Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónaposan elég idős a kutya...

4 hónaposan elég idős a kutya az ivartalanításhoz? (szuka)

Figyelt kérdés
Leginkább azért kérdezem, mert törpe tacskó keverék, és nagyon pici még. Igaz nem is fog sokkal nagyobbra nőni, de talán várni kéne még. Csak tavaszra meg biztos betüzel, ezért még idén ősszel jobb lenne megcsináltatni a műtétet, télen nem akarom, mert kinti kutyáról van szó. Szerintetek?
2011. okt. 5. 17:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
2 hónapos kortól már tudnak ivartalanítani
2011. okt. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ezt olvasd el: [link]
2011. okt. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
A legtöbb hazai doki nem vállalja be ivarérés előtt. Személyszerint én is túlzásnak tartom az ivarérés előtti ivartalanítást. Inkább engedd be arra a pár napra télen, vagy tavasz legelején szerintem.
2011. okt. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg ne tartsátok kint télen...nekünk is tacsink van és minimum éjszaka bent alszik, de sokszor már délután bent melegszik. A tacskó nem igazán szereti/bírja a hideget plusz lent van a hasa így abszolút kínzás kint tartani télen- mmint teljesen kint, és még az egészségére is káros. Nekünk is volt ilyen okos szomszédunk "nem fagy az meg" És jééé, DE. Megfagyott a tacskója egy szép januári reggelre meghalt. Szóval be a kutyával.


Amúgy a cicámat megműtötték 4 hónaposan bár ő már elkezdett jelölgetni így már ivarérettnek számított.

2011. okt. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem tacsi keverékem van, 4 hónapos...tényleg meg fog fagyni??? :O
2011. okt. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ismerősömnek nem tacsija, csak rövid szőrű keveréke van...hiába volt télen hőszigetelt és függönyös a kutyaház...kinn aludt a betonon és az egyik lábán lefagytak a lábujjak...amputálni kellett őket..
2011. okt. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Off, de nekem is a szívem szakad meg a kint tartott kutyákért, főleg egy kistestű... pár napon belül lehűl a hőmérséklet, éjszaka már simán talajmenti fagyok lesznek. Ezek a pöttömök meg a rövid lábaikkal, rövid szőrükkel. Hát én képtelen lennék kint tartani.

De még ha nem is fagy meg, bakker, nagyon fog fázni:(

Más az, ha egy nagytestű, nagy bundájú kutyáról van szó, azok télire olyan szőrt növesztenek, hogy simán bírják a hideget.


De hogy a kérdésedre is válaszoljak, én megvártam a kutyám első tüzelését.

2011. okt. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én nem állítom h minden kint tartott tacskó megfog fagyni de megvan a kockázata! NEM kintre való kutya, és ezt az előtt kellett volna átgondolni h befogadjátok!
2011. okt. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A szüleim nem engednék eggyáltalán hogy bent legyen, és a kutya szerintem is kintre való. Én a műtét utáni pár napra azért beengedném, de a szüleim miatt ez kizárt.


1. Nem tacskó, hanem tacskó keverék, nem olyan lapos mint egy tacskó.

2. A tacskó apja és a valami terrier féle anyja is szálkás szőrű, ő is az.

3. Itt a faluban majdnem minden háznál van valami kis patkányozó kutya (mi is részben annak tartjuk a miénket, persze azért kedvencnek is), és érdekes módon nem fagyott még meg egyik se...


Mindenesetre megpróbálom még erre az őszre szervezni a műtétet, hogy télre vissza tudjon nőni ott a szőre, és így már tavasszal se fog tüzelni.

2011. okt. 6. 19:52
 10/12 anonim ***** válasza:
Én nem vártam meg a kutyám első tüzelését.
2011. okt. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!