Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szakmai segítségeteket és...

Szakmai segítségeteket és tapasztaltotokat szeretném, tisztelt yorki tartók! Van olyan yorki kenel, ahol - megbízható tk-ves - tenyésztőtől tudnék jó vérvonalú, kiskutyát venni?

Figyelt kérdés
Szeretnék "mini" (extra mini) yorki bébit. Vagy ahogy tetszik, átlag méreten allulit, de megbízható jó helyről, nem pedig szaporítótól! Van már egy kis yorki bébi kisfiúm, aki most lett ivartalanítva (3éves), ő 1,6 kg...Hasonlóan apró, 2 kg körüli yorki kislányt szeretnék mellé venni, hogy ne érezze magát egyedül. Biztos vannak itt olyanok, akik személyes tapasztalatokkal rendelkeznek. Tudnátok róluk mondani is valamit? segítségeteket előre is köszönöm! Tisztelettel: Kócos Barby
2009. ápr. 27. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
nekem is yorkim van,másfél éves kicsi lány,de úgy tudom ahol vettük nem adnak törzskönyvet...bár 65 ezer forint volt...tk nélkül....de ez Somogy megyében van...nem tudom te hol laksz?
2009. ápr. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én Fejér megyei vagyok. De Kecskeméttől Pesttig, vagy Pécsig, Balaton is könnyen megközelíthető. 200 km-es távolság sem akadály, ha valóban jó minőségű a kiskutyus...
2009. ápr. 27. 16:20
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Bocsi, hogy nem vagyok szakértő, csak azt kérdezném, hogy miét unatkozna a kutyád? Nem tudsz vele eleget foglalkozni? De ha így van, akkor egy másik kutya nem ajánlott, mert kettő kutya, kétszer annyi gond, és idő, nem feleannyi. Nem hiszem, hogy a kutyád mindenáron társra vágyik, akivel majd versenghet érted, más kutyák is vannak egykék, és semmi bajuk nincs... Egyébként neked nincs véletlenül két nagyobb kutyád? Ha jól emlékszem a többi hozzászólásodnál ezt olvastam... Meg amúgy miért nem felel meg a normális méretű yorki? Szerintem még az is túl kicsi... Ha megbízható helyről akarsz, nem hiszem, hogy lelkiismeretes tenyésztő "csinál" mini yorkit, mert olyan elvileg nincs is... Lelkiismeretes tenyésztőnél szerintem legfeljebb az fordulhat elő, hogy véletlenül születik néha egy kisebb, mint ahogy néha vannak egyedek más hibákkal is...
2009. ápr. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
mi a kutyust Somogyaszalóban vettük,de tk nélkül...és normál yorki,néha így is elég kicsinek tűnik...másik kutyusmellé csak akkor vegyél sztem ha tényleg van időd foglalkozni velük,mert nálunk a kicsilányal legalább annyi gond van,mint egy gyerekkel a fürdetés másfél óra legalább,kifésülgetni minden nap 2-szer....sétálni vele munka után és munka előtt meg még este is:-)én imádok vele foglalkozni,de tény amíg suliba jártam egyszerűbb volt!Jól gondold át:-)
2009. ápr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tudok neked ajánlani yorki kenneleket, de ezt a "mini" és "extra mini"-zést felejtsd el, mert normális, a kutyáhot értő tenyésztő ilyen egyedet nem állít elő, csak szaporítók, akik a haszon reményében a felnőtt korban 3-4 kilós példányokat is mininek hírdetik.

Szóval az igazi yorki tenyésztőnek eszébe sem jutna így hírdetni kutyát, és nem használja ezeket a szavakat. Azon kívül a standard yorkik (2-3kg)sokkal ellenállóbbak, egészségesebb életet élnek, nem annyira hajlamosak a betegségekre, mint a tenyésztésből kizárandó kisebbek, akik jobb érzeletű tenyésztők körében "selejtesnek" számítanak, és nem azokért kérek el a súlyos százezreket.

A leglelkiismeretesebb tenyésztő, akit ismerek, az Angel of Bacardi kennel tenyésztője. Nála minőségi, jó genetikájú kuskutyát kaphatsz, és az áraik is reálisak, nekik nem a pénz számít, hanem a minőség, és hogy a kölykök jó helyre kerüljenek. Honlapjuk: [link]

Most pont van náluk egy minőségi kis szuka.

2009. ápr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!