Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már olyan, hogy belefásul...

Volt már olyan, hogy belefásultatok a kutyázásba?

Figyelt kérdés
Több mint 10 éve kutyázok saját kutyákkal (előtte is benne voltam), és most eljutottam odáig, hogy rettentően idegesít minden ami rossz és emiatt a jó oldalára sincs annyi erőm, kedvem. Pedig tudom, hogy a kutyázás a mindenem. Mit lehet ilyenkor tenni? :(
2011. okt. 6. 21:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Meséld el mi a rossz, hátha attól megkönnyebbülsz! :)
2011. okt. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem fásultam bele, de sokszor úgy érzem, hogy túl sokat beáldoztam a kutya miatt:(

Mi a baj, mondd el.

2011. okt. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen írd le mi a rossz ! :)
2011. okt. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
13%
Rosszul tudod. Így nem a mindened a kutyázás. Ha valóban úgy lenne,sem kudarc, sem emberi hozzáállás, sem akármi más nem tudna kételyeket ébreszteni benned.
2011. okt. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Igazából nem is tudom, hisz tudom őket fizetni, nem voltak betegek soha, jólneveltek. Szeretnék szabad lenni. Nem úgy, hogy bulizni járhassak minden este, vagy 1 hónapra nyaralni, vagy napokat aludjak meg ilyenek, mert ezek nem vonzanak. Hanem az aggódástól. Sok kutya mellett mindig van valami akkor is ha nincs "semmi". Hány az egyik, vagy hasmenése van a másiknak, kullancs megy a harmadikba, vagy nem tartom megfelelően szépnek a szőrük, vagy nem elég tökéletes valamelyik feladat, vagy a viselkedésük, vagy a bolhákat nem tudom kiírtani épp meg ilyenek. Állandóan aggódok a pénz miatt -nem azért mert nincs-, hogy fog kijönni és marad-e másra is amit szeretnék (tanulok). Aztán bűntudatom lesz amiért elköltöm rájuk meg amire kell, aztán meg azért lesz bűntudatom, mert hogy lehetek ilyen önző, hogy sajnálom rájuk és miért akarok más dolgokat is. Szóval jól elvagyok az ilyenekkel xD -.-"

Egyre nehezebben látom át, hogy mikor mire mennyit kell fizetni és hogy kell beosztani, mikor hova kell menni, mit kell csinálni. Emiatt nem tudom kivárni a dolgok eredményét.

A jó dolgok meg már nem olyan jók. Szeretnék versenykutyázni de több okból sem tehetem. Viszont már képtelen vagyok annyival beérni, hogy simogatom a kutyát, nevelgetem, dobálom neki a labdát. A sétától már görcsbe rándul a gyomrom. Minden nap kiszökik egy-két idegbeteg kutya és meg akar harapni, beszól néhány anyuka vagy suhanc, mindenhonnan elkergetnének, újabb és újabb rossz. Kimegyünk a határba, az meg néha 12 kullancs/kutya és akkor kezdődik elölről, hogy bűntudatom van a pénz miatt, hogy most vettem rájuk és nem használ meg ilyenek és aggódok, hogy ne legyen semmi bajuk...

2011. okt. 6. 22:22
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Konkretizálhatnád,hogy mi az a rossz! Nem lehet,hogy stresszes/fáradt/depressziós vagy? A magánéletben vannak hullámvölgyek,ezek kihathatnak mindenre:(( Szerintem túl fogsz rajta lépni!
2011. okt. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Amúgy a magánéletem egyik része évek óta változatlan és nem olyan borzalmas, más része viszont újabban csodálatos, tehát ez sem lehetne gond szerintem.
2011. okt. 6. 22:23
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Talán túl sok kutyát vállaltál, de ez ellen már nemigen tudsz mit tenni. Próbálj valahogy átlendülni rajta. A verseny meg... Talán hanyagold míg vissza nem tér a kutyázós kedved. :)
2011. okt. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
A verseny minden vágyam, nem azért nem csinálom mert nincs kutyázós kedvem. És szerintem ez is a baj. Hogy a simgotatós labdázgatós élettel már nem érem be és amire vágyok azt nem csinálhatom (ha csinálhatnám, szerintem könnyedén átlépnék a rossz dolgokon), de nem tudom, hogy akkor milyen más örömforrást kereshetnék amit tudok is csinálni velük de több is mint alabdázgatós.
2011. okt. 6. 22:36
 10/21 anonim ***** válasza:
Kicsit zűrös vagy.... Gondolom, nem túl sok a születésnap. amit magad mögött hagytál már. Ha a hétköznapi életben is ilyen aggódós, bizonytalan vagy, nem lesz könnyű életed.
2011. okt. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!