Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát válasszam?...

Melyik fajtát válasszam? Amstaff, cane corso, bullmasztiff (vagy esetleg valami más hasonló fajta)? 15/F

Figyelt kérdés
Nem első kutya lenni volt már kaukázusink és beagleünk is. Kisgeyerek van a családban és elég sok cica illetve kutya van a környéken. A kertünk az nagy. Nem ártana ha jó házörző is lenne, mert voltak márbetörések itt a környéken, de nem emiatt lesz a kutya. Légyszíves azt is írjátok le, hogy ti melyik kennelből vennétek a kutyát .
2011. aug. 14. 15:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%
Hát 15.000Ft ért nem kapsz kennelből kutyát! De én még a roweilert is tudom ajánlani. megfelelő neveléd melett kiválló ház őrző és családi kutya, és a gyerekeket imádja!
2011. aug. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%

Milyen 15.000 Ft-ról beszélsz első? A 15/F azt jelentti, hogy 15 éves/Fiú a kérdező. :-)


Nekem a 3 felsorolt kutyafajtából a Cane Corso tetszik a legjobban, de csak küllemben. A jelleme mindháromnak nagyon hasonló.

2011. aug. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
68%

A cane corsot nagyon tudom ajánlani!! Kiváló házörző gyerekekkel jól elvan. De nagyon hajlamos az izületi betegségekre. Nekem két cane corsom volt mindkettőt el kellett altatni 6 évesen, mert műtétek és fájdalomcsillapítók mellett is akkora fájdalmaik voltak.

Egyébként még a dobermant is nyugodt szívvel ajánlom. Fantasztikus kutyák, csak sokat kell őket tanítgatni!!

2011. aug. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%

boxer:)

imádja a gyerekeket és jó házőrzőnek is;)

2011. aug. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%
Én Rottweiler-párti vagyok. De csak akkor lesz belőle jó kutya, ha sokat foglalkozol vele, neveled.
2011. aug. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
44%

ROTTWEILER LEGJOBB VÁLASZTÁS!! Sok tévhit van hogy emberre támad stb...-.- HÜLYESÉG imádja a gyerekeket, a gazdájáért mindent megtenne, remek házőrző (lagalábbis én biztos nem mennék be egy olyan házba ahol szabadon van egy roti:D) csa MEGKELL NEKI MUTATNI KI A FŐNÖK, mert ha az elején rosszül csinálod és "nem ismer téged el gazdaként akkor elkanászodik" de amúgy rettentő okos kutyák, mindenféleképpen a rotit ajánlom.:) Ja és azis nagyon fontos hogyha veszed lásd a szülőket, mert vannak bolond kutyák is... az a lényeg hogy nyugodtabb vérvonalú szülőktől legyen.

SZVAL SZERINTM ROTI:)

(de ha neked nem jön be, sztem az amstaff-ok is nagyon szépek.):)

Remélem segítettem, majd írd le mit választottál/választottatok:D

2011. aug. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
44%

Roti tényleg jó választás, nekünk is van. Remek házőrző és közben egy bújós kutya is egyben. Ha kiülünk a kertbe belemászik az ölünkbe, közbe meg nem egy kistestű kutya :D

Viszont nekem az Amstaff is nagyon tetszik.:)

2011. aug. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
48%

nekem sok ismerősöm panaszkodott már rotik miatt, és gyerek mellé, akárki akármit mond, én nem kockáztatnám

alap esetben tényleg aranyos, kedves kutyák, de nem hinném, hogy tűrnék, ha egy gyerek pesztrálná őket. sok gyerek húzkodja a kutya farkát, ölelgeti őket össze-vissza, és ezek az őrző kutyák nem igazán rajonganak értük. és mivel általában egy falkavezért fogadnak el, sok probléma lehet velük

miért nem próbálkozol családi kutyával? nekünk két labradorunk van, fülüket-farkukat húzkodhatjuk, még soha az életben nem bántottak minket

ellenben viszont még a kigyúrt, kopasz gázleolvasó sem mer tőlük bejönni, sem senki idegen :)

de természetesen ez egyfajta vélemény!

2011. aug. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Nekem rotim volt, másodikos voltam (ált.) mikor, kaptam. Minden csak nevelés kérdése. A mienken még lovagoltam is :P Meg rá is feküdtem, sőt póráz nélkül tudtam az utcán sétáltatni, soha nem volt vele gond :P
2011. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Légyszíves írjatok roti kenneleket.
2011. aug. 16. 10:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!