Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám aktivizálni?

Hogyan tudnám aktivizálni?

Figyelt kérdés

van egy idősebb , nagyobb testű kutyám, akivel úgymondva semmit nem lehet kezdeni. Nem mondom, hogy rossz kutya, mert a dolgát elvégzi: őrzi a házat, idegeneket nem enged be, jelez, stb. de amúgy meg mást se csinál csak fekszik a kedvenc helyein. Eddig a kistestű kutyuskámmal tudtam játszani, ő aktív volt, de sajnos egy hónapja elpusztult. Egyszerűe lehetetlen, hogy ennyire passzív legyen! Étellel sem lehet motiválni, hogy rongyozzon vagy valami egyéb. Mondjuk amikor még kölyök volt, akkor is ilyen volt, annyi különbséggel, hogy akkor rongyoztunk, de aztán meghalt a családban az az ember akit gazdájának tekintett, és ilyen lett, hiába szeretgettük. Remélem érthető volt azért.

Sajnos mellé másik kutyát képtelenség lenne hozni, mert öt perc alatt szétkapná. Arra bezzeg nem lenne lusta...


2011. szept. 30. 13:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Idős kutya? Ha idős,akkor már csodát ne várj tőle...

szerintem ő már csak szeretetet vár,és elvan,mint a befőtt...

2011. szept. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

nem is akarom, hogy fusson le nekem tíz kilométert, csak azt mondjuk, hogy ne kelljen könyörögni, hogy jöjjön ki a kenneljéből negyven fokban, mikor ott a hűvös, másik kedvenc helye, ahova bármikor felmehet. ha odahívjuk ott is marad, alszik, ordítva horkol, jobban érzi ott magát.

Meg mondjuk annyit, hogyha szólunk hozzá, legalább annyira figyelembe vegyen minket, hogy picit megcsóválja a farkát.

Azért félreértés ne essék, mi vagyunk a háznál az úr, és ezzel ő is tisztában van. Csak ennyire passzív.

2011. szept. 30. 14:06
 3/15 anonim ***** válasza:
vidd el sétálni :) mozognia amúgy is kell, és szerintem a kapcsolatotoknak is jót tenne.
2011. szept. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

na ez a másik kritikus pontunk sajnos:(

Mióta meghalt a gazdája (7 éve) erre nem lehet rávenni. Rárakjuk a pórázt, és fekszik, az ég világon sehogy sem lehet felállítani, vagy elindítani, semmivel sem lehet motiválni:(

De van egy hatalmas kert, ha akarna azért futkározhatna, meg próbáljuk mi is erre serkenteni, hogy na gyere Lédi, keressünk cicát (nagyon haragszik rájuk) vagy valami, de csak néz ránk, aztán alszik tovább. Olyan mintha nem is igényelné a mozgást...

2011. szept. 30. 14:09
 5/15 Akiteki ***** válasza:
Mekkora fazon!! Bocsi, de jót derültem, elképzeltem, hogy elől húzzátok, hátul toljátok, ő meg befeszít és semmi pénzért nem akar arrébb menni. :))) Lusta a lelkem, ez van. Nagy simit küldök neki, látatlanban is nagyon jó fejnek tűnik. :))
2011. szept. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
ja és elfelejtettem megemlíteni, hogy 60 kilónál biztos többet nyom:D
2011. szept. 30. 14:14
 7/15 A kérdező kommentje:

Aki hát mit ne mondjak, a világ lustája címet is elnyerhetné:D

De még az sem nagyon, hogy tolnánk hátulról, mert az oldalán fekszik és horkol, és semmibe se veszi:D

2011. szept. 30. 14:16
 8/15 anonim ***** válasza:

Csipogós játékok sem hatják meg?

Amúgy hány éves?

2011. szept. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

egyedül ami meghatja, ha az utcában meg a híradó (az összes kutya szirénázik az utcában) akkor aztán kidől a kapu olyan nagy aktivitással megy:D

Amúgy 10 éves.

2011. szept. 30. 14:28
 10/15 Akiteki ***** válasza:
Csúcs fazon lehet!!! :)))))
2011. szept. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!