Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya kötelezőoltást be...

A kutya kötelezőoltást be tudom adni magam is házilag?

Figyelt kérdés
nincs kedvem ezreket fizetni
2011. okt. 5. 08:57
1 2
 11/19 Falun ***** válasza:
100%

ha állatorvos vagy természetesen beadhatod....


de ha nem akkor bízd ezt a megfelelő személyre... az állatorvosra.

2011. okt. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Egy telező oltás van, a veszettség elleni, azt nem adhatod be te. Mást (pl. a féreghajtót) be lehet adni otthon. Ha nem akarsz sokat fizetni, akkor keress az állatorvosok között. Van ahol nagy az eltérés és az sem mindegy, hogy beviszed-e a kutyát, vagy az orvos jön ki.
2011. okt. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én marhára megértem, ha valaki megszorul anyagilag, de 1 év alatt csak össze lehet spórolni annak az egy szem kötelező oltásnak az árát.
2011. okt. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 ratata ***** válasza:
ez gáz nincs 3 ezred a kutyádra?sztem illegálisan tudod csak beszerezni az oltóanyagot lehet hogy drágábban mint az oltás
2011. okt. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Hanem az, hogy a veszettség elleni oltás kötelező, nyilvántartásba kell venni,hogy a kutya oltott.

csak az állatorvos teheti meg. "


Még azok közül se mindegyik, csak a "hatósági állatorvos" minősítéssel rendelkező!

2011. okt. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ma már (kb 20 éve) mindegyik állatorvos adhat be veszettség elleni oltást.
2011. okt. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Akiteki ***** válasza:
Egyszer vettem egy kutyát, a "tenyésztő" otthon oltotta a kutyáit. Mikor meglátta az állatorvosunk, már indult is telefonálni, hogy feljelenti tiltott orvosi tevékenység gyakorlása miatt. Mivel engem jól ismert, sikerült lebeszélnem róla és megígértem, hogy figyelmeztetem az illetőt. Nem csak a kutyára, de a szabadságodra is veszélyes művelet. És nem csak a veszettségi, hanem egyéb oltásokra is vonatkozik.
2011. okt. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttemszólókkal!

A jogosulatlan tevékenység mellett az állatkínzás kategóriáját is kimeríti a kutyád szúrkálása... Illegálisan kell könyvet szerezned, matricát, pecsétet és aláírást hamisítanod, rávenni egy állatorvost hogy csaljon és jelentse le az oltást. Ennek hiányában; mivel gyakorlatilag nem valósul meg a törvény által előírt veszettség elleni védekezés, íme egy újabb mulasztás... Bocsánat, az előző esetekben nem mulasztás, még csak nem is szabálysértés, hanem BŰNCSELEKMÉNY! Igen, az állatkínzás bűncselekmény.

2011. okt. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Kutya tápot vagy valami kaját nem szoktatok venni mert arra is kell fizetni mint egy oltásra. Nekem a tacskó keverék kutyámat uccán találtok és attól hogy cigányoké volt fizerünk utánna. Remélem megjön az eszed.!🙍😮
2017. aug. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!