Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyerekbarát de házőrző is?

Gyerekbarát de házőrző is?

Figyelt kérdés
Tudnátok olyan fajtákat mondani, ami nagyon pici unoka mellé tökéletes (lehet nyúzni, nem kap oda) ugyanakkor védi a házat, idegenekre rámozdul és közepes vagy nagytestű.
2011. szept. 30. 11:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Boxer! Én úgy születtem , hogy boxer volt a háznál, és imádtam! Szegényt egyfolytában nyúztam, húztam a pofiját, felemeltem a két hátsó lábát, és talicskáztam a kutyával... :D Elképzelhetetlen mennyiségben képes voltam nyüstölni szegény kutyát. Mikor már nagyobb lettem, ugye nem volt mindig időm játszani vele, olyankor ő jött, és kezdett böködni, hozta a lasztiját, hogy játsszak vele. Imádni való volt.

Itt egy leírás: [link]


Még annyit hozzáfűznék, hogy ha baba, van, és nem kicsigyerek, akkor talán jobb lenne nektek egy két-három éves szuka, de kölyköt nem ajánlanék, mert abban a korban még nagyon szelesek, és akaratlanul is megsebezheti a babát.

2011. szept. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Amúgy a rotinak, amstaffnak meg ezeknek pont az a nagy előnyük, hogy hatalmas a fájdalomtűrő képességük, így lettek kitenyésztve, ezért gyakorlatilag nincs az a fájdalom, ami miatt odakapnának, alig érzik! De mindenképp tenyésztőtől, törzskönyvel szabad kutyát venni, bármilyen fajta is az, mert ellenkező esetben, ha szaporítótól veszel "olcsó kutyát", nagy az esélye, hogy idegrendszeri problémával küzdő, beteges egyedet fogsz ki... olcsokutya.info hasznos oldal, a fajtákról pedig nagyon jó leírásaik vannak, nem csak előnnyel, de hátránnyal is! Keress gyerekbarát kutyákat a listán.
2011. szept. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Boxert, amstaffot, bullterriert én nem vennék kisgyerek mellé, mert bár imádnivaló, barátságos kutyák, tény, hogy kissé hebrencsek és főleg egy fiatal kutyus puszta jóindulatból is okozhat fájdalmat a kisgyereknek.

Inkább egy nagy, lusta macikutyát ajánlanék, pl újfoundlandi, leonbergi, berni pásztor vagy bernáthegyi. Bár ők nem az a kimondott őrző-védő kutyák, de a méretük mindenképpen visszariasztja a betörőket és vészhelyzet esetén megvédené a házat.

2011. szept. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!