Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fedeztetést csak törzskönyveze...

Fedeztetést csak törzskönyvezett kutyánál szoktak kérni?

Figyelt kérdés
van egy gyönyörű, fajtiszta golden retrieverem, törzskönyve nincs, viszont szeretném, ha találnék neki párt és lennének utódok. érdemes hirdetni?
2011. okt. 2. 15:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
24%
18:13 85%-os válaszolónak írtam az előbb
2011. okt. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"A kan kutya terjeszti a herpesz vírus. De ez ellen van oltás. A szuka kaphatja el a kan nem egy szukától. Ha a szuka herpesz vírusos akkor a kölyköt is azok lesznek. De a kicsik infra lámpa latt vanak akkor a vírus elpusztul"


1. a kutyák egymástól kapják el, a kan a szukától és a szuka a kantól. (Akkor szerinted a kanoknak honnan van? Rájukszállt az erdőben?

2. igen lehet ellene oltani,de az oltás nem 100%-os

3. az infra egy esély, egy ynagyon kicsi esély. A herpeses kölykök 30%-a még a méhben elhal, 30%-a a születés után megfullad. 1-2% ami megmenthető gondozással.

2011. okt. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

az elején jöttek a normális válaszok és utána jött a sok nemnormális, akik szerint jaj hát ugyan már, legyen már kölyke, stb... stb...

kommentelő, könyörgöm, MIÉRT akarsz te almot, ajánlom NE LEGYEN, vidd el szépen ivartalanítani !!! (olvass csak nyugodtan utána, hogy mennyi betegségtől óvod meg ezzel, és mennyivel kezelhetőbb lesz, meg egy csomó előny még ;) )

és NEM ezzel nem fosztod meg a kutyásat semmitől, nem lesz kevesebb, hanem te fogsz felelős állattartóvá válni (mert jelenleg sajnos ezt nem mondhatod el magadról )

és ez egyik nagyokos fölöttem szóló: nem arról van szó hogy lenézik a nem tk-s kutyákat, és nem azért van annyi kutya a menhelyeken, hanem mert a sok tudatlan összevissza szaporít :@ nem kötelező törzskönyves kutyát venni, igaz, de ott vannak a menhelyek, lehet onnan menteni ám a kutyákat ;)

egy keverék kutyás

2011. okt. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
A törzskönyvi nélküli kutyusoknál az a legnagyobb probléma, hogy bizonytalan az eredete. nem ismered a felmenőit. És ha keresel neki egy párt, könnyen előfordulhat, hogy közeli rokonok. Ezeknek a dolgoknak később lehetnek következményei a kissutyák egészségével kapcsolatban. Én nem tenném a helyedben.
2011. okt. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

"Azért van sok kutya a menhelyeken mert az olyank mit ti nektek csak törzskönyves kell. "


nem, azért vannak a menhelyek tele kölykökkel/kutyákkal, mert minden idióta orrba-szájba elleti és fedezteti a kutyáját, ahelyett, hogy a tenyésztőkre hagynák


nekem 2 kutyám van az egyiket az utcáról szedtem össze, a másikat a párom mentette ki egy helyről, ahol verték


szüleim kutyái: egyik menhelyi, másik befogadott


ennek ellenére vagyis éppen EZÉRT, azt mondom, hogy ne szaporítson senki - első válaszoló voltam

2011. okt. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!