Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tanítsak és hogy az 5 hós...

Mit tanítsak és hogy az 5 hós bichon frisémnek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy nem nagyon sikerül neki az ül meg ilyenek,mert elég mozgékony.Nem nagyon tud figyelni azért mert mindig játszani akar.Segítsetek!Szerintem mondjuk még elég kicsi a tanuláshoz/még nem nőtte ki a "játékoskort" :D/,mások viszont azt mondják,hogy már kéne tudni alap dolgokat.
2011. okt. 1. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Elsősorban szabályokat és korlátokat kéne bevezetned. legyen tisztában a nem szabad! helyedre kifejezésekkel, és szerintem nyugodtan elkezdheted tanítani. Tanulás előtt érdemes elvinni sétálni, hogy jól mozogja ki magából az energiát, és akkor könnyebben tud koncentrálni. Találd meg, hogy mi motiválja jobban, játék, vagy jutifalat. Lehet, hogy elsőre nem fog menni neki, de valamikor el kell kezdeni mindent.

szerintem, ha le van mozgatva és ki van elégítve a mozgás és játékigénye a feladat előtt, akkor fog tudni koncentrálni.

2011. okt. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

5 hónaposan már tényleg tudnia kéne dolgokat. ahogy az előző válaszadó írta; először jobb kifárasztani! ha a "gyere idé"-t már tudja, akkor jöhet az ül! azt pedig így:

1. elé állsz, a jutalomfalatot a kezedben tartva mondod neki, hogy ül, ha nem ül le, akkor nem dicsérd meg!! ez nagyon fontos!! ilyenkor segíts neki. óvatosan nyomd le a hátsófelét! simítsd végig a hátát és mondd el kb még 2szer (a simítás közben), hogy "ül!" (ilyenkor egy dicséret nem árt![jutalomfalatot ne!!]). (ezt addig gyakoroljátok, amíg nem megy. ne várd, hogy az első nap tudja! minden nap 5-10 percet jó ha rászánsz a tanításra! egy nap egy új dolgot tanuljon!)ha sikerül neki végrehajtani a feladatot, akkor jól dicsérd meg! (jutalomfalat és kb 2-3 simítás közepette mond neki, hogy ügyes, vagy okos).

a MARADnál is hasonló a helyzet!

egy helyen ültesd le (vagy fektesd), majd mondd neki, hogy "marad"! (a helyéről ilyenkor ne hívd el!!!) ha nem marad ott, nyugodtan menj vissza és ismételjétek meg, amíg nem megy! amikor visszaviszed; ne dicsérd meg és jutalomfalatot se kapjon! LÉGY NAGYON TÜRELMES!!! ha nem sikerül semmit se tanítani neki, akkor vagy vegyél könyvet a tanításáról, ha van akkor olyat, ami a fajtájáról szól. a másik pedig, ha semmi esély, hogy tanítsd, akkor vidd el kutyaiskolába! :)

2011. okt. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél egy klikkert és sok jutalom falatot és azzal próbálkozz. A klikkeres módszerről sokat tudsz olvasni a neten, keress a google-val és olvasgass.
2011. okt. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
jó hosszút írtam. :D de azért érdemes kipróbálni! (ja és bocsi a hibákért [nem volt kedvem visszaolvasni :$$])
2011. okt. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi! :)) am már a gyere idé-t tudja meg a nevére is hallgat + a nem szabad is megy :P
2011. okt. 1. 20:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Figyelj addig amíg az alapokat nem tudja,ne kezdj el neki mást tanítani. Érdemes akkor mikor éhes és jutalomfalattal nagyon motivilháta,előtte pedig jól fáraszd le!

Mi mindig játékosan tanulunk,így sokkal egyszerűbb mind kettőnk dolga. Mi is a klikkeres tanítási módszert használom és tudom is ajánlani,ha érdekel akkor nézz utána.

www.klikker.hu


Illetve ezt az oldalt:

*****

Ha nincs meg a könyv és nem szeretnél rá költeni akkor szerintem mindenképp érdemes belenézni,mert érthetően,egyszerűen,képekkel,tanácsokkal látják el az embert és rengeteg trükk van rajta.

Mint láthatod az ül,fekszik,marad,gyere is ez mind alap.. fölösleges bármit is elkezdeni ha ezek nem mennek és ezekre szükséged is lehet,mert pl nem tud a kutya leülni sétálás közben,de hemperegni tud..szóval érted:)


És már elég idős ahhoz,hogy elkezdj vele tanulni,de ne erőltesd és a tanulás mindig jó véget érjen(jutalommal záruljon),hogy a kutyában ne a negatív élmény maradjon meg. És tényleg ne erőltesd..


Sok sikert,ha kérdésed van ,nyugodtan írj.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. okt. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
örülök, hogy segíthettem :)
2011. okt. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi :) <3
2011. okt. 2. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!