimat, 2,5 hónapos volt. barna is volt, fekete is, szuka is, kan is. Egy fekete kant választottam. A többi kiskutya oda se mert jönni, bújtak az apjukhoz. de Csili ment, megmutatta, hogy üldözi a libákat, a macskát, a tyúkot stb. Azonnal tudtam, hogy őt akarom, és ő is odajött. Azóta is ugyanolyan nagypofájú mudi! Nagyon fogós, rengeteget fut, állandóan sétáltatom :)). Nagyon-nagyon okos, sok mindent meg lehet vele "beszélni" :)).
2010. dec. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!