Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kéne tenni ahhoz, hogy a...

Mit kéne tenni ahhoz, hogy a menhelyeken ne legyenek kutyák, és az emberek felelősen vállaljanak állatot (kutyát vagy macskát) És mindenki ivartalanítsa ki az állatát?

Figyelt kérdés
Szerintem törvényket kéne behozni!! Pl minden kutyatartó a kutya 1 éves koráig köteles ivartalanitani a kutyáját kivéve ha tényleg tenyésztó (persze igazi tenyésztó, és nem szaporító) Valamint az ivartalanítás egy kicsit olcsóbb lenne... Továbbá mindenki csak egy max 2 kutyát tarthatnak és azt is figyelembe kéne venni, hogy egy lakásba pl nem való farkaskutya vagy husky mert ott nem biztos, hogy jól érzi magát! Lakásban tacskót és egyéb kicsi kutyát lehetne tartani!! Pl: csivava, yorki, picsi, törpe uszi és még egyéb más pici kutya! És ezenfelül el kéne érni, hogy menhelyen ne legyen kutya és tényleg CSAK AZ TARTSON KUTYÁT AKI VÁLLALJA ÉRTE A FELELŐSSÉGET, AZ IDŐT ÉS A PÉNZT!!! Lehet, hogy az én gondolkodásom túl radikális... Más válaszokat is szívesen várok a témában!! Tegyünk valamit a kutyákért!!!
2011. okt. 2. 12:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
nyitott kapukat döngetsz
2011. okt. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
26%

Pff, én aztán nem ivartalanítanám a kutyámat/macskámat.

Elég undorító dolog. -.-"

Jaj, szegény nem érzi jól magát a lakásban, de hogy kivágunk belőle egy darabot, azzal semmi gond nincs... érdekes...

2011. okt. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
kedves második,akkor te majd fizetsz ebadót. semmi gond
2011. okt. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Természetesen így nem születnének keverék kutyák sem. és az emberek nem dobnák ki a kutyát csak azért mert keverék!!!!! Meg kell állítani a túlzott szaporulatot, mert az expressz televan kutyákkal és más hirdetőoldalak is és a menhelyek már nem tudnak több kutyát befogadni!!!! Nem el kell altatni a kutyát, hanem ivartalanítani kell és akkor nem születik utód!!!!
2011. okt. 2. 12:35
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez is egy elgondolás, de nem vagyok róla meggyőződve, hogy feltétlenül a legjobb. Sokan vannak olyan helyzetben hogy ezt nem tudnák megtenni. Mi van például azokkal a helyekkel, ahol egy bekerített udvart őriz több kutya? Egy kellően nagy területet két kutya nem tud szemmel tartani.

A másik dolog, ami mindig felmerülő kérdés: valóban az, és csakis az a jó egy kutyának, amit most az emberek nagy része gondol?

2011. okt. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a még több szabály csak árt, amíg nincsenek feltételek (kutyafuttató stb) és elfogadás (nem "húzzál az utcánkból a r*hadék kutyáddal, minek hozod ki") meg persze megfelelő tudás.

Belőlem pl csak ellenállást váltana ki ha kötelezni akarnának, hogy ivartalanítsam az állataim. Mert had legyen már nekem jogom eldönteni, AMÍG rendszeresen látja orvos és nem elletem. Magamtól amúgy is ivartalanítanám ha/amelyikkel nem járnánk pl kiállításra.

Én még mindig a "jogosítványra" szavazok.

2011. okt. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
45%

csak a nagyon gazdag sznobok dobnak ki egy kutyát mert keverék ... annak semmi köze nincs hozzá h keverék vagy nem ...


én sokkal jobban szeretem a keverék kutyákat tapasztalatból mondom hogy igenis kevesebbe kerülnek

2011. okt. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
72%

"Természetesen így nem születnének keverék kutyák sem."


Na jó kérdező, szerintem egy kicsit szállj magadba. Most komolyan, mi a baj a keverék kutyákkal? Nekünk mindig volt kutyánk, és mindig csak keverék. Soha nem éreztem, hogy bármiben rosszabbak lennének, mint valami szöszik részére kitenyésztett zsebkutya. Az ésszerű radikalizmussal nincs gond, de ez azért elég abszurd elgondolás.

2011. okt. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Tapasztalataim azt mutatják, hogy ebben az országban rengetegen vállalnak felelőtlenül kutyát!! Különben nem lenne tele a menhely!!! És a szaporítók??!!?? Na azt is betiltanám, üldözném tűzzel vassal!!!! Igenis kellenek a szabályok, és akinek nincs pénze az ívartalanításra az ne vállaljon kutyát!!
2011. okt. 2. 12:42
 10/24 A kérdező kommentje:
Nincs gondom a keverék kutyákkal... Aranyosak, csak sajnos többségük menhelyen van... :( És miért,? Pontosan a felelőtlenség miatt... Ezzel csak ez a probléma
2011. okt. 2. 12:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!