Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom nem engedelmeskedik...

A kutyusom nem engedelmeskedik nekem, hogy tudnám rávenni hogy ha elengedem akkor vissza jöjjön hozzám?

Figyelt kérdés
Ma mint minden reggel elvittem a palota pincsimet sétálni,aranyos volt szépen ügyesen jött mellettem aztán úgy voltam vele elengedem picit szaladgálni...Szóltam neki hogy jöjjön vissza de nem jött...elszaladt én utánna kellett szaladnom...
2011. okt. 8. 12:57
 1/10 A kérdező kommentje:

bocsi


*és

2011. okt. 8. 12:59
 2/10 anonim ***** válasza:
én olyankor megindulok az ellenkező irányba, eddig mindig visszarohant hozzám.
2011. okt. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kezdd az alapoknál, olvasd el és következetesen tartsd be ezeket:

[link]


A behívásnak pedig a következők a szabályai:

- sose kergesd a kutyát ha meg akarod fogni

- ha nem jön oda, akkor az ellenkező irányba kezdj el futni

- ha elengeded akkor ne csak a séta végén tedd rá a pórázt hanem közben is sokszor hívd be, tedd rá, majd engedd el - ha csak a végén fogod meg, könnyen kialakul h akkor nem megy oda hozzád, mert tudni fogja h akkor van vége a sétának

- sokszor játssz olyat vele (csakis biztonságos helyen (lehetőleg nem elkerítetten) - pl. erdő, mező, hatalmas park ahol nincsenek autók), h amíg ő mást csinál elbújsz -> a kutyában minél fiatalabb korban el kell kezdeni tudatosítani, h neki kell vigyáznia arra h el ne hagyjon téged és nem te vigyázol rá.

- szintén sokszor csináld séta közben, h hívod a nevén, amikor látod h felvette veled a kontaktot, elkezdesz rohanni a másik irányba és közben hívod majd iszonyatosan megdícséred

- legyen egy konkrét parancs a behívásra és az ne a neve legyen! Ez olyan parancs amire azonnal, hezitálás nélkül jönnie kell!

- ha nem jön, akkor SOSE hívd többször, menj oda és fogd meg! Ha kell akkor ilyen esetben - amikor látod rajta h nem akar odajönni és a megfogásból is kergetőzés lenne, tereld el a figyelmét. Mondd neki "figyel, figyel", majd kapjon egy teljesen ellentétes parancsot pl. "ül", "fekszik" bármi - amit tud a kutya és szeret - vagy olyan parancsok amiket klikkerrel tanult. Amikor ezt végrehajtotta odamész hozzá megdicséred. Majd pórázra veszed, tesztek néhány lépést. Leülteted, elengeded és pár másodperc múlva azonnal behívod. Nagy dicséret és újra mehet játszani.

- olyan helyzetben sose add ki a behívás parancsot amikor nem vagy benne biztos, h végre tudod hajtatni a kutyával - pl. heves játékban van más kutyákkal - ha mégis hívod és nem jön, akkor csak azt erősíted benne, h "anya hívhat, akár többször is, nem kell mennem ha nem akarok"

2011. okt. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
És mi van olyankor, ha idősebb kutya másik gazdához került, akár menhelyről, akár egyéb okból (családtagtól, ismerőstől) s az előző gazda nem tanította meg kiskorában arra, hogy visszajöjjön, ne húzzon.
2011. okt. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
Egyetlen kutyát sem kell tanítani, hogy visszajöjjön! Ez csak kötődés és tekintély kérdése. Azért nem jön vissza, mert nincs rá semmi oka, hogy visszajöjjön. Te odamennél, ha egy lúzer próbálna meg neked parancsolgatni, vagy körbe röhögnéd? Hát a kutya is megnézi, hogy ki hívja...
2011. okt. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
akkor te még nem találkoztál dobermannal:)))) hát őket erre nagyon meg kell tanitani, mert öntörvényű, makacs kis dögök:))))
2011. okt. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
Őket sem kel tanítani, náluk főleg tekintély kérdése a dolog. Az más kérdés, hogy Te estleg nem tudod kivívni a tiszteletét, ezért sz@rik a fejedre. Persze, magát a parancsszót meg kell tanítani, de az a dolog legegyszerűbb része.
2011. okt. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5 dobermannom van, és mind az öt behivható, és még 4 dolgozik is . Hidd el nem szarnak a fejemre, de igenis 8-9 hónapos korukban, szinte mindegyiknek ujra a szájába kellett rágni. És 20 éve van ez a fajtám. Azért egy kicsit értek hozzá.
2011. okt. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És 20 év alatt még nem sikerült rájönnöd, hogy ez nem tanítás, hanem tekintély kérdése? Nem jöttél rá, hogy a kamasz kutya próbálgatja a határait, hogy mi az amit még megtehet veled szemben? Komolyan elhiszed, hogy 8 hónaposan agymosáson mennek keresztül és elfelejtik a "hozzám" parancs jelentését? Nem a parancsot kell nekik újra megtanítani, hanem meg kell erősíteni a saját vezetői poziciódat, hogy ne kérdőjelezze meg a parancsodat! Nem azért nem jön vissza, mert nem tudja mit jelent a "hozzám", hanem azért, mert tudja, hogy megteheti veled szemben azt, hogy megtagadja a parancsodat.
2011. okt. 9. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem, te biztos okosabb vagy, és jobban ismered őket.!!!! És fogalmad sincs, hogy miről , és mit irtam!!!!
2011. okt. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!