Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám rávenni anyámat,...

Hogyan tudnám rávenni anyámat, hogy vegyen nekem egy bichon frise-t?

Figyelt kérdés
sokszor felhozom neki de azt mondja hogy nem gondoznám, mert amikor elötte volt egy kisegerünk akkor azt is csak 2-3hétig etettem meg minden utána meg főként ő. de azért teljesen más a két dolog!! mire az egér fennt akkor én általában már aludtam vagy készültem és még kisebb is voltam. ha be tudnám valahogy bizonyítani akkor szerintem megengedné. de hogyan tudnám? a kisegeren kívül meg mindenféle kifogást talál ki. segítséget kérnék mert TÉNYLEG NAGYON szeretném azt a kiskutyát. előre is köszi :)
2011. szept. 28. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Előnye: nem hullik a szőre. Hátha ez a baj:-)
2011. szept. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább menhelyről fogadjatok örökbe egy kutyust, az mellett könyebb érvelni is:)
2011. szept. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
az a gond hogy azt mondja hogy ha itt hagyom mert suliba megyek vagy valami akkor biztosan ugat meg minden. a bichon frise szokott ugatni? az csak azért baj mert panelban lakunk de én már annyira elképzeltem vele az életem hogy nem tudnék lemondani róla, viszont ha tul sokszor emlegetem akkor attol félek hogy azért sem fogja megvenni mert az idegeire megyek vele.
2011. szept. 28. 20:22
 4/11 anonim ***** válasza:
minden kutya ugat..
2011. szept. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nem ugy értettem hanem ugy hogy lehet e egyedül hagyni vagy azt nagyon rosszul viseli? Köszi az eddigi válaszaitokat :)
2011. szept. 28. 20:50
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld neki bebizonyítani, hogy elég érett vagy rá! Az, hogy nem engedi valószínűleg jogos. Nem találhat ki mindenféle kifogást. Valószínűleg igazat mond.

Nem értelek. Mikor találtad ki, hogy neked kell egy ilyen kutya? 1 hete? Vagy 1 hónapja? Hidd el az semmi! Legalább 7 éve szeretnék kutyát. Nekem bármilyen jó lenne. Persze én szeretném ki választani. Már régen bebizonyítottam anyukámnak, hogy elég érett vagyok rá, de mégsem kaphatom meg. Kis lakásban lakunk és így nem engedi anya. Jövőre, vagy jövő utánra ígérte meg, hogy kapok egyet, mert új lakást vesz. Tisztában vagyok vele, hogy az még rengeteg idő, de hihetetlenül boldog vagyok, hogy végre kaphatok.

Tehát gondolj bele azért... És próbáld meg kiérdemelni! Ne itt rinyálj...

2011. szept. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

utolsó jogos amit mond..

lehet ez most csak egy fellángolás, ami majd elmúlik...

egy kutya iszonyat nagy felelőség, ha kiskorában kerül hozzád, akkor jó esetben 12-15évet fogtok együtt élni, az írásodból az derült ki, hogy annyit összesen még nem éltél

Ha anyukád aztmondja, hogy nem fogod tudni gondozni meg stb akkor igaza van.

Gondolj bele, hogy naponta többször sétálni kell vinni, több órán keresztül foglalkozni vele minden nap.

Ez nem olyan mint az egér, és még azt sem tudtad gondozni.

Aztmondod elképzelted vele az életet, akkor gondolom azt is, hogy majd egyszer ha nagy leszel hazamész hajnal 3 kor egy buliból és kelhetsz 6-7kor, hogy vidd sétálni a kutyát, adjál neki enni...

Hány éves vagy kérdező? én olyan 10-14éves lányra gondolok, aki szerintem nem tud eltartani egy kutyát. Ezt pedig nem ruházhatnád át a szüleidre.

2011. szept. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Miért szeretnél ilyen kutyát?

Hogyan képzeled el vele az életedet?


hány éves vagy?

pár év, és jön az egyetem... ki tudja, hova vesznek fel? - lehet, hogy jó esetben csak hétvégente utazol majd haza, addig ki foglalkozik a kutyával?...


egy lakásban tartott kutya nagyobb kihívás, mint a kertesházi...

és szinte borítékolhatod, hogy ugatni és nyüszíteni fog, amikor egyedül kell hagynotok valamiért...


erről persze le lehet szoktatni, de nem könnyű.


ha bepiszkít, te fogod feltakarítani?

ellenőrzöd, hogy mindig legyen friss vize, és megeteted rendesen?


naponta 4x le tudod vinni sétálni? (és ez nem a 10 percre lerohanás kell, hogy legyen!)


és ha a barátok moziba/buliba hívnak, de nem tudsz elmenni, mert a kutyust akkor ki viszi le?...


és most képzeld el az életedet 5, majd 10 év múlva...

az a kiskutya akkor is ott lesz melletted!

folyamatosan tudod neki nyújtani a törődést?


bármekkora áldozattal járjon is?

2011. szept. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
képes lennék eltartani egy kutyát. amikor az egér volt akkor még kisebb voltam és a két dolog nagyon más. hogyan bizonyíthatnám be hogy képes vagyok rá? amugy már eléggé régóta mondom neki. sétálni tudom vinni és gondozni is tudom és szívesen is teszem. mindig is szerettem az állatokat főként a kutyákat. és régóta mondogatom neki.
2011. szept. 29. 13:53
 10/11 anonim ***** válasza:

azt mondogassad, hogy hány éves vagy:D

Ha 15-18akkor tudsz még várni pár évet, ha a magad lábára álsz lehet annyi kutyád amennyit akarsz.

Ha 10-14 akkor meg fölösleges a kutya, mert nem fogsz vele tudni törődni, hidd el. Most még úgy gondolod, hog mindennél előbre lenne de hidd el megunod azt is.

2011. szept. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!