Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet yorki kutyussa...

Miért nem lehet yorki kutyussal találkozni a menhelyeken? Miért van ennyi felnőtt yorki a hírdetések között? És miért kell ezt a kutyafajtát annyira agyonszaporítani?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Azért még mindig divatkutya, és szerencsére nekik legalább hamar találnak gazdit.

2. Mert a kicsinek olyan cuki kutya felnőttként már lehet, hogy nem olyan érdekes, vagy mert minden csoda három napig tart, nem tudom, ezt azoktól kéne megtudakolni, akik elhamarkodottan döntenek a kutyatartásról, vagy divatból csinálják.

3. Semmit sem kell! Egyébként erre meg a szapoítók adhatnának választ. :(

2011. febr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Párom szokott viccelődni a miénkkel, hogy irány a menhely stb. Ekkor eszembe jut, mi lenne ha beadnánk. Ő egy teljesen egészséges, hosszú szőrben tartott 1 éves lányka kutya. Kizárt, hogy kiraknák az örökbe fogadhatók listájára. Vagy valamelyik dolgozó, vagy a dolgozónak a rokona/barátja/ismerőse elviszi, nem kizárt, hogy még aznap. Ezért nem találkozni velük a menhelyen.

Nem tudom a hírdetésesre mi lehet a válasz. Talán megunják? Vagy elveszti a varázsát, vagy nem lehet már szaporítani?

Le kopogom nagyon gyorsan, én szerencsére nem találkoztam személyesen még szaporítóval, de közvetve igen. Két ismerősöm is szaporítótól hozott el kutyit, az egyik lány nagyon szépen rendbe tette, felhízlalta a kutyáját, szerencsére egészségügyi problémája nem lépett még fel. A másikukról nem tudok semmit, de már 2 hónaposan nagyon rosszul nézett ki a kis kutya kíváncsi lennék él e még.

Tudod az a baj, hogy sok embert csak a pénz érdekli, kihasználják a naiv embertársaikat, akiknek talán nincs pénzük százezer forintos kutyára, de a gyerekeiknek örömet akarnak szerezni. Summa summárum a szaporítást, a pénz és az emberi tudatlanság élteti.

2011. febr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
1: már válaszoltak. 2:A yorkit nevelni is kell nem csak babusgatni, és valakinek a fejére nőt mert rájött jé ez is kutya és ugyan úgy rossz tudd lenni, vagy beteg és ki akarja szedni azt a pénzt amit belerakott, vagy mert meggondolatlanul vette és nem is illik hozzá ez a fajta...Vagy még sincsrá ideje , vagy bántja a gyerek, 3 : Mivel enyien Yorkit keresnek, azok az emberek akik nem is szeretik a kutyát pénzt látnak benne kis ketrec évente 2-3ellés él jó esetben 5-6 évig és kölykei megint ellenek.... Undorító és számomra felfoghatatlan, h a sok állatvédő nem csinál semmit. Ugyan ez az angol bulldog, Mopsz, és sorolhatnám.....Sokan meg nem néznek utána csak rákeres cuki és megveszi eltelik 1 év és eladja.....
2011. febr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Amúgy ha valami oknál fogva meg kellene válnom a kutyámtól, (most hirtelen csak a halálos betegséget tudom elképzelni oknak) előbb telefonálnám körbe az ismerőseimet, barátaimat, hogy nem-e tudná valaki befogadni, persze ingyen, mintsem, hogy menhelyre küldjem.

2011. febr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

azért 'kell' "agyon szaporítani", mert van rá kereslet. Rengeteg szaporító van akik sajnos a kutyákat is csak egy terméknek tekintik, látja h sok yorki van, divatos, viszik mint a cukrot, csinál egy almot, eladja 25-40 ezerért a kutyákat, ennyiért meg simán el fog kelni, a többi meg nem érdekli (hova kerültek, jó emberhez, jó körülmények közé, vagy egy "állatkínzóhoz", lényeg, hogy pénze legyen belőle, hiszen ő ezért csinálta az almot).

Amíg az állattartásnak nincs nagyobb fokú kultúrája Magyarországon, és az emberek ehhez (úgy mint a legtöbb témához) fogalmatlanok/tájékozatlanok, és nem lesz egyértelmű h ha társat akarnak, akkor egyértelműen megéri kétszer annyit fizetni egy tenyésztőnek, addig ugyanígy el lesz ez játszva sok sok kutyafajtával.

2011. febr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!