Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » HOgy zajlik az ivartalanítás...

HOgy zajlik az ivartalanítás helyi érzéstelenítéssel?

Figyelt kérdés

MOst tervezem a kutyusom ivartalanítását. A helyi érzéstelenítés tetszik,mert egyrészt nem kell a felesleges altatásos kockázat,másrészt olcsóbb. De a kutyának nem sokkal rosszabb? Nem gáz?

A másik,hogy a kombinált oltást be lehet adatni az ivartalanítással együtt?


2011. okt. 6. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
???Szerintem senki nem csinál helyi érzéstelenítéssel ivartalanítást. Nem is lehetne, hiszen egy kutya se feküdne hanyatt széttárt lábakkal
2011. okt. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom kanról van szó. Még ha az orvos hajlandó is rá, és a kutya is jólnevelet, nem ugrik le a műtőasztalról és tűri, hogy a lába közt matassanak, akkor is nagy stressz számára, úgyhogy én nem csinálnám. Mire a helyi érzéstelenítéshez beadja az injekciót egy tucat helyre, addigra a kutya már baromi ideges lesz. Ráadásul mi van, ha véletlenül nem sikerül egy ideget érzésteleníteni, és műtét közben felugrik a kutya?
2011. okt. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egy elég jó dokiról van szó, és több helyen hallottam,hogy egyre népszerűbb a helyi érzéstelenítéses módszer.

Nagyon gondolkozom a dolgon.

2011. okt. 6. 11:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég jó dokim van, tanít az egyetemen is, klinikája van. Soha eszébe se jutna helyi érzéstelenítéssel dolgozni. A kutya altatása nem zűrös dolog (az lehet nagyon öreg, beteg állatnál), elég pontosan lehet adagolni, közben figyelheti a szemét,ha elkezd reagálni akkor újabb adagot adni. Úgy lehet adagolni,hogy 5 perccel aműtét utrán elkezdjen ébredezni.

Minek akkor kínozni a kutyát a kényelmetlen fekvéssel, a sok szúrással, közben a kutya pánikban van,mert nem érti mi történik..... Nem tudom hol hallottad...hol dolgozik az orvosod?

2011. okt. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én azért gondoltam,hogy nem gáz,mert egy futrinkás kutyusról is volt szó régebben,míg nálam volt,hogy megcsináltatom,és fel is hívtam a futrinkásokat,és ők is mondták,hogy semmi baj ezzel,egyre többször találkoznak vele ők is.

De akkor hagyjuk :S

2011. okt. 6. 11:56
 6/8 Akiteki ***** válasza:
Gondolj bele: még egy dp szűréshez is elaltatják a kutyát, pedig az csak egy kattintás. Egy herélés minimum fél óra. Egyetlen kutya sem tudna mozdulatlanul feküdni ennyi ideig egy természetellenes pózban.
2011. okt. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Altatásoso lesz.
2011. okt. 8. 11:54
 8/8 Kurucz Albert válasza:
Gyerekkoromban láttam, ahogyan a malacokat herélik. Lefogták, a doki egyet metszett a szikével, kiborította golyókat (egy tányérba dobta, vitte haza pörköltnek). 5 malac esetén a pörköltnekvalókért cserébe egyet ingyen csinált. 100 ft volt malaconként. Most föl van turbózva minden, egy havi nyugdíjból nem biztos hogy kijön az altatás, a műtét, a műanyag lavór. Nagy kaszablanka ez tök fölöslegesen. Így csinálják mert tehetik. Csodálják hogy sok akóbeor eb.
2021. júl. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!