Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehet fürdetni sima meleg...

Meg lehet fürdetni sima meleg vízzel pár napos babakutyusokat? Borzalmas koszosak, és büdik.

Figyelt kérdés
2011. szept. 30. 15:05
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
64%

"Anno mi egyszer egy macskával jártunk úgy, hogy egyszercsak 2-vel több fekete lett nagyot néztünk, nem értettük a dolgot, aztán kicsit több fénynél kiderült, hogy... aha.... 2 döglött vakondot hozott a kicsiknek..."


Jajj de ééédi...A gondos anya! :))

2011. szept. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim válasza:
81%

Bocsi, nem olvastam el végig a válaszokat, felháborító egyesek válasza. Remélem tudok újat mondani: Nekem westim van, császárral születtek a kölykök, és az anyuka nem akarta őket először elfogadni, tehát maradtam én.

Nagyobb kedvencek boltjában lehet kapni külön kutya tápszert:1220 Ft volt fél éve. Semmi mást ne adj nekik, mert nem rögtön, de 2 nap után lefososodnak, és elpusztulnak. Ebben minden van, ami egy kölyök kutyának pár naposan kell, megfelelő arányban van benne a fehérje, és minden más, plusz van benne hasmenést gátló anyag, és nem lesz ezzel problémád. Drágának tűnhet először, de 1 dl vízhez egy teáskanálnyi kell, és 3 hetesen már kaphat óvatosan mást is, ezzel biztos kihúzod. Más téren is pótolnod kell "anyucit". A kiskutya nem tud kimenni, elvégezni a dolgát, ezért 2 óránkénti etetésnél papír zsebkendővel a a kis pisilőjét és popóját törölgetned kell finom mozdulatokkal, mintha az anyakutyus nyalogatná, ha finnyás vagy, akkor most biztos elhúztad a szád, de az első alkalom után már elég természeted dolognak tűnik majd, mikor látod az elégedett pofijukat, teli hassal és tisztán. Valószínű ezért is büdösek, mert maguk alá végeznek :(. A fürdetésnél is nagyon finoman szárazra kel dörgölgetned őket, de a pocijukat nagyon finoman!

Valamint borzasztó figyelmes és állatszerető lehetett az a gyilkos gazda, úgyhogy egy- másfél hét múlva adj nekik féreghajtót, biztos férgesek, és ez a felépülésben is vissza veti őket, ez kb egy 50 Ft-os tétel, nem kell a legmárkásabbat venned!

Sok sikert kívánok neked!

2011. okt. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Inkább egy állatorvost kellett volna kérdezned, mert ő ad is olyan szert, amitől ez a probléma megoldódik. A rácsepegtetett frontline-val az a gond, hogy ha lenyalogatja az anyja, vagy egymásról ők, akkor árthat.
2011. okt. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
20%

Mi a fene az a babakutyus? Ilyenről még nem halottam

Kiskutyákra gondolsz?

A picikéket az anyjuk tartja tisztán nyalogatja őket ha nem lusta.

2011. okt. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim válasza:
71%

Hihetetlen válaszokat olvastam :( Sajnálom,hogy nem sok használható van benne. Frontline pár napos kiskutyáknál nagyon veszélyes is lehet...A válasz a tejpótló szerről és a kiskutyák tisztán tartásáról tetszett. Végre valaki aki igazán helyes választ adott...Itt hozzátenném ,hogy a poci simogatása is elengedhetetlen, ezzel elősegítve az emésztést. Tehéntej ártalmas lehet a kiskutyáknak!!! Teljesen más az összetevője mint a kutyatejnek. Nagyfokú hasmenést eredményezhet és a kölykök elpusztulhatnak. Éppen emiatt ajánlott a megfelelő tejpótlószer.Házilag nagyon nehéz előállítani a megfelelő arányt . A kamillatea tejjel, gyerekeknek talán megfelelő ,de nem egy kölyökkutyának. Mivel borzalmas állapotban vannak-voltak a langyos vizes fürdetés rendben ,de semmi sampon nem ajánlott! Későbbiekben sem ajánlott a gyakori fürdetés.

A babakutyus elnevezés aranyos...és igen...kölyökkutyát jelent. Sok sikert a kiskutyák neveléséhez. Ha bármi kérdés adódna kutyás kérdésekben , mailban szívesen válaszolok.(egy Kutyakozmetikus) szellidina@gmail.com

2011. okt. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Utolsó: Nagyot tévedsz, én nem Frontline spot on-ról beszéltem, hanem a spray változatától, melynek leírásában ez szerepel: "Biztonságosan alkalmazható 2 napos kutyakölyköknél, vemhes és szoptató anyakutyáknál."

A tejpótló tápszernél is van sokkal jobb megoldás: kecsketej bébiétellel keverve. A tápszerek nem megfelelő arányban tartalmazzák a kiskutyának szükséges tápanyagokat, így a mesterségesen felnevelt kölykök nagy részénél táplálkozási katarakta(szürkehályog) alakul ki.

Szóval mielőtt még nagyon okosnak képzeled magad és másokat kioktatsz, utána nézhetnél miről is papolsz...

2011. okt. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
63%

Az a legegyszerűbb ha felhívsz egy állatorvost. Amúgy is kéne konzultánod eggyel az etetésről..stb.stb.

Ne hallgass senkire, csak egy állatorvosra.

Nem olvastam én sem végig, nem tudom még mit írtak.

Csak azt szeretném még ide bebiggyeszteni, hogy remélem (én is), hogy aki ezt tette nagyon pórul fog járni. Nem kíánom a halálát, de szorítok, hogy renkívül mocsok élete legyen!

2011. okt. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
25%

Kedves utolsó leírtad magadat ,az iq dat és az intelligenciádat ,hogy kívánhatod másoknaka szörnyű életet ,hát igen egy igazi aljas ember vagy ,amit már nem embernek hívnak hanem állatnak

Gratulálok ön nyert megnyerte a bunkósági tesztet.

Ha netán lemaradtam valamai állatkínzásról ,mert végigolvastam és nem láttam ilyet akkor elnézést kérek ha nem. Akkor egy nagyon szánalmas ember vagy.

Hát úgy enyi.

2011. okt. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
69%

@ Dargo


Az előtted író arra értette, amit írt, aki a kukába kidobta a kiskutyákat... szóval nem hinném, hogy illenének rá a jelzőid....

2011. okt. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Valóban! Nem olvastad végig, vagy úgy olvasol, ahogyan írsz.

Mindig is csodáltam azokat az embereket, akik intelligenciáról "beszélnek", miközben alapvető helyesírási hiányosságai vannak.

2011. okt. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!