Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullmasztiff jó és rossz...

Bullmasztiff jó és rossz tulajdonságai? Ha úgy könnyebb összehasonlítva mondjuk a rottweiler-rel.

Figyelt kérdés

Sokáig e két kutya között filóztam, de úgy érzem mégis lemondok a rotiról és a b.masztiff felé húzok el. Ebben sokat segített e kérdére írt válaszolók közül két fő:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__516360-melyik.. A baj csak az, hogy hiába nézelődtem a neten nem igazán ismerem a fajtát, szóval minden érdekelne.

Nem a közeljövőben tervezzük a kutyavásárlást, de egy kertes ház udvarán lenne, szabadon. Mi- és a házunk őrzése lenne az elsődleges feladata, de azért feleslegesen ne ugasson. Jöjjön ki jól majd a jövendőbeli gyerekeinkkel, akkor is ha a gyerekeke késöbb születnek, mint ő meglesz. Kerités lesz, de volt már tapasztalatom saját kutyával, hogy szabaduló művészek, ha arról van szó, hát őkelme lehetőleg nem legyen egy csavargásra hajlamos eb. Ennek elérése érdekében pl. erőssen gondolkozok azon, hogy ivartalanítsuk.


2010. febr. 5. 16:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

A hirtelen "eszembe jutott" elvárásaimnak ugye megfelel ez a fajta?

Ja, és ne legyen gond, ha viszem az állatorvoshoz (pl. veszettség elleni oltásra) és összetalálkozunk 1-2 másik kutyával. Tudom ez (meg több elvárásom is) nagyrészt nevelés kérdése, de azért sok múlik a fajta alap jellemén, természetén.

2010. febr. 5. 16:37
 2/12 anonim ***** válasza:
olvastam a bullmasztifról, hogy csendes és a családot védelmezi, én mindenképpen ezt venném a roti helyett. Ismerősömnek le kellett oltani a rotit mikor megszületett a kisbaba, megőrült a kutya. nem utolsó sorban szebb kutya is, az elvárásaid meg tényleg csak nevelés kérdése.
2010. febr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem volt bullmacim, hát el nem tudom mondani Neked, hogy milyen csodálatos fajta (azóta van egy cane corso és egy tacsi is, a corso hasonlóan szuper, mint a bullmaci, őt is ajánlom a leendő gyerekeid mellé, de pörgősebb, mint a bullmasztiff). Kiváló házőrző, én akár hiszed, akár nem, egyszerűen nem tudtam rávenni, hogy ugasson! Sztem nem kell ivartalanítani, de a jó kutyasuli nem árt (hacsak nem értesz hozzá, de az őrzővédőzést megcsináltathatod). Semmi rosszat nem tudok a fajtáról mondani, pedig igencsak sok bullmasztiffot ismerek. Az egyik legjobb választás! (na, jól kilelkendeztem magam)
2010. febr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de a második válaszolóhoz lenne egy kérdésem.

Ezt nem értem: "Kiváló házőrző, én akár hiszed, akár nem, egyszerűen nem tudtam rávenni, hogy ugasson!" Most akkor kiváló házőrző, de nem ugat, akkor hogyan őrzi mégis a házat? Alapjában őrző-védő fajta, akkor a házat elvileg kell, hogy őrizze, amit én csak úgy tudok elképzelni, hogy ugat.

A ne túl sokat, vagyis ne vigye túlzásba az ugatást, azt én csak úgy értem, hogy ha pl. valaki elmegy az út túloldalán, akkor ne őrjöngjön fél órán keresztül. (jó ebbe most lehet van egy enyhe túlzás)

2010. febr. 6. 12:34
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Van a házőrző és van a jelzőkutya. A házőrző nem feltétlenül ugat. Egy bullmasztiffnál elég, ha megjelenik a kerítésnél... Természetesen sok kutya ugat és őriz is, de a bullmasztiff nem ilyen. Kicsit hosszú, de leírom: a kiképző ismerősömet felkérték, hogy egy budai kertes háznál képezze ki a két bm-ot házőrzőnek (addig csak kedvencek voltak). Hát a srác megcsinálta a két kutyát a háznál, aztán volt a "próba". Bement a srác a kapun, sehol senki, elment a bejárati ajtóig, sehol senki. Hát csalódott volt szegény. Aztán kifelé menet a kapunál úgy elkapta a két kutya, hogy nem hallotta őket, csak arra eszmélt, hogy a kerítés tövében fekszik és fogja a két kutya (nem haraptak, csak tartották).
2010. febr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tehát ha jön majd hozzánk valaki, és mi meg mondjuk TV-t nézünk, vagy csak simán szól valami zene, és a csengő épp kaputot mond,akkor órákig is ott állhat az illető a kapuban, mert a bullmasztiff kópénk nem ugat? Ezt így értsem? Akkor mégsem jó választás ez a kutya a számunkra?
2010. febr. 7. 15:19
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy a Te bm-od nem fog ugatni. (Azt elfelejtettem írni, hogy az enyém lakásban volt.) Van mobiltelefon és a vendég is tud kiabálni :)))

Gondolom, ha szegény vendég ott áll egy darabig a kapuban, akkor azért csak ugat majd a kutya. Szóval van különbség a nem ugatós és ugatós között. A nem ugatós kutya is ugat, ha valaki ott ácsorog a kapuban, és nem megy tovább. (Egyébként erre is meg lehet tanítani, hogy mikor ugasson.)

2010. febr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A nem ugatós kutya is ugat, ha valaki ott ácsorog a kapuban, és nem megy tovább. (Egyébként erre is meg lehet tanítani, hogy mikor ugasson.)

Azt meg hogyan? Ilyenről még nem hallottam. Én otthon meg tudom tanítani? Szívem szerint kutyasuliba ezért nem hagynék ott több ezer Ft-ot, én szeretném tanítani. Azt hallottam az a legjobb. Szóval van rá valami olyan "trükk, megoldás", hogy én otthon is meg tudjam erre tanítani?

Volt már kutyám, de ilyenről még nem is hallottam.

2010. febr. 7. 17:34
 9/12 anonim ***** válasza:
De most mért kell annak ugatnia, megyek benézek egy kerítésen, ott egy b.m. eszembe nem jut hogy bemenjek:DDD Sztem azon kutyák közé tartozik akiknek felesleges ugatni, de nyugodj meg fog ugatni, védelmezi a családot, ha elmegy valaki nem ugatja meg, ha leáll a kapuban és olyat tesz ami neki nem tetszik ugatni fog. Olyankor kimész megdicséred adsz neki jutalom falatot, rájön hogy ha megugatja a kóbor embereket kap finomat és ugatni fog. Sok mindenre megtudod így tanítani.
2010. febr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

hát tudod sztem egy bullmasztiff az örzés olyan hogy nem ugat hanem csak betolakodora vagy a nemkívánt személyre úgy tépné vagy nem engedné el amíg a gazda (te) haza nem érnél de sérulést a kutya oktalanul még egy rosszindulatu embernek sem okoz kivéve ha k9 -esekrol van xó XD

lehet hogy nem fog ugatni de ez nem is baj. sot jobb hogy nem ugat mert mindenkinek agyára menne ha még a kérítésen tul elmenne egy ember és megugatná....idegesíto volna

de ha sokáig ott álna akkor biztos hogy ki eresztené a hangját a b.masztiff .

senkit nemengedne be a jelenléted nélkul és ha látna idegent veled rögtön melléd állna és ha valamit rosszat tenne neked azonnal nekiugorna de komolyab bsérulést nem okozna csak ha mégmégmégmég nagyobb gond volna xal sztem jo walasztas....

2010. febr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!