Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknak "vonzóbbak" az...

A kutyáknak "vonzóbbak" az ugyan abba a fajtába tartozó egyedek?

Figyelt kérdés
Vagy pl. keverékek között a hasonlóság (méret, testalkat, szín, vérmérséklet...) "vonzóbbá" teszi egymásnak őket?
2009. ápr. 28. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. A kutyákat az ilyesmi nem érdekli.
2009. ápr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem kínai meztelen kutyusom van.Ő kizárólag csak meztelen kutyussal "barátkozik", még a meztelen keveréket sem tűri meg.Ezen a fajtán belül ez nem ritka.Viszont a skótjuhász kutyum minden kutyussal szívesen barátkozik.

Üdv.

2009. ápr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy vonzübbak az ugyanolyan fajtájó egyedek. De ha csak barátkozásról van szó, akkor tényleg a saját fajtájával könnyebben barátkoznak az én kutyáim. A többivel is, de ha a sajátjaival találkozik, akkor nincs óvatoság az elején. Szerintem ez csak azért van, mert emlékezteti a hasonló idegen a két másik kutyámra, mivel ugyanazn fajta, meg az anyjára. Vagy nam tudom... De ha tüzelésről van szó, akkor nem hiszem, hogy számít.
2009. ápr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nem hiszem. Az én westim a fajtársait 50-50 %-ban találja szimpatikusnak vagy nem. De ugyanez az arány más fajta kutyáknál is. Nem hiszem, hogy különbséget tesz fajta szerint.
2009. ápr. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, az azonos fajtájú kutyák jobban elvannak egymással, jobban megértik egymást, így jobban is "vonzódnak" egymáshoz. Már csak azért is, mert nagyon hasonlók a szokásaik, a mozgásuk, a játék stílusuk.

Pl az én kutyám nem szereti a goldeneket (egyszer volt egy ilyen kutyussal összetűzése). Messziről kiszúrja őket, és hiába jönnek haverkodni hozzá, Ő elutasítja a közeledésüket, nem haverkodik velük.

2009. ápr. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A volt németjuhászom egyszer (na jó, többször...)felcsinálta a szomszédok kutyáit, azért is kellett ivartalanítani. Na, volt egy nagyon csúnya szuka kutyus, rémesen elhízott stb. Itthon viccelődtünk is, hogy neki mindegy, csak lyuk legyen... Aztán láttuk, ahogy egy kankutyánál próbálkozik :D


Később, mikor már ivartalanítva volt, akkor meg a kankutyák próbálkoztak nála...


Szóval, enyémből kiindulva, nem sokat számít, de gondolom ahogy minden embernek más az ízlése, ez igaz kutyákra is.

2009. nov. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!